هجده بازیکن NBA به اتهام سیستم کلاهبرداری در بیمه دستگیر شدند


دادستان ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک روز پنجشنبه اعلام کرد که 18 بازیکن سابق NBA به اتهام کلاهبرداری برای برنامه مزایای سلامتی لیگ بسکتبال بازداشت شده اند.

دادستان فدرال گفت که گروه جانبازان NBA قبض های جعلی به ارزش نزدیک به 4 میلیون دلار برای کارهای پزشکی و دندانپزشکی ارائه کردند که هرگز دریافت نکرده اند. بر اساس کیفرخواست ، بین 2017 و 2020 ، این صندوق حدود 2.5 میلیون دلار به متهمان پرداخت کرد.

این طرح می تواند توسط ترنس ویلیامز تنظیم شود ، زمانی که آینده ساز امیدوار کننده ای برای نیوجرسی نت بود ، که بعد از چهار سال لیگ را ترک کرد.

از جمله متهمان شناخته شده می توان به گلن “بیبی بیبی” دیویس و تونی آلن اشاره کرد که هر دو در تیم قهرمانی سلتیکس NBA 2008 بازی می کردند.

بازیکنان سابق آنتوان رایت ، کریس داگلاس روبرتز ، سی جی واتسون و آلن اندرسون نیز به همراه سباستین تلفیر ، ستاره دبیرستان نیویورک و پسر عموی استفون ماربری بازداشت شدند. نام آنتونی آلن ، یکی دیگر از اعضای تیم سلتیکس 2008 ، و همسرش نیز در این پرونده مطرح شده است.

گفته می شود ویلیامز 230 هزار دلار پاداش از بازیکنان دریافت کرده است تا در قبال ارائه صورت حساب های تقلبی برای خدماتی مانند جراحی دندان و ویزیت های کایروپراکتیک. دادستان ها گفتند که این طرح تا 320،000 دلار به برخی بازیکنان پرداخت کرده است.

این طرح پس از آنکه دادستان های فدرال تأیید کردند که برخی از بازیکنان در زمان حضور در جلسات پزشکی و سلامتی خارج از کشور بودند ، کشف شد.

برخی از بازیکنان همچنین فاکتورهایی ارائه می دهند که نشان می دهد دندانپزشکی مشابهی در همان تاریخ در دندانهای مشابه داشته اند.

به گفته آدری استراوس ، دادستان آمریکایی ، دست کم 16 نفر از متهمان از صبح پنجشنبه بازداشت شده اند. Telfair در دادگاه نیویورک ظاهر می شود ، در حالی که انتظار می رود بقیه در سایر حوزه های قضایی حضور داشته باشند.

اشتراوس گفت: “آنها باید به خاطر نقض فاحش قانون خود پاسخگو باشند.”

هنوز مشخص نیست که آیا بازیکنان وکیل مدافع آنها را دارند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید