میانگین نرخ وام مسکن ایالات متحده در حال افزایش است. وام 30 ساله 3.05واشنگتن (AP)-میانگین نرخ وام مسکن بلندمدت این هفته افزایش یافت و وام معیار 30 ساله دوباره 3 درصد شکست. خریدار وام مسکن …

واشنگتن (AP)-میانگین نرخ وام مسکن بلندمدت این هفته افزایش یافت و وام معیار 30 ساله دوباره 3 درصد شکست.

فردی مک خریدار وام مسکن روز پنجشنبه گزارش داد که متوسط ​​نرخ وام مسکن 30 ساله از 2.99 درصد در هفته گذشته به 3.05 درصد افزایش یافت. این بالاترین سطح از آوریل است که حداکثر آن به 3.18 درصد رسید. نرخ کلیدی در سال گذشته 2.81 درصد بود.

نرخ وام 15 ساله ، گزینه ای محبوب برای صاحبان خانه برای تأمین مجدد وام های مسکن خود ، از 2.23 درصد در هفته گذشته به 2.30 درصد افزایش یافت.

افزایش نرخ وام مسکن در شرایطی است که فشارهای تورمی همچنان ادامه دارد و همه گیری کرونا ادامه دارد. دولت روز چهارشنبه گزارش داد که تورم خرده فروشی در ماه سپتامبر 0.4 درصد افزایش یافت و شاخص قیمت مصرف کننده در 12 ماه گذشته 5.4 درصد افزایش یافت – این سریع ترین سرعت از سال 2008 است.

جهش تورمی امسال نشان دهنده افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی و طیف وسیعی از اقلام دیگر از مبلمان تا اتومبیل است ، زیرا همه گیری زنجیره عرضه گسترده تر شده و تقاضا از عرضه پیشی گرفته است.

تعداد آمریکایی هایی که برای دریافت مزایای بیکاری متقاضی شده اند به پایین ترین سطح خود از ابتدای همه گیری در ابتدای سال گذشته رسید ، این نشانه بهبود بازار کار است ، اگرچه میزان اشتغال در دو ماه گذشته کاهش یافته است. وزارت کار روز پنجشنبه اعلام کرد ادعاهای بیکاری هفته گذشته با 36000 کاهش به 293000 رسید که دومین کاهش متوالی است.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید