نفتالی بنت در حال بررسی امکان تشکیل دولت جایگزین با نتانیاهو – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانمنابع صهیونیستی اعلام کردند نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از سقوط دولت خود، در حال بررسی امکان تشکیل دولت جایگزین با بنیامین نتانیاهو، رهبر جناح مخالف و نخست وزیر رژیم سابق است.

بر اساس این گزارش، نظرسنجی جدید شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی نشان داد که اکثر صهیونیست ها بر این باورند که دولت نفتالی بنت ظرف ۶ ماه آینده سقوط خواهد کرد.

با این حال، با استعفا و استعفای یکی دیگر از اعضای ائتلاف دولتی نفتالی بنت، نخست وزیر تل آویو یک قدم به سقوط نزدیکتر شده است.

“مادر. کی نیر اورباخ، یکی از اعضای دولت بنت، استعفای خود را از دولت بنت اعلام کرد و گفت که دیگر بخشی از ائتلاف وزیران بنت نیست.

در همین حال، بنیامین نتانیاهو، رهبر اپوزیسیون در کنست، گفت که دولت نفتالی بنت، نخست وزیر در آستانه مرگ است و تنفس مصنوعی دریافت می کند.

“مادر. کی نیر اورباخ که عصر دوشنبه اعلام کرد از دولت خارج می‌شود، تا کنون به عنوان یکی از معتمدین نفتالی بنت و دستیار ارشد او شناخته می‌شود و روز دوشنبه در یک جلسه پرتنش در دفتر نخست‌وزیر به نفتالی بنت گفت که او نیست. . او دیگر عضو ائتلاف نیست و دولتی نمی بیند و دیگر همراهی نمی کند.

گفته می شود که اورباخ با عصبانیت جلسه کابینه در تل آویو را ترک کرد و سپس به جای کنست به خانه رفت. وی سپس در بیانیه ای از دولت انتقاد کرد و گفت که به این نتیجه رسیده است که «ائتلاف نمی تواند در مقابل رهبری فعلی مقاومت کند».

با این حال، اورباخ گفت که مخالف انتخاب مجدد است و هفته آینده به انحلال کنست رأی نخواهد داد. او گفت که تلاش خواهد کرد به تشکیل یک دولت دست راستی جدید در کنست فعلی کمک کند.

در همان زمان، نفتالی بنت اعلام کرد که یک یا دو هفته فرصت داریم تا مشکلات ائتلاف را حل کنیم و در صورت عدم موفقیت، نمی توانیم به کار خود ادامه دهیم.