واکسیناسیون COVID با اجرایی شدن دستور کارکنان مدارس دولتی نیویورک افزایش می یابد


از روز دوشنبه ، همه کارکنان مدارس دولتی نیویورک باید اولین دوز واکسن COVID-19 را دریافت کنند که منجر به افزایش قابل توجه واکسیناسیون در بین مربیان می شود. مقامات گفتند که در 10 روز گذشته 18000 کارمند واکسینه شده اند.

در حال حاضر ، 95 درصد از تقریبا 148000 کارمند بخش آموزش حداقل یک ضربه دریافت کرده اند.

پس از اجرایی شدن دستور کارکنان بهداشت در هفته گذشته ، این شهر شاهد افزایش مشابهی در واکسیناسیون بود. شهردار بیل دی بلاسیو صبح امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی از فرمانداران و شهرداران کشور خواست که از این دستورالعمل پیروی کنند. وی گفت: “این دستورات را در جای خود قرار دهید.” “دارن کار میکنن.” میگل کاردونا ، وزیر آموزش و پرورش ایالات متحده به مدت کوتاهی به کنفرانس مطبوعاتی ملحق شد و از واکسیناسیون شهر قدردانی کرد. او گفت: “شما خوب کار می کنید.”

بسیاری از والدین دستور واکسیناسیون را تشویق کرده اند و می گویند این امر باعث می شود در هنگام فرستادن فرزندان خود به مدرسه احساس امنیت بیشتری کنند. میشا پورتر ، صدراعظم مدرسه می گوید: “این بدان معناست که حباب ایمنی در اطراف کودکان ما وجود دارد.”

اما این حکم شورش را نیز برمی انگیزد. هنوز هزاران کارمند اداره آموزش و پرورش هستند که واکسینه نشده اند و از دسترسی به ساختمان ها محروم هستند. هفته هاست که مدیران نسبت به کمبود کارکنان هشدار می دهند. روز دوشنبه ، هزاران معاون و کارکنان دفتر مرکزی در کلاس های درس مستقر شدند. چندین مدیر گفتند که آنها موفق به استخدام مدارس خود با حداقل وقفه شدند. اما مبارزه برای پوشش دوره ها باعث شده است که معلمان موضوعات ، نمرات و گروه های خارج از مجوز خود را تدریس کنند.

جنی اوتینگر ، هماهنگ کننده آموزش در برانکس که معلمان 3K و پیش دبستانی را آموزش می دهد ، مجدداً به کلاس آموزش ویژه کلاس هفتم منتقل شد ، جایی که او باید ریاضیات را تدریس می کرد. اما او گفت که برای تحصیلات ویژه یا ریاضی مجوز ندارد.

او گفت: “این برای بچه ها خوب نبود.” “همه معلمان باید واکسینه شوند ، اما باید دارای یک فرد واجد شرایط باشند [to replace those who are not]به کودکان به ثبات زیادی نیاز دارند ، به ویژه پس از یک سال عدم حضور در کلاس. ”

اوتینگر گفت: “من از اجرا راضی نیستم ، حتی اگر با هدف موافق باشم.”

یکی از والدین که می خواهد نامش فاش نشود ، گفت که مهد کودک اوتیسم او صبح در معلم جدیدی قرار گرفت و چند ساعت بعد به کلاس دیگری رفت. او گفت که اکنون با یک سازمان غیرانتفاعی برای شناسایی گزینه های مدرسه خصوصی برای فرزندش کار می کند. “این نگران کننده است که مدارس نمی توانند حمایت مورد نیاز خود را به ویژه برای کودکان با نیازهای ویژه دریافت کنند. قرار دادن کارکنان بدون مجوز در کلاسهای درس با کودکان [with] نیازهای شدید نه تنها خطرناک ، بلکه کاملاً سهل انگار است. “

شهردار بلاسیو بارها گفته است که هزاران نفر جایگزین آماده خروج هستند – حداکثر 9000 معلم و 5000 حرفه ای – و این شهر قصد دارد برای جذب آنها به سمت های اضافی به آنها حقوق بپردازد. اما چند تن از مدیران به WNYC / Gothamist گفتند که درست قبل از اجرایی شدن دستور واکسیناسیون ، در تأمین یارانه ها مشکل دارند.

مدیران همچنین در مورد کمبود کارکنان غیر آموزشی ، از جمله افسران امنیتی مدارس و کارگران غذاخوری که میزان واکسیناسیون پایین تری داشتند ، زنگ خطر را به صدا درآوردند. تا روز دوشنبه ، حدود 84 درصد از محافظان مدرسه مورد اصابت گلوله قرار گرفتند ، اما مدارسی که معمولاً بیشتر از نیروهای امنیتی وظیفه دارند ، امروز تعداد کمتری خواهند داشت. با این حال ، پورتر گفت که اداره آموزش و پرورش از سلامت همه مدارس اطمینان حاصل کرد. او گفت: “ما کارمندانی را که در ساختمان های مدرسه کار نمی کردند به ساختمانهای مدرسه اخراج کردیم.”

بیش از 500 کارمند محل اقامت پزشکی یا مذهبی دریافت کرده اند ، به این معنی که آنها همچنان حقوق می گیرند ، اما باید خارج از مدرسه کار کنند. سایر کارکنان واکسینه نشده باید مرخصی بدون حقوق بگیرند – و می توانند بیمه درمانی خود را حفظ کنند – یا استعفا دهند. شهردار دو بلاسیو گفت که او مشتاق اخراج افراد نیست ، می خواهد واکسینه شود و وقتی آنها این کار را کردند ، می توانند به کار خود بازگردند.

به مدارس دستور داده شده است که کارمندانی با لیستی از کارگرانی که نمی توانند وارد خانه شوند ، داشته باشند ، اگرچه اگر این کارکنان در آخر هفته واکسینه شده و شواهدی از خود نشان داده باشند ، می توانند وارد ساختمان شوند. پورتر گفت: “مردم صبح امروز با کتاب های واکسن حاضر می شوند.” دی بلاسیو با اشاره به تأثیر دستورات در جاهای دیگر ، گفت که او همچنین انتظار دارد کارمندان بیشتری به ضرب گلوله کشته شوند و به زودی به سر کار بازگردند.

این یک داستان در حال تحول است و به روز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید