نیروهای همسو با تهران در عراق تهدیدی علیه آمریکا هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کنگره آمریکا در گزارش جدید بازرس کل به طرح اتهامات تکراری خود علیه ایران پرداخت.

بازرس کل کنگره در گزارش جدید خود درباره «عملیات عزم راسخ» که در واقع برای مقابله با گروه تروریستی داعش سازماندهی شده است، مدعی شد که تهدیدها و عملیات نیروهای مورد حمایت ایران، همچنان منافع واشنگتن و متحدانش در منطقه را تهدید می‌کنند.

براساس این گزارش، نیروهای مورد حمایت ایران همچنان از توانایی انجام عملیات مخرب از جمله حمله‌های پهپادی و کار گذاشتن بمب‌های کنار جاده‌ای برخوردارند و می‌توانند علیه منافع آمریکا و نیروهای ائتلافی واردعمل شوند.

در متن این گزارش ادعا شده است: «در ماه ژانویه نیروهای مورد حمایت ایران پایگاه عین‌الاسد را با شماری پهپاد و دستکم پنج راکت هدف قرار دادند. از آن زمان به بعد این نیروها در بیانیه‌های عمومی خود به تهدید نیروهای آمریکایی ادامه داده‌اند.»

در گزارش بازرس کل کنگره آمریکا گفته شده که در ماه مارس، ایران ۱۲ موشک بالستیک از قلمروی خود به حومه اربیل و نزدیکی مجموعه کنسولگری جدید آمریکا که در حال ساخت بود، شلیک کرد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای مسئولیت آن را پذیرفت و گفت که به یک پایگاه اطلاعاتی اسرائیل حمله کرده است. بر اساس ادعای این گزارش، ساختمانی که مورد حمله قرار گرفت، محل سکونت شماری از بازرگانانی مشهور است که برای مقامات رسمی آمریکا شناخته شده بودند.

بر اساس این گزارش گروه‌های همسو با ایران حملات خود علیه نیروهای ترکیه در عراق و سوریه را نیز افزایش داده‌اند.