نایب رئیس CIO: حقوق بشر در چین نگران کننده قبل از بازی های 2022 نیستکانبرا ، استرالیا (PA) – جان کوتس ، نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک می گوید چالش چین با تاریخ حقوق بشر به عنوان …

کانبرا ، استرالیا (PA) – جان کوتس ، نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک می گوید چالش چین با سوابق حقوق بشر در حالی که پکن خود را برای میزبانی بازی های زمستانی 2022 آماده می کند “برای ما نیست”.

انتقادات گسترده ای از رفتار پکن با مسلمانان اویغور در منطقه سین کیانگ در شمال غربی چین ، که به گفته گروه های حقوق بشری نسل کشی است ، و همچنین سرکوب معترضان هنگ کنگی و سیاست های آن در قبال تبت و تایوان صورت گرفته است.

کوتس ، که رئیس کمیته المپیک استرالیا است ، گفت که حقوق بشر بخش مهمی از اصول اساسی المپیک است ، اما IOC مجبور بود به حاکمیت کشور میزبان احترام بگذارد.

کوتس روز چهارشنبه در گفتگو با باشگاه مطبوعات ملی در کانبرا ، پایتخت استرالیا گفت: “مأموریت IOC این است که از نقض حقوق بشر در اجرای بازیها در کمیته ملی المپیک یا جنبش المپیک جلوگیری کند.” “ما این توانایی را نداریم که به کشوری برویم و به آنها بگوییم چه کار کنند.”

کوتس گفت IOC “یک دولت جهانی نیست”.

کوتس گفت: “ما باید به حاکمیت کشورهای میزبان بازی ها احترام بگذاریم.” “وظیفه CIO حفاظت از المپیکی ها و کسانی است که در المپیک شرکت دارند – این به خود ما بستگی دارد.”

بازیهای زمستانی پکن 4 تا 20 فوریه و پارالمپیک 4 تا 13 مارس برنامه ریزی شده است. پایتخت چین میزبان المپیک تابستانی 2008 بوده است.

___

المپیک AP بیشتر: https://apnews.com/hub/olympic-games و https://twitter.com/AP_Sports

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.دیدگاهتان را بنویسید