معیار خوشبختی در ازدواج این عشق است نه تشریفات


به گزارش خبرگزاری فارس از کوفر، حجت الاسلام والمسلمین مجید جشول خطیب جمعه شهرستان کوار در آئین سیاسی نماز جمعه این هفته پس از تبریک به امام علی (علیه السلام) و حضرت زهرا (س) درود خدا بر او باد. ذکری درباره وحدت خانواده گفت: در قرآن چهار نوع خانواده وجود دارد. وی خانواده ای را که همسران در آن خوب و مقبول هستند، از جمله خانواده ملکوتی امیرالمؤمنین و حضرت زهرا نام برد. درود بر آنان که سوره (حل العتی) در شأن ایشان نازل شد. و همچنین خاندان حضرت ابراهیم علیه السلام و آل حضرت یحیی علیه السلام.

وی ادامه داد: خانواده دوم خانواده ای است که همسران در آن بد هستند، مانند خانواده ابولهب (نک : سوره لهب) و سوم خانواده ای است که در آن مرد خوب است و زن در خانواده نیست. نیکو، مانند خانه حضرت نوح علیه السلام و لوط الف) و بالاخره خانواده مردش بد است و همسرش خوب است، مثلاً: آسیه همسر فرعون.

خطبه نماز جمعه کافر گفت ملاک سعادت در ازدواج است; محبت است نه تشریفات، گفت: برای تسهیل ازدواج و شکستن سنت های غلط در ازدواج ضروری است و عمده ترین موانع ازدواج، فرهنگی است. عادات، خودنمایی، تولید مثل، چشم و چشم، تجملات، اینهاست که سن ازدواج را بالا برد.

حجت الاسلام قشل با اشاره به سرنگونی هواپیمای مسافربری ایرانی توسط ناوگان آمریکایی در خلیج فارس، این روز را روز افشای حقوق بشر آمریکایی دانست و افزود: در ۲۱ تیرماه ۱۳۶۷ ناو آمریکایی وینسنس یک ایرانی را هدف قرار داد. هواپیمای مسافربری با ۲۹۰ مسافر و رها کردنش. این اقدام که در روز روشن انجام شد، منجر به شهادت دویست مرد و زن و کودک بی گناه شد. این اقدام یکی از بارزترین و بارزترین اشکال نقض حقوق بشر در جهان بود که با سکوت جهان غرب و بسیاری از کشورهای جهان مواجه شد.

وی با برشمردن اقدامات آمریکا که موجب نقض حقوق بشر می شود، گفت: ایالات متحده آمریکا سابقه تیره و ضخیم نقض حقوق بشر علیه ملت بزرگ ایران در طول تاریخ دارد که نمونه های زیادی از جمله آن را می توان مشاهده کرد. کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و سرنگونی حکومت ملی دکتر مصدق به فاجعه حمله به هواپیمای ایرباس جمهوری اسلامی ایران و شهادت ۲۹۰ مسافر و خدمه اشاره کرد.

امام جماعت شهرستان کوار گفت: اما شاید یکی از بزرگترین موارد نقض فاحش حقوق بشر علیه ایران توسط دولت آمریکا، اعمال تحریم های گسترده اقتصادی و مالی از ابتدای انقلاب تا کنون باشد که باعث شده است. تقریباً همه را تحت تأثیر قرار داد. بخش هایی از کشور با پیامدهای منفی آن.

حجت الاسلام قشور ادامه داد: ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی توسط پهپاد آمریکایی در سال ۲۰۲۰ مصداق تروریسم دولتی و جنایت آشکار و ناقض اصول اولیه حقوق بین الملل است.

حقیقت حاج نب ابراهیمی (علیه السلام)

فرا رسیدن ایام خجسته حج را تبریک می گوییم و ذکر شد که حضرت علی (علیه السلام) آثار حضرت ابراهیم خلیل (علیه السلام) را احیا کردند و توضیح دادند: قبل از هر سال در مناسک حج یکی از دو اثر مهم ابراهیم خلیل (علیه السلام). ) که به دستور روح القدسی که انجام می داد انجام شد، ولی او قبل از هر چیز از پاکسازی حج و حج و سرزمین حجاز از فساد شرک (طهارت شرک) و نیز مصالحه غافل شد. جامعه اسلامی فتنه و فتنه (برقراری وحدت).

خطیب جمعه کوار ادامه داد: امام (ره) در عصر کنونی دو کار انجام دادند، اولاً مراسم «برائت از مشرکین» برگزار کردند و دعوت به «وحدت» همه مذاهب اسلامی کردند. به دستور خداوند متعال در حج. دو اعلام و دو فریاد است: یکی اعلام ابراهیم علیه السلام که اعلام وحدت و یگانگی است و دوم اعلام محمد صلی الله علیه و آله و سلم. اعلام برائت از مشرکان

حجت الاسلام جشول افزود: وی اعلامیه دوم را قبل از عروج امام رحل (رض) فراموش کرد و امام (رضی الله عنه) او را زنده کرد. برای انسان کار آسانی نیست که هم با قدرت بزرگ شرق و هم با قدرت بزرگ غرب دست و پنجه نرم کند و به هر دو «نه» بگوید و به هر دو تیشه بزند. حضرت امام امت (رضی الله عنه) این اثر را بنیان نهاد و احیا کرد.

مسائل شهرستان کوار

وی با بیان اینکه حرکت جهادی جمع آوری و تفسیر زکات در شهرستان کفر با حضور مدیران زکات در چند شهرستان کوفر انجام شد، گفت: گروه های جهادی و سازندگی هر هفته عملیات عمرانی دارند.

حجت الاسلام جاشل با اشاره به آغاز به کار رسمی شورای هیئات مذهبی کوار افزود: فعالان فرهنگی باید صداقت، تعاون و همکاری را ترویج دهند و واضح است که مردم از فعالان فرهنگی حمایت و حمایت می کنند.

وی پس از بررسی کارهای انجام شده در سطح شهرستان گفت: سرکشی به منازل نیمه کاره علما با حضور مسئولان و جلسات هماهنگی فرهنگی برای برگزاری ولایت و امامت برگزار شد.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید