ناآرامی های اخیر منشأ خارجی دارد/ غربی ها تلاش می کنند ایران را بیشتر تحت فشار قرار دهند


خبرگزاری فارس کرمانشاه: بسیاری از کارشناسان بر این باورند که ناآرامی های اخیر با هدف زیر رادار قرار دادن ایران در مذاکرات هسته ای و ایجاد اهرم فشار است. در این زمینه با دکتر علی الشاجی گفت و گو کردیم و وی با بیان اینکه این آشوب ها منشأ بیرونی دارد، به مراحل شش گانه ای اشاره می کند که در این زمینه تدوین شده است. در ادامه می توانید این مصاحبه را بخوانید.

فارس: با توجه به حضور فعال گروه های تجزیه طلب، به نظر شما هدف نهایی از اغتشاشات چیست؟

شجاعت: حضور گروه‌های جدایی‌طلب در دو حادثه اخیر (عملیات نافرجام تروریستی اصفهان) و ناآرامی‌های اخیر نشان می‌دهد که همه گروه‌های تجزیه طلب به طور کامل به نقشه‌های صهیونیسم جهانی می‌پیوندند. آنها یک طرح شش مرحله ای به نام طرح جیم هانسون دارند که برای تجزیه ایران طراحی شده است. مراحل اجرای این پروژه عبارتند از: ۱- فشار اقتصادی ۲- ایجاد ناآرامی و ناامنی ۳- تسلیح اغتشاشگران ۴- حمله به مراکز نظامی و امنیتی ۵- معرفی گروه های جدایی طلب مسلح ۶- جنگ داخلی (تحریک از سوی ایران) که در نهایت منجر به ناامنی می شود. همیشه در داخل مرزهای کشور خواهد بود. سرویس اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی (موساد) شروع به جمع آوری گروه های ضد ایرانی برای اجرای این برنامه کرد.

شوالیه: یکی از راهبردهای دشمن رویارویی مردم با مردم است، لطفاً در این مورد کمی توضیح دهید؟

شجاعت: پشتوانه مردمی مهمترین رکن موجودیت حکومت و نظام سیاسی است، اگر پشتوانه مردمی نباشد هر حکومتی فرو می پاشد و سرنگون می شود. آنها مکان سرمایه مردم را در جمهوری اسلامی ایران می دانند و به همین دلیل به دنبال کاشتن ترس یا ناامیدی در ذهن مردم هستند، البته این راهبرد بیشتر از طریق جنگ روانی و تاکتیک های مربوطه انجام می شود. جدایی مردم از رژیم هدف روشن امپراتوری رسانه ای صهیونیستی است.

فارس: آیا هرج و مرج با خشونت می تواند موثر باشد؟

شجاعت: شروع کن در هیچ آشوب و خشونت نتیجه معقولی به دست نیامد، قربانیان اصلی اغتشاشات مردم جامعه هستند، بیشتر خدمات عمومی از بیت المال و مالیات تأمین می شود و اغتشاشگران مستقیماً به جیب مردم آسیب زدند. هرج و مرج و خشونت فقط امنیت اعضای جامعه را تهدید می کند. مدل سوریه گویاترین نمونه مشکل است.

فارس: این ناآرامی ها در عرصه منطقه ای و بین المللی چه تاثیری بر چهره کشور خواهد داشت؟

شجاعت: سال ۲۰۰۸ یکی از مظاهر تأثیر اغتشاشات بر حضور پررنگ رژیم در سطح بین المللی بود. زمانی که یک حکومت در سطح بین المللی در راستای منافع ملت خود موفق شود، نشان دهنده یکپارچگی و اتحاد مردم از داخل آن کشور خواهد بود. چنین اقداماتی منجر به تحریم های شدیدتر علیه کشور خواهد شد. از سوی دیگر برنامه های دشمنان برای ورود گروه های تروریستی به سمت مرزها و حتی انجام فعالیت در داخل کشور را تشدید می کند.

فارس: آیا کشورهای غربی می توانند از این شورش ها به عنوان راهی برای فشار بیشتر بر ایران، امتیاز گرفتن و به تعویق انداختن توافق استفاده کنند؟

شجاعت: آره! به عنوان یک قاعده، این اتفاق خواهد افتاد. چون وقتی متوجه ناآرامی ها در کشور می شوند در جریان مذاکرات هستند. سطح مطالبات خود را بالا می برند. دقیقاً همان اتفاقاتی که در مذاکرات هسته‌ای در سال ۱۳۸۷ رخ داد، در حالی که ما در موقعیت برتر قرار داشتیم، منجر به توقف مذاکرات و تحریم‌های گسترده آمریکایی‌ها علیه ما شد. خودشان طراح اغتشاشات اخیر بودند و این در رفتار شبکه های ماهواره ای آنها مشهود بود.

پایان نامه / h
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید