“مکث” در وال استریت به عنوان برنده ظاهر می شودنیویورک (AP) – زمان بحران به وال استریت نزدیک می شود. در طول این سال طلایی برای سرمایه گذاران ، رشد حفظ شده است …

نیویورک (AP) – زمان بحران در حال نزدیک شدن به وال استریت است.

در طول این سال طلایی برای سرمایه گذاران ، رشد برای انواع نیروهایی که قیمت سهام را افزایش می دهند ، رو به افزایش است و S&P 500 را به بیش از 40 رکورد ارسال می کند. اما اکنون ، سرمایه گذاران خود را برای زندگی در دامنه سراشیبی کوه آماده می کنند.

مطمئناً اقتصاد همچنان در حال رشد است ، اما با سرعت کندتری. همین امر به زودی در مورد حمایت فدرال رزرو اتفاق خواهد افتاد. اما بحران جهان پس از اوج به سرعت در هفته های آینده آشکار می شود ، زیرا شرکت ها میزان سود خود را در تابستان اعلام کرده اند.

پیش بینی برای این فصل درآمد در دوره های عادی بسیار سالم تلقی می شود. تحلیلگران به دنبال شرکت های S&P 500 هستند تا سود هر سهم خود را تقریباً 28 درصد بیشتر از ماه ژوئیه تا سپتامبر گزارش دهند.

به گفته FactSet ، این سومین رشد سریع درآمد در سال 2010 خواهد بود. اما این امر همچنین با کاهش شدید رشد سود 90.9 درصدی در سه ماهه دوم همزمان با انفجار اقتصاد از شکاف ناشی از بسته شدن ویروس کرونا ، نشان می دهد.

ریچ ویس ، مدیر سرمایه گذاری استراتژی های چند دارایی در شرکت سرمایه گذاری قرن آمریکا ، می گوید: “ما اوج را مشاهده کرده ایم ، کاملاً واضح است و اکنون در حال کاهش سرعت سیاست های پولی و مالی هستیم.”

نکته مهم این است که این کاهش سرعت در حالی اتفاق می افتد که رشد سود قوی شرکت ها به حمایتی مهم برای قیمت سهام تبدیل می شود.

قیمت سهم به طور کلی به دلایل مختلف افزایش می یابد: یا شرکت سود بیشتری کسب می کند ، یا سرمایه گذاران حاضرند به ازای هر 1 دلار از آن سود بیشتری بپردازند. اخیراً ، دومین دلیل احتمالی راه دیگری را طی کرده است ، زیرا نرخ بهره بلند مدت افزایش می یابد.

بازده اسناد خزانه 10 ساله از حدود 0.75 درصد در سال قبل به 1.60 درصد و از سه ماه قبل از 1.20 درصد افزایش یافت. تورم بسیار سرسخت دلیل آن بوده است و انتظار می رود که فدرال رزرو به زودی بازگشت به برنامه عظیم خرید اوراق قرضه خود را اعلام کند.

هنگامی که نرخ بهره در حال افزایش است و اوراق قرضه فوق ایمن سود بیشتری می پردازد ، سرمایه گذاران نیاز کمتری به پرداخت چنین قیمت سهام دارند. من اکنون تقریباً 20/60 دلار برای هر 1 دلار درآمد به ازای هر سهم که از شرکتهای S&P 500 انتظار می رود در 12 ماه آینده پرداخت می کنم. این قیمت در حدود یک سال پیش از 24 دلار فراتر رفت.

به منظور افزایش قیمت سهام پس از بالاترین سطح اخیر خود ، یا حتی صرفاً برای حفظ سطح فعلی ، افزایش شدید درآمد شرکت ها باید بیش از افزایش باشد.

به گفته استراتژیست های Credit Suisse ، در سه ماهه سوم ، کل افزایش 0.2 درصدی S&P 500 به دلیل انتظارات بیشتر از درآمد شرکت ها بوده است. اگر پیش بینی سود تا این حد افزایش نمی یافت ، S&P 500 به اولین ضرر سه ماهه در یک سال و نیم گذشته می رسید.

تحلیلگران معمولاً از واقعیت پیشی می گیرند ، زیرا درآمد آنها بیش از دو پیش بینی آنها در 50 فصل گذشته است. اما ساویتا سوبرامانیان ، استراتژیست بانک آمریکا ، انتظار دارد درآمد حاصل از این فصل گزارش تقریباً مطابق انتظارات باشد. او گفت که تعداد زیادی از شرکتها به طور غیرمعمول هشدار داده اند که نتایج آنها ممکن است انتظارات را برآورده نکند. شاید نگران کننده تر این باشد که او انتظار دارد تحلیلگران پیش بینی درآمد خود را برای سال 2022 پس از یادگیری از مدیران عامل در طول گزارش درآمد کاهش دهند.

از جمله چالش های موثر بر سود مشاغل: مشکلات زنجیره تامین در سراسر جهان و احیای رشد تابستانی COVID-19 که باعث کندی اقتصاد شده است. هزینه دستمزد و سوخت نیز در حال افزایش است ، فشار تورمی را افزایش داده و سودآوری شرکت ها را از بین می برد. نگرانی ها از کند شدن اقتصاد چین ، دومین اقتصاد بزرگ جهان ، نیز انتظارات درآمد را برآورده می کند.

این بخشی از دلایلی است که Subramanian ، در گزارش اخیر BofA Global Research ، این فصل گزارش درآمد را سه ماهه “ساختن یا شکستن” نامید.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید