هیئت طالبان برای اولین بحث در سطح بالا به ترکیه سفر می کند


آنکارا ، ترکیه (AP) – یک هیئت عالی رتبه از رهبران جدید طالبان از افغانستان برای مذاکره با ترک ها وارد ترکیه شده است …

آنکارا ، ترکیه (AP) – وزارت خارجه روز پنجشنبه اعلام کرد که یک هیئت عالی رتبه از رهبران جدید طالبان از افغانستان برای گفتگو با مقامات ترکیه وارد ترکیه شده است.

جلسات در آنکارا پایتخت ابتدا بین طالبان و مقامات ارشد دولت ترکیه پس از کنترل این گروه بر افغانستان صورت می گیرد. به گفته سخنگوی طالبان ، هیئت بازدید شده توسط امیرخان متقی ، سرپرست وزارت خارجه رهبری می شود.

این سفر پس از آن صورت می گیرد که رهبران طالبان این هفته در ایالات متحده ، 10 کشور اروپایی و نمایندگان اتحادیه اروپا در دوحه ، پایتخت قطر ، جلساتی را برگزار کردند.

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه در نشست مجازی بین گروه 20 قوی ترین اقتصاد گفت که جامعه بین المللی باید کانال های گفتگو با طالبان را باز نگه دارد تا “با حوصله و تدریجی آنها را به سوی دولت فراگیرتر هدایت کند”.

اردوغان گفت ترکیه که پیش از این میزبان بیش از 3.6 میلیون سوری است ، نمی تواند هجوم مهاجران از افغانستان را تحمل کند و هشدار داد که کشورهای اروپایی تحت تأثیر موج جدیدی از مهاجران قرار خواهند گرفت.

طالبان می گویند که خواهان به رسمیت شناختن بین المللی هستند. آنها هشدار می دهند که تضعیف دولت آنها بر امنیت تأثیر می گذارد و باعث خروج بیشتر مهاجرت از کشور می شود.

دولت فعلی افغانستان ، که طالبان می گویند فقط موقت است ، منحصراً از شخصیت های طالبان تشکیل شده است ، از جمله چندین نفر در لیست سیاه سازمان ملل متحد.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید