من خودم منتقد اصلی هستم/ در قطر مشکل داشتیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر: دراگان اسکاچ وی پس از بازگشت کاروان تیم ملی فوتبال به کشور در جمع خبرنگاران گفت: قرارداد اردوی قطر مشکلات زیادی داشت. سعی کردیم شرایط را بهتر کنیم تا بتوانیم در قطر کمپ بزنیم اما مشکلاتی داشتیم که کار را برایمان سخت کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره بازی الجزایر گفت: بازی دوستانه ای بود. هیچ بهانه ای نیست اما مشکلاتی که در این اردو داشتیم کار را برای ما بسیار سخت کرد. قطعا از عملکرد این بازی راضی نیستم.

وی ادامه داد: من اصلا از نیمه اول راضی نیستم و در نیمه دوم اشتباهات بچگانه ای انجام دادیم. به الجزایر تبریک می گویم اما فکر می کنم خودمان را باختیم. باید بگویم که برای برنامه روز فیفا در آینده از فدراسیون خواسته ام تلاش خود را از امروز آغاز کند. امیدوارم از درسی که آموختیم به خوبی استفاده کنیم و برخی اتفاقات دیگر تکرار نشود.

اسکاچ وی همچنین از مشکلاتی در تمرینات قطر نیز خبر داد و گفت: ما در زمین تمرینی در آنجا نیز مشکلاتی داریم، اما چشم انداز ما به آینده است. در آن ۱۵ روز بازیکنان بسیار هیجان زده و با انگیزه بودند و این برای ما یک نکته مثبت بود.

وی در گفتگوی خصوصی با برخی از بازیکنان گفت: طبیعی است که یک مربی بخواهد با بازیکنانش صحبت کند.

اسکاچ و در مورد نقد تاکید کرد: باید بگویم اولین منتقد من هستم. ما در این دیدار ۵ بازیکن نداشتیم، دو نفر از آنها آخرین مدافعان بودند، اما می دانید که بازی دوستانه است و به نظر من انتقاد منصفانه ای نیست. نباید فراموش کنیم که به سریع ترین صعود به جام جهانی در تاریخ آسیا دست یافتیم.

او درباره استفاده از امید نورافکن در یک شغل غیر تخصصی گفت: تشخیص من این بود. اگر شما بودید چه کسی را انتخاب می کردید؟ من تمرین کردم و تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم. من همان مربی هستم که این تیم کمترین شانس را برای صعود به جام جهانی داشت و به قطر رفتیم. نمی‌خواهم بازیکنان را یکی یکی نام ببرم. وقتی ما بردیم کل تیم نقش داشت و وقتی شکست خوردیم همه نقش داشتند.

وی درباره دلایل لغو بازی با اروگوئه گفت: منطقی نبود که برای انجام یک مسابقه ۲۲ ساعت سفر کنم. در این مورد، ما فقط چند روز را در پرواز از دست دادیم. در برنامه ای که به الاتحاد دادم بهترین بازی ها با قوی ترین رقبا بود که ترجیح می دهند مثل حریفان ما در جام جهانی باشند. اگر اردوی کانادا برگزار می شد من راضی بودم چون دو بازی انجام دادیم و سومی را هم قرار بود انجام دهیم. اگر قرار بود در کانادا مسابقه ای برگزار کنیم، با آن مخالفت می کردم. به سادگی.