نقطه ایرانی محبوب Sofreh با کافه جدید بروکلین گسترش می یابد


کافه سفره هفته گذشته بدون سر و صدا دربوشویک درهای خود را باز کرد و نکته مهم خود را به گفتگو درباره اینکه غذاهای مدرن ایرانی چگونه می توانند باشند ، اضافه کرد. به عنوان کافه خواهر سفره که اکنون در Prospect Heights استقرار یافته است ، کافه جدید توسط نسیم علیخانی و علی صبور ایجاد شده است.

علیخانی در سال 2018 ، وقتی Sofreh را باز کرد ، رستوران های ایرانی را به سطح دیگری رساند و اخیراً یکی از 10 سرآشپزهای آینده بود که منو را در 202 Met Gala آماده می کرد. او مأموریت داشت غذاهای خوب ایرانی را برای توده مردم بیاورد. و او اعتراف می کند به سرآشپز علی صبور که به پیشرفت سوفره کمک کرد. با کافه سفره ، نسیم کنترل را به علی می دهد و نقش گسترده تری را به عنوان شریک ، سرمایه گذار و زن صاحب نظر بر عهده می گیرد.

بیشتر بخوانید: با زن پشت سفره ، جالب ترین رستوران ایرانی نیویورک آشنا شوید

کافه Sofreh یک فضای کوچک و ساده با منوی به همان اندازه ساده اما دقیق ، در درجه اول نانوایی و چایخانه است ، اگرچه قهوه و شیرینی نیز ارائه می دهد.

سرآشپز صبور ، که 20 سال در صنعت رستوران داری کار می کند ، می گوید: “این کافه از تهیه نان در سفره شکل گرفت ، که باعث شد اشتیاق من برای تهیه نان دوباره زنده شود.” “من تجربه تهیه نان فوکا ، سیاباتا و دیگر نان های محلی ایتالیایی را داشتم ، اما در Sofreh کار می کنم و به ایران می روم ، آنجا را با نسیم می گذرانم … خاطرات به سرعت برگشتند و من فکر کردم که معرفی چه جالب خواهد بود. فرهنگ فرهنگ چای و صبحانه ایرانی به روشی بسیار ساده. ”

نسیم علیخانی و علی صبور

فلش

پس از گذراندن ساعت ها در آشپزخانه در سفره ، نسیم و علی وقت زیادی برای صحبت در مورد بازکردن چنین فضایی برای رانندگی علی داشتند ، اما همه اینها در سفری که تابستان گذشته با هم به ایران انجام دادند جمع شد. آنها در آنجا انواع مختلف نان و شیرینی ایرانی را الهام بخشیدند و به دنبال ساده ترین غذاها و طعم هایی بودند که با آن بزرگ شده بودند. با این حال ، برای ناراحتی آنها ، برخی از غذاهایی که با علاقه به خاطر می آورند از نظر طعم و کیفیت بدتر می شوند – مانند پیروشکی های تولید شده انبوه که با هات داگ پر شده اند و از همه شگفت انگیزتر ، چای بی مزه و ناامید کننده در هر گوشه.

فرهنگ ایرانی یک فرهنگ چای است ، اما “من احساس می کنم در ایران ، آنها شروع به از دست دادن فرهنگ چای خود کرده اند” ، صبور با گلایه می گوید. “اکنون قهوه ها و اسپرسوهای خوب دیوانه کننده ای وجود دارد ، اما ما به رستوران ها و چای خانه ها می رفتیم و چای می خواستیم و آنها یک کیسه چای برای ما می آوردند! این در فرهنگی که بر اساس مصرف چای ساخته شده است اتفاق نمی افتد! من شکسته بودم. امیدواریم بتوانیم این مورد را دوباره مورد علاقه مردم قرار دهیم. برای من ، چای بزرگترین انگیزه برای این پروژه است. ”

برای این منظور ، چای کافه Sofreh واقعاً عالی است – ترکیبی از چای سیاه خوب ، مخلوط با کمی پوست دارچین ، گلبرگهای رز وارداتی و غلاف هل را ارائه می دهد. در نهایت قصد معرفی دارد دامنوش چای ، چای گیاهی است که از انواع گیاهان ، گیاهان ، گلها ، ادویه جات و میوه ها تهیه می شود.

علیخانی افزود: “امیدوارم قهوه را از اینجا بردارم و واقعاً روی چای تمرکز کنم.” “اسپرسوهای ما فوق العاده هستند ، اما چیزی در مورد چای وجود دارد که شما را مجبور به استخدام می کند. شما در سفر چای نمی خورید. باید بنشینی. شما باید با کسی تماس چشمی داشته باشید و از یک فنجان چای لذت ببرید. ”

و بله ، قهوه آنها عالی است ، اما پیشنهادات در کافه سفره واقعاً عالی است باید با چای سیاه سنتی ایرانی همراه باشد. اینها طعم هایی هستند که قرن ها با یکدیگر رقصیده اند و برای تکمیل یکدیگر ساخته شده اند.

نان بربری با فتا ، کره و کنسرو گیلاس

نان بربری با فتا ، کره و کنسرو گیلاس

فلش

حالا بیایید در مورد غذا صحبت کنیم: موارد غیرقابل قبول در منو واقعاً نان است. نان باربری عالی آنها ، که به مدت 4-5 روز تخمیر سرد می شد ، در سفره مشهور شد و همچنان محبوب ترین غذا در اینجا است. برای کسب تجربه کامل ، آن را با فتا بلغاری ، کره ، کنسرو گیلاس و البته چای امتحان کنید. نادیده گرفته نشود ، نان با شیر واقعاً الهی است. کاملاً کرکی ، با کمی شیرینی. من به اندازه کافی خوش شانس بودم که یک (درست ، دو) نان داغ را مستقیماً از فر بخورم و به معنای واقعی کلمه با فکر کردن به آن به رختخواب رفتم. کائاک ، که می تواند پدربزرگ بیسکویت کنجد باشد ، نیز عالی است. مهم نیست که چقدر نمک زده باشد ، من شخصاً آن را با مقدار زیادی کره و یک قوطی گیلاس ترکیب می کنم.

درباره دسرها: مورد علاقه شخصی من کیک یزدی بود ، برداشتی از کیک مافین سنتی یزد – آنها سبک تر ، کرکی تر و پوشیده از لعاب زعفران ایرانی ، هل و گلبرگ های رز وارداتی هستند. صبور در مورد بستنی الهی و خامه ای می گوید: «ما گیج نمی شویم. نه قربان ، شما نیستید.

یکی دیگر از دسرهای سرگرم کننده ، نسخه پیراشکی شیرین آنهاست: پیراشکی با خمیر گل رز – یک دونات بسیار خوب و پر از خمیر گل رز. نان خرما موز یکدست و خوشمزه است و روی آن تاهینی کارامل قرار دارد. در سنتی ترین طیف ، باقلوا و کوکی های ایرانی عالی هستند. و بله ، به معنای واقعی کلمه هر چیزی که ذکر کردم باید با چای سیاه ایرانی همراه باشد.

دونات با کرم رز

فلش

این منو با استقرار در فضا به تکامل خود ادامه می دهد و به زودی قصد دارد جزء اصلی دیگر رژیم غذایی ایران را معرفی کند: ماست.

صبور می گوید: “نسیم در حال حاضر زمان زیادی را صرف پیاده روی در شمال ایالت می کند ، از مزارع دیدن می کند و شیرهای بدون چربی زیادی را امتحان می کند.” وی افزود: “ما هر دو وسواس کیفیت را داریم.” “ما واقعاً سخت کار می کنیم تا همه چیز را تا آنجا که ممکن است خوب کنیم.” من قصد دارم به تدریج محصولات اصلی با کیفیت بالا را به یخچال اضافه کنم.

نسیم می گوید: من حدود 30 سال است که رویای این همه را دارم. هنگامی که من (به آمریکا) آمدم چنین خلاء برای هر چیزی که می خواستم وجود داشت. “

علی افزود: “من فکر می کنم هدف تمام کارهای ما این است که فضایی را فراهم کنیم که ایرانیان بتوانند فرهنگ خود را به اشتراک بگذارند.” “من در کالیفرنیای جنوبی بزرگ شدم و هر رستوران ایرانی که رفتم شبیه موزه ای با ستون های غول پیکر بود و وقتی برای اولین بار به سفره آمدم و با نسیم آشنا شدم. من می گفتم: “بسیار خوب. این فرق داره. نکته ای که من همیشه بر آن موافق بودم این بود که نگاه تازه ای به غذاهای ایرانی داشت. نحوه ارائه آن بدون همه منگوله ها متفاوت است. ما فقط جایی را می خواهیم که غذا در آن متمرکز باشد. این هم در اینجا هدف است. ایرانی ها می توانند به اینجا بیایند ، دوستان خود را بیاورند و بگویند: “این فرهنگ من است. در اینجا قسمتی از فرهنگ من ، بخشی از حافظه من است. “برای من این 99 درصد از کاری است که من انجام می دهم. ”

داخل کافه سفره

از بسیاری جهات ، کافه سفره هیچ تفاوتی با هیچ کافه یا نانوایی با کیفیت دیگری که ممکن است در شهر نیویورک داشته باشید ندارد و این برای من به عنوان یک ایرانی بسیار هیجان انگیز است. ایرانیان (و بسیاری از فرهنگهای دیگر) برای ارائه اساسی ترین عناصر غذای ما به شیوه ای دقیق و تصفیه شده ، جدا از فتیشیزاسیون ، اغلب در آغوش می گیرند و اغراق می کنند تا پیشنهادات خود “عجیب و غریب تر” و آسان تر شود. قابل تشخیص ، اما به نوعی کمتر معتبر به

منظور Saboor از “تمرکز بر غذا” است و به همین دلیل بسیار مهم است. این غذا عمیقاً فارسی است: تعداد کمی از چیزها از رژیم غذایی ایرانی بسیار مهمتر از چای سیاه و نان است. تعداد کمی رایحه ذاتاً ایرانی تر از گلاب ، هل و زعفران است. سرآشپز علی صبور به عنوان یک مهاجر ایرانی که در آمریکا بزرگ شده است ، درک می کند که نسل جوان ایرانی چقدر مشتاق مکان هایی از این قبیل است که ما را به خود باز می گرداند. نمی توانم به شما بگویم چقدر تازه است و مدعی هستم که سفره و اکنون کافه سفره زیارت ضروری ایرانیان و دوستداران فرهنگ ایرانی (و نان عالی) است.

کافه Sofreh در خیابان 252 Varet در بروکلین واقع شده است و به هر حال ، آنها در حال ساخت یک رستوران بسیار متفاوت با خدمات متفاوت ، EYVAL ، درست در مجاورت هستند ، جایی که سرآشپز علی صبور منویی را ارائه می دهد که در اطراف آشپزی زنده ارائه شده است. علی و نسیم منتظر افتتاح EYVAL در اوایل سال 2022 هستند.

دیدگاهتان را بنویسید