نگران تامین مرغ نیستیم – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، دبیر انجمن تولیدکنندگان مرغ گفت: با توجه به جوجه ریزی صحیح در شهریور، جای نگرانی برای تامین جوجه وجود ندارد.

به گزارش خبرنگاران جوان، محمدرضا صدیق پور گفت: قیمت فعلی هر مرغ یک روزه بسته به سن و نژاد ۶ تا ۱۲ هزار تومان است.

به گفته وی، در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ با نرخ ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان در بازار به فروش می رسد که منجر به رسیدن مرغ به قیمت مصوب شده است، این در حالی است که در ماه های اخیر با توجه به عرضه مرغ، ۵ به ۱۰ درصد رسیده است. هزار تومان کمتر از قیمت مصوب شده است مرغداران تخم می گذارند.

صدیق پور می گوید: طبق آمار ۹۷ تا ۹۸ میلیون جوجه در شهریور تخم گذاری می شود که جهیزیه میزان تخمین زده می شود. جوجه کشی دسترسی به حداقل ۱۰۷ تا ۱۰۸ میلیون قطعه، بنابراین نگران تامین مرغ نباشید.

دبیر انجمن تولیدکنندگان یک روزه مرغ گفت: به دلیل آزادسازی قیمت و افزایش قیمت مرغ، صادرات مرغ باید فعال شود، در غیر این صورت افزایش عرضه موجب ضرر مرغداران خواهد شد.

بر اساس وعده معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد، قرار بود قیمت مرغ و تخم مرغ تا پایان شهریور ماه تعدیل شود تا تولیدکنندگان با اطمینان به تولید خود ادامه دهند. بنابراین در آنالیز جوجه ها باید قیمت هر قطعه جوجه یک روزه ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان را لحاظ کرد تا اختلاف بیشتری ایجاد نشود.