منتقل کنم یا حذف کنم؟


اعتیاد از دیرباز خوراک رایج مستندسازان بوده است. از فیلم هایی مانند هروئین ، خانه ای که من در آن زندگی می کنم، و نمایندگان نسخه در شبهایی مانند جنایت قرن و مداخله، ما اغلب می بینیم که این اپیدمی روی صفحه نمایش بحث می شود. جاسینتا ، او که اکنون از هولو پخش می شود ، رویکرد شخصی تری نسبت به این موضوع دارد و سفر زن جوانی را بازگو می کند که از زندان آزاد می شود و سعی می کند برای دختر جوانش پاک بماند.

جاسینتا: آیا به آن توجه می کنید یا آن را پرش می کنید؟

کلید: وقتی برای اولین بار با جاسینتا 26 ساله ملاقات می کنیم ، او 8 ماه در زندان است و آماده می شود تا دوباره وارد جهان شود. او فاش می کند که برای اولین بار در سن 15 سالگی به زندان افتاد و فاصله زیادی بین آنها وجود نداشت. یکی از سران حکم زندان او؟ مادرش رزماری در تمام مدت با او بود. رزماری هنوز زمان کافی برای خدمت دارد و او بسیار نگران این است که پس از بازگشت جاسینتا به خانه چه اتفاقی خواهد افتاد. این دو با وجود شرایط و به رغم اینکه رزماری دلیل اصلی آشنایی جاسینتا با مواد مخدر ، دعوا و سرقت از مغازه است ، غیرممکن است.

هنگامی که جاسینتا برای اولین بار آزاد می شود ، به نظر می رسد مصمم است که پاک بماند. دختر 10 ساله اش ، کالین ، به شدت دلتنگ او شده بود و جاسینتا می خواهد در زندگی او حضور مداوم داشته باشد. جاسینتا خانه ای هوشیار برای زندگی پیدا می کند و با حمایت پدرش ، ریک و برادرش شان ، سر راه او قرار می گیرد. پس از ظاهر شدن چهره های آشنا و شکل گیری وزن احساسی موقعیت او ، جاسینتا عود می کند و دوباره از زندگی کایلین ناپدید می شود و در تلاش است تا مدت زیادی از دوست پسر بزرگترش ، لاکی فاصله بگیرد. با افزایش نیاز او به راه حل ، زندگی جاسینتا منفجر می شود و سرانجام به پشت میله های زندان می رسد. این توصیف مخرب از اعتیاد نسلی و تاثیری که بر بسیاری از زندگی ها می گذارد ، هم آزاردهنده و هم دلخراش است.

فیلم Jacinta Hulu
عکس: HULU

چه فیلم هایی شما را به یاد خواهد آورد؟: جاسینتا ممکن است کمی به شما یادآوری کند هروئین (ها)، تارناسیون، ایولین، و حتی دختران زندانیبه

دیالوگ به یاد ماندنی: بخشی از روایت اولیه خود جاسینتا کاملاً مرا تحت تأثیر قرار داد: “پدرم به من توضیح داد ، وقتی شما بچه هستید و گریه می کنید ، مادر شما را می گیرد و نوازش می کند. وقتی بچه بودم مادرم گریه می کرد. او مرا برای راحتی برد. ”

جنسیت و پوست: هیچکس.

برداشت ما: در موارد متعدد هنگام تماشا جاسینتا، مجبور بودم به یاد داشته باشم که یک مستند را تماشا می کردم. نه به دلیل سبک – او احساس می کند بسیار مطیع و وفادار به زندگی است – بلکه به این دلیل که هر بازیکن احساس می کند کاملا پرتاب شده است. این داستانی است که کنترل قلب شما را در دست می گیرد و مدت زیادی پس از شروع اعتبارات از ترک شما امتناع می کند و این عمدتا به دلیل زن فعلی است. ریشه کن کردن Jacinta با همه نقص ها و قضاوت نکردن آن بسیار آسان است. او می خواهد زندگی خود را کنار هم بگذارد ، در کنار دختر کوچک خود باشد ، راهی برای کنار گذاشتن وسواس خود در شبیه بودن به مادرش (مادری که در 15 سالگی او را روسپی کرده بود) کنار بگذارد. پدرش و حمایت های بی دریغ او را بسیار دوست داشتنی می کند و حتی رزماری با همه اقدامات مشکوک و ویژگی های عجیبش ، به راحتی می توان فهمید که چرا جاسینتا او را “سوار یا در حال مرگ” می داند.

با وجود این واقعیت که او کاملاً فتح شد جاسینتا، گاهی اوقات کمی ناراحت کننده بیدار می شدم ، به ویژه هنگامی که او عود می کرد. تماشای فیلمبرداری او با دوربین باعث شد من تعجب کنم که فیلمسازان چه مسئولیت اخلاقی دارند هنگام ایستادن و ثبت این رفتار تهدید کننده زندگی. در اینجا هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد و شاید من در این تفکر تنها هستم ، اما کمی نگران بودم که چگونه از آن استفاده می کند. شاید نکته این باشد. جاسینتا این یک فیلم سینمایی نیست که ما را راحت کند ، بلکه ما را وادار می کند تا در مورد درد ناشی از عود و پشیمانی و این که این نوع بیماری ها در زندگی واقعی چگونه به نظر می رسد ، فکر کنیم. این همیشه بر روی شکم آسان نیست ، اما به نظر می رسد ضروری است.

تماس ما: آن را جریان دهید جاسینتا این یک تصویر دلسوزانه و مخرب از ماهیت مخرب اعتیاد و آسیب هایی است که جان بسیاری از مردم به همراه دارد.

جید بودوفسکی یک نویسنده مستقل است که توانایی تخریب خطوط مشت ، گرفتن میکروفون کارائوکه و تنظیم توییت ها را دارد. او را در توییتر دنبال کنید: jadebudowskiبه

جاری جاسینتا در هولودیدگاهتان را بنویسید