واکنش علی رضا جهانبخش به سوال خبرنگار جنجالی…


جهانبخش در نشست خبری گفت: به دلیل اینکه از بچگی عاشق پوشیدن پیراهن تیم ملی بودیم، حاضریم فقط به فوتبال فکر کنیم.

واکنش علی رضا جهانبخش به سوال خبرنگار جنجالی...

به گزارش تایمز، علی رضا جهانبخش یکی از لیدرهای تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری امروز (پنجشنبه) در دوحه محل برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: خوشحالم که اینجا هستم. برای ما به عنوان ایران آمدن به جام جهانی همیشه کار بزرگی بوده و همیشه سعی کرده ایم با تمام تلاش خود به این مرحله برسیم. در دو فصل قبل شرایط ما خوب بود و بازیکنان در این فصل برای یک تورنمنت خوب آماده هستند.

وی گفت: باید از میزبانی قطر تشکر کنم. تا اینجا همه چیز خوب پیش رفته است. بازی دوستانه دیروز می تواند به ما کمک کند. (ایران با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب تونس شد). از طرفی کل تیم آماده است. زمان کمی تا شروع جام جهانی داریم اما همه بازیکنان تمام تلاش خود را می کنند تا خوب آماده شوند و با قدرت وارد مسابقات شوند. امیدوارم بتوانیم این کیفیت و شرایط خوب را در ترکیب در بازی خود نشان دهیم و مردم کشورمان را خوشحال کنیم.

جهانبخش درباره سابقه حضور در لیگ برتر انگلیس و اولین بازی تیم ملی ایران مقابل این تیم در جام جهانی گفت: در انگلیس تجربه زیادی کسب کردم. من ذهنیت فوتبال انگلیس و بازیکنانی که با آنها بازی کرده ام را می شناسم. بازی مقابل انگلیس برای من به عنوان بازیکن و برای تیم ملی در این مسابقات اتفاق مهمی است. این بازی از نظر عملکرد هیچ تفاوتی با دیگر بازی ها ندارد. در مقایسه با شناختی که از این تیم دارم، ممکن است برای من متفاوت باشد. در این سال ها صحبت هایی در مورد اینکه چه نوع بازی برای تیم ملی انگلیس وجود دارد و من از نزدیک دیدم و با مربیان مختلف در مورد زبان انگلیسی صحبت کردم. همه جا درباره انگلیس صحبت می شود و اینها چیزهایی است که از نظر روحی به من کمک می کند. سعی کردم به تیم و بازیکنان کمک کنم. برای من همه بازی ها یکسان است و تمام تلاشم را می کنم تا بهترین کار را انجام دهم.

جهانبخش در پاسخ به سوال خبرنگار خارجی خیلی ها گفتند که خیلی ها تیم ملی ایران و دیگر تیم های آسیایی را دست کم می گیرند و می گویند این تیم ها به دور دوم راه پیدا نمی کنند. آیا این به او انگیزه می دهد؟ وی گفت: از سال ۲۰۱۲ به تیم ملی دعوت شدم و در این سال ها با تیم های مختلفی بازی کردم و فکر می کنم عملکرد تیم های آسیایی بهتر شده است. در سال ۲۰۱۸ فرصت بسیار خوبی برای صعود به مرحله دوم داشتیم. در این سال ها پیشرفت فوتبال آسیا خوب بوده است. بازیکنان آسیایی که در اروپا کار می کنند به تیم های ملی خود کمک می کنند و از طرفی فکر می کنم ذهنیت پیرامون تیم های آسیایی انگیزه دهنده است و برای ما هم همین طور است. انگیزه ما بیشتر می شود و به ما کمک می کند فشار بیشتری وارد کنیم و خدا را شکر این بار به دور دوم می رویم. امیدوارم تیم های آسیایی به دور دوم راه پیدا کنند.

جهانبخش در پاسخ به این سوال خبرنگار انگلیسی زبان مبنی بر اینکه اوضاع این روزهای داخل ایران چگونه است و این اتفاقات چه تاثیری بر روند آماده سازی تیم ملی خواهد گذاشت و همچنین اینکه آیا بعد از زدن گل خوشحال هستید و آیا سرود ملی ایران را به دنبال خواهد داشت. خوانده شود یا نه؟ وی گفت: فکر می کنم شما اهل رسانه انگلیسی هستید و اگر ایران و انگلیس در یک گروه نبودند این سوال را نمی پرسید. باید بگویم تمرکز من و همه هم تیمی هایم این است که چون از کودکی عاشق پوشیدن پیراهن تیم ملی بودیم، حاضریم فقط به فوتبال فکر کنیم و تمام هدفمان احترام به پیراهن تیم ملی و همه چیزهایی است که داریم. برای آن انجام دهید تیم ملی.

وی افزود: چهار روز تا یکی از بزرگترین مسابقات زندگیمان فاصله داریم و تمام تمرکز خود را روی این بازی گذاشته ایم تا مردم را خوشحال و سربلند کنیم. از شادی پس از گل پرسیدی و این یک موضوع شخصی است. هر بازیکن شادی متفاوتی دارد. تمام تمرکز ما این است که بازی را خوب انجام دهیم و تمام تلاشمان را برای مردم، شادی و غرورشان انجام دهیم.