هیئت ششم ژانویه به اتهامات تحقیر علیه بنون رای می دهدکمیته مجلس که در مورد شورش 6 ژانویه در بخش آمریکا تحقیق می کند ، احضاریه ای را برای وکیل سابق وزارت دادگستری صادر کرد که خود را متحد دونالد ترامپ می دانست و از تلاش های رئیس جمهور جمهوریخواه برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات 2020 حمایت می کرد.

واشنگتن (AP) – یک کمیته کنگره که در مورد شورش 6 ژانویه تحقیق می کند ، به پیشنهاد اتهامات بی احترامی جنایی علیه استیو بنن ، دستیار سابق کاخ سفید پس از اعتراض به احضار این کمیسیون رای داد.

هرزه. بنی تامپسون ، D-Miss. ، گفت که گروه سه شنبه به پیشنهاد اتهامات رای خواهد داد. این پیشنهاد را برای رای گیری به صحن علنی پارلمان ارسال می کند.

اگر مجلس به پیشنهاد اتهامات تحقیر علیه بنن رای دهد ، وزارت دادگستری در نهایت تصمیم می گیرد که آیا پیگرد قانونی دارد. این کمیته از بانون که قبل از حمله خشونت آمیز با دونالد ترامپ در تماس بود ، اسناد و شهادت را درخواست کرده بود.

تامپسون در بیانیه ای گفت: “هیئت انتخاب ، سرپیچی از احضارهای ما را تحمل نمی کند ، بنابراین ما باید به روند رسیدگی به آقای بنون به دلیل بی احترامی جنایی ادامه دهیم.”

این یک به روز رسانی خبر است. داستان قبلی AP در زیر آمده است.

واشنگتن (AP) – یک کمیته کنگره که در مورد شورش 6 ژانویه تحقیق می کند ، می تواند به زودی اتهامات بی احترامی جنایی علیه استیو بنن ، دستیار سابق کاخ سفید را در حالی که از احضاریه اسناد و شهادت درباره تعاملاتش با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور قبل از محاصره خشونت آمیز دفاعی سرپیچی می کند ، سرپیچی کند. کاپیتول

این کمیته روز پنجشنبه جلسه ای را با بنون برنامه ریزی کرد ، اما وکیل وی گفت که وی تحت هدایت ترامپ حاضر نمی شود. به گفته دو نفر آشنا با مذاکرات محرمانه که برای بحث و گفتگو در مورد آنها ناشناس شناخته شده بود ، شاهد دوم روز پنجشنبه خواستار تسویه حساب شد ، کاشیاپ پاتل ، مقام سابق وزارت دفاع نیز ظاهر نمی شود. مردم گفتند اما پاتل هنوز با این کمیته کار می کند.

دو معاون دیگر که برای ترامپ کار می کردند – مارک میدوز ، رئیس سابق کارکنان کاخ سفید و دن اسکاوینو ، مدیر اجتماعی قدیمی ترامپ ، قرار است روز جمعه برای تشکیل پرونده اقدام کنند. مشخص نیست که آیا آنها ظاهر می شوند یا خیر. مانند پاتل ، میدوز با کمیته صحبت می کند.

شهادت بنون تنها یکی از جنبه های تحقیقات فزاینده کنگره است ، تا کنون 19 استناد به آن صادر شده و هزاران صفحه اسناد در جریان است. اما سرپیچی او لحظه مهمی برای این کمیته است که اعضای آن قول می دهند نیروی لازم الاجراء احضارهای کنگره را بازیابی کند. پس از اینکه آنها به طور معمول در دوران ترامپ سرقت می شدند.

اعضای کمیته تهدید کرده اند که به اتهامات بی احترامی جنایی علیه شاهدان استنادی که از رعایت آن خودداری می کنند ، ادامه خواهند داد. رأی اتاق می تواند اتهامات را به وزارت دادگستری ارسال کند ، که سپس تصمیم می گیرد که آیا پیگرد قانونی دارد. اما این فرایند ممکن است ماهها ، اگر نه سالها طول بکشد ، حتی اگر اداره تصمیم بگیرد اتهامات خود را جلب کند. و به دست آوردن چنین مواردی از تحقیر بسیار دشوار است.

با این حال ، شاهدان دیگر همکاری می کنند ، از جمله برخی که تجمع ترامپ را در بیضی پشت کاخ سفید سازماندهی یا سازماندهی کردند که پیش از قیام خشونت آمیز بود. این کمیته 11 نفر از برگزارکنندگان تجمع را تشکیل داد و روز چهارشنبه به آنها مهلت داد تا اسناد و مدارک را تحویل دهند. همچنین از آنها خواسته شد تا در سپرده های برنامه ریزی شده حاضر شوند.

در میان کسانی که به این موضوع پاسخ دادند ، Lyndon Brentnall نیز وجود داشت که شرکت او برای تامین امنیت رویداد بیضی در آن روز استخدام شد. او به آسوشیتدپرس گفت: “همه اسناد و مدارک درخواست شده برای احضار تحویل داده شده است.”

برنتنال پیشتر گفته بود: “تا آنجا که به ما مربوط می شود ، ما امنیت را در یک رویداد قانونی مجاز که در ارتباط با سرویس مخفی ایالات متحده و پلیس پارک برگزار شد ، تأمین کرده ایم.”

دو تن از اعضای قدیمی ستاد انتخاباتی ترامپ و اعضای کاخ سفید ، مگان پاورز و هانا سالم ، که در مجوز تجمع 6 ژانویه به عنوان “مدیر عملیات برنامه نویسی و راهنمایی” و “مدیر عملیات لجستیک و ارتباطات” درج شده بودند نیز ارائه کرده اند. اسناد یا در حال برنامه ریزی برای انجام این کار هستند.

پاورز ، که به عنوان مدیر ارشد عملیات انتخاباتی مجدد ترامپ فعالیت می کرد ، قصد دارد اسناد درخواستی را ارائه کرده و با کمیته ملاقات کند – اگرچه به گفته شخصی که با پاسخ وی آشنا است ، معلوم نیست این دیدارها چه شکلی خواهد بود.

هنوز مشخص نیست که آیا دیگران که احضار شده اند قصد همکاری دارند یا خیر. سخنگوی کمیسیون از اظهارنظر روز چهارشنبه در مورد پاسخهای دریافت شده و تعداد 11 مورد از 11 پاسخ داد.

دو تن دیگر از سازمان دهندگان تجمع ، علی الکساندر و ناتان مارتین و همچنین سازمان آنها “دزدی را متوقف کنید” نیز برای دریافت اسناد احضار شدند ، که در 21 اکتبر خواهد بود.

بسیاری از شورشیانی که در 6 ژانویه به این بخش حمله کردند ، پس از حضور در بخشی از تجمع ترامپ ، به مرکز خرید ملی رفتند ، جایی که او بدون هیچ گونه تقلب در انتخابات ادعاهای خود را تکرار کرد و از مردم خواست “جهنم بجنگند”. ده ها افسر پلیس زخمی شدند ، در حالی که طرفداران ترامپ پنجره ها و درها را شکستند و گواهی پیروزی رئیس جمهور جو بایدن را قطع کردند.

شورشیان ادعاهای نادرست ترامپ مبنی بر کلاهبرداری گسترده را در حالی که از کنگره عبور می کردند ، تکرار کردند ، هرچند نتایج انتخابات توسط مقامات ایالتی تأیید و توسط دادگاه ها تأیید شد. ویلیام بار ، دادستان کل ترامپ گفت که وزارت دادگستری هیچ مدرکی مبنی بر کلاهبرداری گسترده ای که بتواند نتایج را لغو کند ، پیدا نکرد.

همچنین چهارشنبه ، کمیسیون احضاریه ای را برای یک وکیل سابق وزارت دادگستری صادر کرد که خود را متحد ترامپ دانست و به تلاش های رئیس جمهور جمهوریخواه برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات 2020 کمک کرد.

درخواست های جفری کلارک برای اسناد و شهادت نشان دهنده تلاش های کمیته برای بررسی نه تنها شورش بلکه شورشی است که وزارت دادگستری را در هفته های منتهی به آن درگیر کرد ، در حالی که ترامپ و متحدانش از وکلا استفاده کردند تا خواسته های انتخاباتی خود را پیش ببرند.

کلارک ، دستیار دادستان کل در دولت ترامپ ، به عنوان یک شخصیت کلیدی مطرح شده است. گزارش کمیته سنا که هفته گذشته منتشر شد نشان می دهد که از تلاش های ترامپ برای لغو نتایج انتخابات حمایت می کند و با مافوقان وزارت دادگستری که در برابر فشار مقاومت می کردند ، درگیر شد و در یک جلسه نمایشی در کاخ سفید به پایان رسید که در آن ترامپ در مورد دعوت کلارک به دادستان کل اظهار نظر کرد.

رئیس کمیته ، نماینده ، می گوید: “تحقیقات کمیته انتخابی شواهد معتبری را آشکار کرد که نشان می دهد شما سعی کرده اید وزارت دادگستری را در تلاش برای ایجاد اختلال در انتقال مسالمت آمیز قدرت مشارکت دهید.” بنی تامپسون دموکرات از می سی سی پی ، در نامه ای به کلارک فراخوان را اعلام کرد.

تامپسون افزود: در حالی که ترامپ در نهایت دادستان کل موقت کلارک را منصوب نکرد ، “تلاش های کلارک خطر مشارکت وزارت دادگستری در اقدامات غیرموجه و تهدید به زیر پا گذاشتن قانون را در پی داشت.”

این کمیته تاریخ ارسال را برای 29 اکتبر تعیین کرد و اسناد را در همان تاریخ درخواست کرد. وکیل کلارک از اظهارنظر خودداری کرد.

هیئت ششم ژانویه تا کنون از طیف وسیعی از شهادت جویا شده است ، اما خواسته های آن توسط دستیاران و همکاران ترامپ به طور بالقوه با سوگند ترامپ برای مبارزه با همکاری آنها به دلایل امتیاز اجرایی پیچیده شده است.

بایدن به طور رسمی ادعای ترامپ برای امتیاز اجرایی بیش از یک سری اسناد درخواست شده از رئیس جمهور سابق کاخ سفید را رد کرد و این پتانسیل را فراهم کرد که اسناد در اواسط نوامبر در اختیار کنگره قرار گیرد. دانا ریموس وکیل کاخ سفید در نامه ای که چهارشنبه منتشر کرد به آرشیو ملی نوشت که بایدن معتقد است “ادعای امتیازات اجرایی به نفع ایالات متحده نیست.”

__

کولین از نیویورک و اسمیت از پروویدنس ، رود آیلند گزارش دادند. نویسندگان آسوشیتدپرس فرنوش امیری و زکی میلر از واشنگتن در این گزارش مشارکت کردند.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید