نتایج اولین دوره مسابقات مهارت فرش آزاد کشور در گلستان اعلام شد


به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان حمزه گریلو در جمع خبرنگاران گفت: اولین دوره مسابقات آزاد مهارت فرش در کشور با هدف شناسایی استعدادهای ماهر در رشته فرش برگزار شد. . از ۵ تا ۲۸ مهرماه در شهرستان بندرترکمن به میزبانی استان گلستان.

وی تصریح کرد: در این مسابقه ۴۶ هنرمند فرش از ۱۷ استانداری کشور به همراه هیئت داوران شامل اساتید برجسته کشور حضور داشتند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان خاطرنشان کرد: طی مراسم اختتامیه برگزیدگان این دوره از مسابقات در رشته فرش بافی و نقشه برداری فرش معرفی شدند. بی بی خدیجه بازیار از گلستان، شاهین شهریاری از استان فارس و ملیحه کرد بنه شول از استان مازندران مقام های اول تا سوم را در رشته قالی بافی کسب کردند.

وی گفت: محسن مومنی از استان اصفهان در رشته طراحی فرش مقام اول، مهدس محمدی از مازندران مقام دوم و شاهین دیکردی از استان شرمحال و بختیاری مقام سوم را کسب کردند.

گریلو گفت: تلاش می کنیم هر ساله چنین مسابقاتی را در استان گلستان برگزار کنیم.

یادآور می شود: در این مراسم از حامیان مالی، داوران و مدیران عامل نیز تجلیل شد.

صادرات صنعت فرش گلستان وضعیت خوبی ندارد

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان گفت: صنعت فرش گلستان در زمینه صادرات وضعیت خوبی ندارد و در سال ۱۴۰۰ کمترین صادرات را در این زمینه داشتیم.

سیدعلی مهاجر گفت: برای رسیدن به بازار جهانی در حوزه صادرات باید روی دارایی ها، توانمندی ها و مهارت های خود تمرکز کنیم تا سرآغازی برای پیشرفت روزافزون ما در حوزه های مختلف از جمله صنعت فرش باشیم.

وی تصریح کرد: برای اقتصاد دانش بنیان و تحول بنیادین در حوزه اقتصادی و دانشی به دانش و مهارت مدرن نیاز است.

انتهای پیام/ ۸۳۰۲۱




این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید