همایش ملی تحقیقات دانشجویان پزشکی کشور در اردبیل به پایان رسید – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم که عصر جمعه در سالن اجتماعات استانداری اردبیل برگزار شد، دبیرکل همایش پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی گفت: در بیست و سومین همایش که به میزبانی اردبیل برگزار شد، بیش از ۱۸۷۴ چکیده مقاله ارائه شد. از میان آنها ۷۱۷ ماده به دبیرخانه تصویب شد.

مجید امری توضیح داد: در این همایش ۴۰۰ مقاله در قالب تابلو پوستر به صورت حضوری و ۳۱۷ مقاله در قالب پوستر و تابلو الکترونیکی به عموم مردم ارائه شد.

وی گفت: از جمله برنامه های جانبی این همایش، برگزاری ۱۵ کارگاه آموزشی کشوری با حضور اساتید و پژوهشگران برجسته کشوری و ۱۸ نفر است. تیم گفتار و ۹ تیم این پوستر نیز با حضور اساتید و دانشجویان ارائه شد.

دبیرکل همایش پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی افزود: ۸۰ دانشجو در مدت هفت ماه تلاش کردند تا برای برگزاری این همایش ملی و بین المللی با محوریت پژوهش در علوم پزشکی آماده شوند که شایسته تلاش، تلاش و کوشش است. همکاری دانش آموزان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در برپایی این رویداد قدر علم را بدانیم.

امری در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: قطعا در سال های آینده این همایش در قالب های متنوع و بدیع برگزار می شود و ما در استان اردبیل تلاش کرده ایم تا در برگزاری شایسته و شایسته این همایش گام های جدی و موثری برداریم. با کمک اندیشمندان و محققان جوان اتفاق افتاد.

مدیر اجرایی همایش در این مراسم افزود: شاهد حضور و مشارکت فعال دانشجویان در برگزاری این رویداد با محوریت مهارت های پژوهشی و فناوری بوده ایم که قطعا نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت.

الهام صفرزاده گفت: علم و فناوری محور اصلی توسعه جوامع است و بر اساس چشم انداز تعیین شده در ایران، برنامه ریزی ها و اهداف در این زمینه به گونه ای انجام می شود که ایران بتواند جایگاه علمی ممتازی در منطقه کسب کند.

وی از دانشگاه به عنوان منبع و مرکز تولید علم و دانش یاد کرد و ادامه داد: حمایت از فعالیت‌های پژوهشی انگیزه‌ای هیجان‌انگیز در عرصه‌های علمی و دانشگاهی ایجاد می‌کند.

مدیر اجرایی این همایش تصریح کرد: تلاش ما در قالب این رویداد پژوهشی استفاده از توانمندی های متمایز است زیرا معتقدیم بدون تحقیق و پژوهش نمی توان به اهداف مورد نظر در توسعه علمی دست یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این همایش ملی و بین المللی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور به عنوان تیم سخنرانی و تیم از این پوستر و همچنین سه نفر از دانشجویان برتر داور و عوامل دست اندرکار در برگزاری این رویداد علمی و پژوهشی با اهدای سپر سپاس و هدایایی تجلیل شد.