مکزیک خودروهای “شکلات” وارداتی غیرقانونی را جریمه می کند


مکزیکو (AP) – مکزیک مدت هاست با خودروهای وارداتی غیرقانونی مشکل دارد و روز چهارشنبه ، آندرس مانوئل ، رئیس جمهور …

مکزیکو سیتی (AP) – مکزیک مدت هاست که با خودروهای وارداتی غیرقانونی مشکل دارد و روز چهارشنبه آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، رئیس جمهور ، متعهد شد که همه آنها را قانونی کند.

این اتومبیل ها ، عمدتا از ایالات متحده ، در مکزیک به عنوان “شکلات” شناخته می شوند ، قطعه ای روی کلمه “chueco” یا کج است.

مکزیکی ها می توانند به طور قانونی اتومبیل وارد کنند ، اما فقط اتومبیل های مدل بعدی که استانداردهای آلودگی و ایمنی را رعایت کنند. آنها همچنین باید حقوق واردات بپردازند ، که باعث می شود بسیاری به سادگی مخفیگاه های آمریکایی را مخفی کنند.

لوپز اوبرادور گفت که بسیاری از خانواده های فقیر برای رسیدن به محل کار به ماشین نیاز دارند ، اما سازندگان و فروشندگان خودرو می گویند این اقدام مکزیک را در زمانی که بازار خودرو در رنج است ، مملو از کامیون های زباله می کند.

لوپز اوبرادور گفت: “ما همه آنها را قانونی می کنیم ، به آنها مجوز می دهیم ، آنها را به عنوان مالک وسیله نقلیه می شناسیم.” “زیرا افراد زیادی هستند که از این اتومبیل ها استفاده می کنند زیرا پول خرید یک ماشین جدید را ندارند و با این اتومبیل ها فرزندان خود را به مدرسه می برند و فعالیت های خود را انجام می دهند.”

او گفت که صاحبخانه ها باید هزینه ای پرداخت کنند. این برنامه قرار است به زودی در ایالت های مرزی شمالی ، جایی که خودروها بیشتر رایج هستند ، آغاز شود و بعداً به ایالت های دیگر گسترش یابد.

فدراسیون کارفرمایان مکزیک ، یک گروه تجاری ، اعلام کرد که این اقدام مکزیک را با خودروهای ناامن و کثیف پر خواهد کرد و گفت که این خودرو در زمان نامناسبی برای صنعت خودروسازی ملی انجام می شود. فروش خودروهای جدید در پنج ماهه اول سال 2021 19.8 درصد کمتر از مدت مشابه در سال 2019 بوده است.

این گروه می گوید: “این شامل قانونی شدن قاچاق و ترویج رقابت ناعادلانه با یک صنعت استراتژیک برای مکزیک است که به شدت تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته است.”

از آنجا که آنها تا حد زیادی ثبت نشده اند ، دشوار است که بگوییم چند دستگاه “شکلات” به مکزیک وارد شده است. برخی تخمین ها این تعداد را 18 میلیون خودرو و وانت یا حدود یک چهارم همه این وسایل نقلیه در مکزیک اعلام کرده اند.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید