واکنش مجلس به تغییر اسکوچیچ و احتمال انتخاب سرمربی جدید/ زری: کی روش را حتی اگر مجانی هم بیاید قبول نمی کنیم.


به گزارش خبرگزاری فارس، رحیم زارع درباره موضع شورای اسلامی فوتبال در مورد تغییر مربی تیم ملی اظهار داشت: ارزان ترین و راحت ترین صعود را گرفتیم. در مقدماتی جام جهانی هم امتیاز بالایی گرفتیم. اگر به سراغ کارلوس کی روش برویم، شکست بزرگی داشته ایم. او از کلمبیا اخراج شد و با مصر تمرین نکرد. اگر از اینها بگذریم، حوصله نداشت و به خاطر درخواستش از ما شکایت کرد. البته او حق دارد شکایت کند و حقش را بگیرد، اما نه از کشوری که هشت سال همه از آن حمایت کرده اند.

وی افزود: وزیر، مربیان، بازیکنان و رئیس فدراسیون را دست کم گرفتم. باعث ایجاد تفرقه و اختلاف شد. کی روش با هزینه های گزاف تیم ما را به جام جهانی رساند. الان وقت نداریم به مربی جدید فکر کنیم. اگر می خواهیم مربی جدیدی بیاوریم باید مربی ایرانی مثل علی دایی بیاوریم. یا خداداد عزیزی و همکارانش که افتخاری را برای ما خلق کردند که در تاریخ فیفا ثبت شده است.

رئیس کمیسیون فوتبال مجلس افزود: امروز فدراسیون فوتبال ما نباید پیگیر این مسائل باشد بلکه باید با اقتدار تصمیم بگیرد. کی روش حتی به خبرنگاران ما توهین کرد و اجازه استفاده از برند ایرانی را به ما نداد. در عوض با آل اسپورت قرارداد بست. امروز والیبال ما نتیجه خوبی داشت. کی روش با کلمبیا نتیجه خوبی نگرفت و با مصر که در دور قبل به جام جهانی رسید به جام جهانی نرسید. سرنوشت این دو کشور چه شد؟ او از این دو کشور اخراج شد. اگر می خواهد مجانی بیاید نباید قبولش کنیم.

زری در گفت و گو با برنامه «شب های فوتبالی» افزود: ۱۱ سال است که در کمیسیون فوتبال مجلس عضویت دارم و سه دوره با ایشان جلسه داشته ام. حتی اگر مجانی هم بیاید وسط مسابقه دست ما را در حنا می گذارد و به ایده های قبلی اش برمی گردد. دیدید که رئیس فدراسیون در زمان کی روش جرات اظهار نظر را نداشت. اگر به آرشیو صدا و سیما نگاه کنید، می بینید که در دیداری که با رئیس اتحادیه داشتیم، به او گفتیم ناموس ایران را زیر سوال نبرید و با کروس با قدرت برخورد کنید.

وی افزود: اکنون زمان جذب مربی جدید نیست. اسکوچیچ ساده ترین و سریع ترین صعود را برای تیم ملی به جام جهانی فراهم کرد. اگر بخواهیم مربی جدیدی بیاوریم باید در دنیا درجه یک باشد. امروز چیزی به نام دیکتاتوری بازیکن وجود ندارد که بازیکن از کی روش بخواهد بیاید. بازیکنی که قلبش برای ایران می تپد باید فقط بازی خودش را انجام دهد. اتحادیه باید به صورت رسمی وارد عمل شود. چهار ماه مانده به جام جهانی هیچ تیمی سرمربی خود را عوض نکرده است.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید