همه چیز قرعه کشی ماشین است


چرا وقتی مافیای خودرو منافع مردم و سهامداران را سلاخی می کند از شفافیت نمایش خودروها در بورس کالا می ترسید؟ دولت مدعی شفافیت در انتشار لیست مافیایی است

همه چیز قرعه کشی ماشین است

جمعی از فعالان بازار سرمایه با صدور بیانیه ای از آخرین اقدام وزارت صمت برای توقف عرضه خودرو در بورس کالا خبر دادند و آن را فاجعه کامل و کار برای مافیای صنعت خودرو خواندند.

در این بیانیه آمده است:

در شرایطی که اقدام اخیر برای عرضه برخی خودروها در بورس کالا، پای ساماندهی بازار و شفافیت آن و نیز کوتاه شدن دست دلالان این صنعت را باز کرد، ناگهان وزارت صمت که خود را متولی این صنعت می داند. صنعت خودرو دست به اقدامی غیرمنتظره و ناگهانی می‌زند که بیشتر نشان‌دهنده حرکت در زمین بازی است، دلالان خودرو از شفاف‌سازی فرار می‌کنند، عرضه خودرو در بورس کالا را لغو کردند تا بار دیگر به همگان نشان دهند که سنگینی منافع مافیای این صنعت بهتر از صنعتگران و سهامداران است.
. در این میان، عرضه موفق خودروی کارآمد در بورس کالا و کاهش قیمت حدود ۵۰ میلیون تومانی در بازار آزاد نشان داد که با شفافیت می توان رانت خواران و دلالان را حذف کرد و بازار را متعادل کرد. .
◽ این یک فاجعه کامل است که علناً جیب سرمایه گذاران و میلیون ها سهامدار صنعت خودرو را به نفع دلالان آماده می کند.
◽ واقعاً باید پرسید چه کسی پشت این تصمیمات است؟ چرا وزارت صمت که باید در کنار سرمایه گذاران و صنعتگران باشد آن طرف آنها؟ چه کسی باید از حقوق سرمایه گذاران در این کشور دفاع کند؟
در واقع اگر می خواهید کسری بودجه را جبران کنید، می توانید در مابه التفاوت قیمت کارخانه و سهم خودروساز سهیم شوید و آن را صرف توسعه حمل و نقل عمومی یا نوسازی ناوگان اتوبوس، مترو یا تاکسی کنید. به خودت رحم نکن؟
داران، ما سهامداران می خواهیم یک بار با مافیای خودرو آشنا شویم، مثل نام بدهکاران بانکی، مردم بدانند چه کسانی در چنته دارند.

سیاوش و کلی، مرتضی عباد، مهدی الساسانی، ولید هلالات، حسن کاظم زاده، همایون دارابی، حسین زمانی، نوید خاندوزی، مهدی سوری، علی رضا کیان، امیر کاویان، علی رضا باغانی، امیر سیدی، مجتبی راموت، جلال معتمد، قاسم سلیمانی.برزو حقچیناس، حامد مددی، مصطفی مصری پور، احسان خاتونی دریان، الهام معصوم زاده، رضا حبیبوتمر، مهدی بذرفکان، فرهاد مهنایی، حسین رجب زاده، مجید دشت بزرگی، امیر تاپ چیبوردیم اسعبوردی، مجتبی سلطانی، بهنام صمدی