نیاز پارس جنوبی به فناوری اروپایی


اروپا به گاز ایران نیاز دارد و جنوب فارس به فناوری اروپا نیاز دارد.

نیاز پارس جنوبی به فناوری اروپایی

گزارش کردن زمان خبریمعاون سابق بهره برداری شرکت ملی گاز ایران گفت: ما واقعاً به فناوری غربی پارس جنوبی نیاز داریم، همه صحبت هایی که نیازی به آن نداریم مبنای علمی و فنی ندارد.

پارس جنوبی به فناوری اروپایی نیاز دارد.  به لطف ایران/ترکیه، اروپا همیشه روسیه را در مقابل ایران قرار داده است

عبدالحسین سامرآبادی درباره احتمال ورود ایران به بازار گاز اروپا گفت: با توجه به صادرات گاز به طور کلی و اروپا به طور خاص، مهم است که این اولویت در سیاست کلی نظام وجود داشته باشد، برای صادرات الزامات خاصی دارد. که ما نباید در دوره های مختلف. زمینه را فراهم کرد، در حالی که گاز ما به ترکیه می رسید، به راحتی می توانست به اروپا برسد. اما مهم‌ترین موضوع مصرف داخلی و اولویت‌هایی است که در سال‌های گذشته برای تامین گاز خانگی داشته‌ایم، نتیجه این است که از آنجایی که گاز به راحتی در دسترس مصرف‌کنندگان داخلی است، انگیزه‌ای برای مصرف بهینه نداشتیم، بنابراین اکنون مشکل اساسی تعادل گاز دارند.

وی افزود: اگر موضوع صادرات در اولویت قرار گیرد، نظام و دولت ها باید استراتژی جدیدی را تدوین کنند، شرایط منابع گازی ما به گونه ای نیست که نتوانیم گاز صادر کنیم، به ویژه اکنون در مورد جنگ روسیه و اوکراین، اروپا در حال تجربه است. یک بحران انرژی است و می تواند به راحتی علاقه خود را به گاز ایران نشان دهد.»

پارس جنوبی فرصت طلایی قطر را از دست داد

معاون سابق عملیات شرکت ملی گاز ایران گفت: به نظر من به عنوان یک شهروند ایرانی، فرصتی که در چارچوب برجام در قطر به وجود آمد، فرصت طلایی بود تا از طرف های برجام درخواست کمک به قطر در تولید و برداشت کنیم. بیشتر و بهبود شرایط این کشور. آنها خروج از میدان پارس جنوبی را تسهیل می کنند و این همکاری را با ایران برای انتقال فناوری و دانش دارند و با ما همکاری می کنند تا مشکل انرژی آنها حل شود و در یک تعادل منطقی بتوانیم از پارس جنوبی خارج شویم.

مدیریت کل توان دشوار است

وی بیان کرد: نظام باید سیاست ها و منافعی را در حوزه اولویت مصرف گاز مشخص کند و بر اساس آن حرکت کند، کشور ما با مدیریت کل انرژی مشکل دارد و به همین دلیل شوراهای عالی انرژی داریم اما نه در هر یک از دولت ها پیدا نشد، اگر این مواضع مشخص شود طبیعتا شرایط مناسبی برای صادرات گاز به اروپا و جاهای دیگر داریم، اما باید بسترها به طور جدی فراهم شود تا به این هدف برسیم.

ترکیه همیشه گاز وارد می کند. روسیه در مقابل ایران قرار گرفته است

السماری خاطرنشان کرد: بر اساس شواهد در گذشته، ترکیه همواره گاز وارد می کند. روسیه هم در بحث قیمت و هم در هر بحث دیگری ایران را جلوتر قرار داده و در واقع منافع خود را در این بازی تامین کرده است. نکته کلیدی دیگر این است که روسیه که خود را شریک جمهوری اسلامی می داند هرگز اقدامی نکرده است. صادقانه با ما، به عبارت دیگر رقابت برای صادرات گاز به اروپا و حتی بلوک شرق و پاکستان. روسیه همیشه به عنوان یک جایگزین با زیرکی خاصی وارد شده و اجازه نداده است به اهداف خود برسیم، روسیه هرگز شریک خوبی برای کشور ما در صادرات گاز نبوده و منافع خود را برآورده می کند و ما از کاروان بسیار عقب هستیم.

جهان در حال رسیدن به پتانسیل تهاجمی خود است

وی گفت: پس از بحث اوکراین، می‌توان مطمئن بود که هر کجای دنیا پتانسیل گاز داشته باشد، کشورهای مصرف‌کننده به آن منبع می‌رسند، به‌ویژه اروپا که در خط مقدم این بحران قرار دارد، قطعاً تلاش می‌کند تا به سود نزدیک شود. از منابع.”

کمک اروپا به قطر برای افزایش برداشت و آسیب رساندن به مخازن مشترک

معاون سابق بهره برداری گاز ایران درباره برنامه گازی قطر در شرایط کنونی گفت: از نظر علمی زمانی که یک میدان هیدروکربنی به تولید می رسد نیاز به مدیریت تعمیر و نگهداری وجود دارد، اما زمانی که میدان انجام می شود این اتفاق نمی افتد. است. مشترک، چون در مناطق مشترک، هر یک از طرفین در برهه‌ای به دنبال منافع خود هستند، بحثی بین ایران و قطر برای اجرای یک اداره مشترک مطرح شد، اما اجرایی نشد. اکنون با نگاهی به بحران انرژی در جهان، کشورهای مصرف کننده به ویژه اروپا و حتی آمریکا به قطر کمک می کنند تا درک خود را از آن افزایش دهد. که بتواند خلأهای به وجود آمده در بازار انرژی را پر کند. و برای جبران آن و این بدان معناست که میدان تولید مطمئنی نخواهد داشت، یعنی قطر نیز متضرر می شود، زیرا باید اطلاعاتی در مورد میدان داشته باشد و بخشی از آن در حال بهره برداری باشد، طرف ایرانی و چه زمانی این اطلاعات را ندارد و نمی تواند آن را به درستی مدیریت کند. در میدان تسلط دارد.

فرصت از دست رفته برای تولید پیشگیرانه

وی خاطرنشان کرد: اگر شرایطی پیش می آمد که بتوانیم با رویکرد دوستانه، علمی و فنی وضعیت میدانی را ارزیابی کنیم و اصول مهندسی مخازن را قضاوت کنیم، وضعیت ایده آل خواهد بود. در جریان مذاکرات برجام در قطر، امیدوار بودم که بتوانیم از سایر کشورها برای تولید پارس جنوبی حمایت کنیم و در واقع بتوانیم در کنار قطر از امتیاز کمک های فناوری برخوردار باشیم. برنامه کاری

ما واقعاً به فناوری غربی نیاز داریم

سامریتان تصریح کرد: به نظر من اکنون بستر صادرات آماده است، می‌توانیم مشکل انرژی اروپا را در چارچوب برجام حل کنیم، اما مشکل این است که ما واقعاً به فناوری غربی پارس جنوبی نیاز داریم، همه صحبت‌هایی که نمی‌کنیم. نیاز یک مبنای علمی است نه فنی و در واقع صحبت از غرور ملی و نه بر اساس واقعیت است.