ملوانان نیروی دریایی بر اثر برخورد زیردریایی با جسمی در دریای چین جنوبی مجروح شدند


بر اساس گزارش چند منبع ، پنج دریانورد در پی برخورد یک زیردریایی نیروی دریایی آمریکا با یک شی ناشناس در دریای جنوبی چین در آخر هفته ، چند ملوان آسیب دیدند.

ناوگان اقیانوس آرام آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که حمله فرعی USS Connecticut به این شیء در حالی که بعد از ظهر دوم اکتبر در حال غرق شدن بود ، حمله کرد. یک وضعیت امن و پایدار “

نیروگاه هسته ای و فضای USS Connecticut تحت تأثیر قرار نگرفته و به طور کامل کار می کند. میزان خسارت به بقیه زیردریایی در حال ارزیابی است. “نیروی دریایی ایالات متحده درخواست کمک نکرده است. این حادثه بررسی می شود.”

ناوگان اقیانوس آرام موقع وقوع این حادثه محل USS Connecticut را مشخص نکرد و گفت که کشتی “در آبهای بین المللی در منطقه هند و اقیانوسیه فعالیت می کرد”. با این حال ، آسوشیتدپرس و USNI News گزارش دادند که این تصادف در دریای چین جنوبی هنگام انجام عملیات معمول رخ داده است.

در بیانیه ای ، ناوگان اقیانوس آرام ایالات متحده میزان تخمین خسارت ناشی از ناو USS Connecticut را اعلام کرد و این حادثه مورد بررسی قرار می گیرد.
نیروی دریایی آمریکا

هر دو نقطه گزارش دادند که زیردریایی به سمت بندر گوام حرکت می کرد و این حادثه قبلاً برای حفظ امنیت عملیاتی اعلام نشده بود.

آسوشیتدپرس به نقل از دو مقام نیروی دریایی گزارش داد که دو ملوان در کشتی USS Connecticut با جراحات متوسط ​​و 9 نفر دیگر دچار جراحات جزئی مانند خراش و کبودی شدند. همه در کشتی زیر دریایی تحت درمان قرار گرفتند.

هنوز مشخص نیست چه جسمی به کشتی برخورد کرده است ، اما AP گزارش داد که محققان زیردریایی دیگری را رد کرده اند. یکی از مقامات در خروجی پیشنهاد کرد که ممکن است یک کشتی غرق شده ، یک ظرف غرق شده یا سایر اجسام ناشناخته باشد.

USS Connecticut قبل از حادثه در حال حرکت به بندری در گوام بود.
USS Connecticut قبل از حادثه در حال حرکت به بندری در گوام بود.
پشتیبانی روابط عمومی نیروی دریایی Elem

این برخورد اولین حادثه ناگوار نیست که به ناو USS Connecticut برخورد کرد. در اوایل سال جاری ، اعضای خدمه از هجوم ساس به مدت چند ماه شکایت کردند و مدعی شدند که فرماندهان در حل این مشکل دیر کرده اند. سخنگوی نیروی دریایی آمریکا قبل از فوریه امسال کشف ساس ها در کشتی را تکذیب کرد.

با موضوعات ارسال

دیدگاهتان را بنویسید