همزمان با تفاوت ها. نتانیاهو وزارت جنگ را به اسموتریچ نمی دهد – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، برخی منابع در حزب لیکود اعلام کردند که حتی اگر کار به انتخابات جدید کشیده شود، نتانیاهو آماده انتقال وزارت جنگ به «ن» نیست.اسموتریچرهبر حزب مذهبی صهیونیست.

زود و رسانه های عبری آن اصرار و پافشاری را اعلام کردند اسموتریچ رئیس حزب مذهبی صهیونیستی پس از تصاحب وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، تشکیل دولت نخست وزیری را برای نتانیاهو دشوار کرد.

همینطور نتانیاهو تحت فشار آمریکا و جامعه بین المللی برای اینکه تصمیم نگیرد اسموتریچ وزیر جنگ با مواضع فاشیستی و نژادپرستانه علیه فلسطینی ها مواجه است.

همچنین پیش از این منابع عبری از تشدید اختلافات بین اعضای ائتلاف خبر داده بودند ویگ ها افراط گرایان به رهبری نتانیاهو از تشکیل دولت جدید خبر دادند. در همین راستا روزنامه یدیوت آهرونوت اخیراً در گزارشی اعلام شد که وزارتخانه های جنگ، امور خارجه و دادگستری در انحصار حزب لیکود به ریاست نتانیاهو باقی خواهند ماند، اما رقابت شدیدی برای دیگر وزارت کشور در میان دیگر جریان های نتانیاهو وجود دارد. ائتلاف

منابع صهیونیستی در این بارداری این موضوع پس از پیروزی حزب لیکود در انتخابات گذشته اعلام شد کنست شاید چالش اصلی پیش روی بنیامین نتانیاهو که اهل اسحاق است، رژیم صهیونیستی باشد. هرتزوگ رئیس این نظام موظف به تشکیل دولت جدید و توزیع وزارتخانه ها است.

یکی از وزارتخانه هایی که درباره آن اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد، وزارت جنگ است باتسالل اسموتریچ رهبر حزب مذهبی صهیونیست بیش از هر کس دیگری به دنبال او است.

البته محافل صهیونیستی بارها نگرانی خود را از واگذاری این وزارتخانه به شخصیتی افراطی مانند اسموتریچ و هشدار دادند و اعلام کردند که این امر عواقب ناگواری از جمله وضعیت بین المللی این رژیم را در پی خواهد داشت.

در این رابطه، یارون ابراهیم خبرنگار صهیونیست او دیروز دوباره به نتانیاهو اشاره کرد اسموتریچ او اعلام کرد که تحت هیچ شرایطی وزیر جنگ نخواهد بود و کاندیدای احتمالی برای این سمت است. در بالا او شجاع خواهد بود.

از سوی دیگر روزنامه ها هاآرتص وی به نقل از منابع آگاه این موضوع را تایید کرد اسموتریچ وی در حالی اصرار دارد که پست وزارت جنگ را تکمیل کند، نتانیاهو در نشست دیروز خود تاکید کرد که انتصاب او در این سمت مشکلاتی را به همراه خواهد داشت و این موضوع با مخالفت های بین المللی همراه خواهد بود. اسموتریچ وی در پاسخ به نتانیاهو گفت که از درخواست خود عقب نشینی نخواهد کرد.

نتانیاهو در این زمینه سخت کار می کند ایتامار پسر بخشنده یکی دیگر از اعضای رادیکال کنست و از او پرسیدم اسموتریچ به او فشار بیاورید که خواسته اش را برآورده نکند.

حزب لیکود از لغو دیدارهای بنیامین نتانیاهو با احزاب صهیونیسم مذهبی و یهودیت تورات برای تشکیل دولت جدید خبر داد.

نتانیاهو می‌دید که دولت آینده را می‌توان به راحتی و به سرعت با همکاری احزاب راست تشکیل داد، اما در حال حاضر توزیع وزارتخانه‌ها به بزرگترین چالش پیش روی او و عامل تنش بین احزاب ائتلاف او تبدیل شده است.

باید گفت نتانیاهو در انتخابات است کنست رژیم صهیونیستی توانست این کار را انجام دهد گرفتم به این ترتیب، او ۶۴ کرسی پارلمان را به دست آورد تا ائتلاف اکثریت در مورد حاکمیت را به دست آورد کنست او به ۶۱ کرسی از مجموع ۱۲۰ کرسی (نیم بعلاوه یک) نیاز دارد و با توجه به پیروزی شکننده ائتلاف نتانیاهو با تنها سه کرسی بیشتر از نیاز، هر گونه اختلاف در ائتلاف امکان پذیر است. ویگ ها افراط گرایی اگر با جدایی آنها از ائتلاف همراه شود، ائتلاف نتانیاهو را از اکثریت خارج کرده و دوباره به انتخابات زودهنگام می انجامد. نتانیاهو بر اساس قوانین رژیم صهیونیستی تا ۱۰ دسامبر برای تشکیل دولت فرصت دارند.