نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به صورت حضوری برگزار می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، ۱۵۷ رئیس دولت و دولت اعلام کردند که در اولین نشست رو در رو رهبران جهان در مجمع عمومی سازمان ملل، بالاخره. گرفتن کرونا در سپتامبر آینده شرکت خواهد کرد.

در میان لیست شرکت کنندگان در نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل نام هایی مانند «جو بایدن“، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، ملک عبدالله دوم پادشاه اردن و روسای جمهور ایران، فرانسه، برزیل، کلمبیا، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، مصر و ونزوئلا دیده می شوند.

همچنین نام نخست وزیر جدید انگلیس، اولاف شولز، صدراعظم آلمان و نخست وزیران ژاپن، رژیم صهیونیستی، عراق و پاکستان از جمله شرکت کنندگان در مجمع عمومی سازمان ملل هستند.

بر اساس این گزارش، چین معاون نخست‌وزیر خود را به نشست مجمع عمومی سازمان ملل می‌فرستد و روسیه یکی از وزارت او و شایدسرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه که در سال‌های اخیر نماینده این کشور در مجمع عمومی بود، امسال نیز به این نشست اعزام می‌شود.

طی دو سال گذشته و از سپتامبر ۲۰۲۰، اپیدمی کرونا باعث شده است که رهبران جهان برای اولین بار در تاریخ ۷۵ ساله سازمان ملل برای نشست سالانه خود به نیویورک نیایند و سخنرانی ها به صورت پیش فرض ضبط و پخش شود. و امسال اولین سال پس از آن است. این یک هاله است بار دیگر مجمع عمومی سازمان ملل به صورت حضوری فعالیت خود را آغاز می کند.

«پائولینا کوبیاکسخنگوی مجمع عمومی سازمان ملل روز سه‌شنبه اعلام کرد: ما هیچ سخنرانی از پیش ضبط‌شده‌ای که امسال در مجمع عمومی پخش خواهد شد، نخواهیم داشت و رهبران تنها اجازه حضور حضوری در نشست مجمع عمومی را خواهند داشت.

در طول نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، معمولاً هزاران نفر در ساختمان مقر سازمان ملل متحد و اطراف آن حضور دارند و صدها رویداد جانبی در داخل سازمان ملل برگزار می شود. هنوز تصمیم گیری نشده است که آیا در سال جاری محدودیتی برای تعداد افراد مجاز به مقر سازمان ملل وجود خواهد داشت یا خیر.