نخست وزیر ژاپن مجلس نمایندگان را برای انتخابات سراسری 31 اکتبر منحل کردتوکیو (AP) – فومیو کیشیدا ، نخست وزیر جدید ژاپن روز پنجشنبه مجلس نمایندگان را منحل کرد و راه را برای …

توکیو (AP) – فومیو کیشیدا ، نخست وزیر جدید ژاپن روز پنجشنبه مجلس نمایندگان پارلمان این کشور را منحل کرد و راه را برای انتخابات سراسری 31 اکتبر هموار کرد.

کیشیدا گفت که پس از آنکه فقط 10 روز پیش از سوی پارلمان به عنوان نخست وزیر به عنوان جانشین یوشیهیده سوگا انتخاب شد ، به دنبال حکم عمومی برای سیاست های خود بود.

تاداموری اوشیما ، رئیس مجلس نمایندگان قوی تر ، در یک نشست عمومی انحلال را اعلام کرد.

در این اعلامیه ، همه 465 نماینده مجلس نمایندگان برخاستند ، سه بار فریاد “بانزی” زدند و رفتند. اکنون آنها صندلی های خود را از دست داده اند و کمپین رسمی برای اتاق پایین جدید از سه شنبه آغاز می شود.

آخرین انتخابات مجلس نمایندگان در سال 2017 در زمان نخست وزیر سابق شینزو آبه برگزار شد.

جانشین وی ، سوگا ، تنها یک سال به عنوان نخست وزیر دوام آورد و حمایت دولت وی با رویکرد وسیع وی برای درمان ویروس کرونا و اصرار وی برای میزبانی المپیک توکیو ، علیرغم موارد روزافزون ، مختل شد. که تماشاگران را آزار داد.

کیشیدا ، وظیفه جلب حمایت حزب حاکم ، وعده داد که سیاست “اعتماد و همدلی” را دنبال کند.

وی در اولین سخنرانی سیاسی خود در جمعه گذشته گفت که قول داده است در صورت تکرار مجدد ، واکنش کشور به همه گیری کرونا را تقویت کرده و اقتصاد ویران شده آن را احیا کند ، در حالی که از دفاع در برابر تهدیدهای چین و کره شمالی حمایت می کند.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید