منبع دیپلماتیک: مصطفی الکاظمی یکشنبه به عربستان سعودی سفر می کند – خبرگزاری مهربه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «رای الیوم»، یک منبع دیپلماتیک در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از سفر روز یکشنبه مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به عربستان سعودی خبر داد.

بر اساس این گزارش، یک منبع دیپلماتیک در ریاض، پایتخت عربستان سعودی اعلام کرد که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق روز یکشنبه برای دیدار با محمد ولیعهد عربستان از شهر جده در ساحل دریای سرخ بازدید می کند. بن سلمان و مقامات ارشد این کشور.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، در گفت و گو با خبرگزاری آلمان افزود: الکاظمی نتایج سفر اخیر خود به ایران و موضع تهران در مورد مذاکره با ریاض را به اطلاع رهبران سعودی خواهد رساند.

این منبع دیپلماتیک مدعی شد: پاسخ مثبت تهران به خواسته های عربستان و بیش از همه، توقف مداخله در امور داخلی کشورهای عربی و ادامه ساخت سلاح در این کشورها که امنیت و ثبات منطقه را به خطر می اندازد، می تواند منجر به ایجاد تسلیحات داخلی شود. ایجاد روابط صحیح بر اساس احترام متقابل که به نفع منافع، رفاه و پیشرفت کشورهای منطقه در همه زمینه هاست.

گفتنی است مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق شنبه گذشته در سفری رسمی وارد جده عربستان شد و فردای آن روز برای دیدار و رایزنی با مقامات ارشد ایرانی به تهران رفت.