هشدار هوایی برای شهروندان تهرانی


مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از وقوع دو رژیم بارشی و وزش باد شدید در استان تهران خبر داد و گفت: شهروندان تهرانی از استراحت در کنار رودخانه خودداری کنند.

هشدار هواشناسی برای شهروندان تهرانی

به گزارش خبر تایم، حمید یزدی مهر مدیرکل مدیریت بحران استان تهران خطاب به شهروندان گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی از بعدازظهر شنبه (امروز) تا یکشنبه در نیمه شمالی استان تهران به ویژه تهران استان. در ارتفاعات این شهرستان رگبار موقت، رعد و برق و وزش باد شدید و تگرگ پیش بینی می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران افزود: در نیمه جنوبی استان تهران بارش پراکنده باران، وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود که ممکن است باعث اختلال در تردد جاده ای شهروندان و افزایش سطح آب رودخانه ها شود. و کانال ها سیل جاده ها، خطر صاعقه، احتمال آسیب رساندن به سازه های موقت و شکستن درختان فرسوده و احتمال آسیب رساندن به محصولات کشاورزی قابل انتظار است.

وی با بیان اینکه منطقه تحت تاثیر این دو سامانه ارتفاعات شمالی و شمالی استان تهران و همچنین نیمه جنوبی این استان را در بر می گیرد، از مردم این مناطق خواست در تردد در جاده های کوهستانی مراقب باشند و از کوهنوردی خودداری کنند. به ارتفاعات همچنین از تخلیه کنار جاده ای کاملا خودداری کنید.

یزدی مهر گفت: احتمال اختلال در تردد، احتمال بالا آمدن مسیل ها و مسیل ها، آبگرفتگی معابر، خطر صاعقه، احتمال آسیب به سازه های موقت، شکسته شدن درختان فرسوده، خسارت به محصولات کشاورزی پیش بینی می شود.