نورمویدی: دولت با فرار مالیاتی برخورد کند/ زندگی ما مانند علی (ع) و فاطمه (س) باشد.


به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، آیت الله سید کاظم نورمویدی و در خطبه نماز جمعه سیاسی نماز جرجان با اشاره به اینکه ازدواج یک سنت الهی است، گفت: عقیده و اخلاق اسلامی راهگشای سعادت خانواده و ازدواج است زیرا از آثار ارزنده ازدواج. بچه داشتن در نظام خانواده اسلامی است.

وی تصریح کرد: خانواده کانون داغ رشد انسان است و فرزندان این خانواده ها ممکن است رهبر شوند یا به حرفه هایی مانند پزشکی، مهندسی، معلمی و… تبدیل شوند.

* زندگی ما باید مانند زندگی علی (علیه السلام) و فاطمه (علیها السلام) باشد.

امام جمعه گرگان با تاکید بر اینکه در امر ازدواج باید به ادب و اصالت خانواده ها توجه ویژه شود، گفت: هر چند در زندگی نمی توانیم مانند حضرت علی (علیه السلام) و حضرت فاطمه الزهرا (س) باشیم، اما در این زمینه باید توجه ویژه ای به ادب و اصالت خانواده ها داشت. رنگارنگ است زندگی این شخصیت های معتبر هم همینطور باشد.

آیت الله نورمویدی وی تصریح کرد: وظایفی که اسلام برای نظام خانواده تعریف کرده دوسویه است، همچنان که وظایف مرد در زندگی و وظایف زن در زندگی زناشویی مشخص است.

وی با اشاره به مشکلات و محدودیت هایی که در حال حاضر زندگی زناشویی با آن مواجه است، گفت: اسلام دین مردسالارانه و مردسالارانه نیست، بلکه بارها دستور برابری زن و مرد را داده است.

امام جمعه گرگان در بخشی دیگر از خطبه های خود نماز جمعه وی با اشاره به ایام حج گفت: حج تنها عبادت نیست، بلکه همراه با عبادت طرد شیاطین، سنگسار شیاطین به عنوان نماد و برائت مشرکان از اعمال در آن ظاهر می شود. از زیارت

آیت الله نورمویدی وی در بخشی دیگر از سخنان خود به هفته مالیات اشاره کرد و گفت: متأسفانه فرهنگ مالیاتی در کشور ما به درستی جا نیفتاده است، برخی تصور می کنند مالیات پول است در حالی که ۸۰ درصد بودجه سالانه اکثر کشورهای دنیا، به ویژه کشورهای توسعه یافته از محل اخذ مالیات و پس انداز می آیند، اما در کشور ما این میزان حدود ۵۰ درصد است.

پایان پیام / ۲۳۰۷ /
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید