معرفی غول افسانه ای تویوتا هایلوکس و میلیارد دلاری


تویوتا هایلوکس یکی از بهترین و محبوب ترین پیکاپ های دنیاست که مدل های متنوع آن قبل از ممنوعیت واردات خودرو در بازار ما حضور داشت و در بین مشتریان حقیقی و حقوقی ایرانی بسیار محبوب بود. حالا در دور جدید واردات خودرو، سقف قیمتی ۲۰ هزار دلاری در نظر گرفته شد که خیلی ها را به این باور می رساند که تویوتا هایلوکس دیگر نمی تواند در کشورمان وجود داشته باشد; زیرا اکثر مدل های هایلوکس در بازار جهانی قیمتی بیش از ۲۰ هزار دلار دارند.

اما باید بدانید که برخی از نسخه های این محصول در بازار قطر با قیمت فوب کمتر از ۲۰ هزار دلار به فروش می رسد که در این مطلب به معرفی و بررسی مشخصات آن ها می پردازیم. جالب اینجاست که با چنین قیمتی (کمتر از ۲۰ هزار دلار) حتی با احتساب تعرفه ۱۰۰ درصدی، قیمت نهایی هایلوکس در ایران به ۱.۲ میلیارد تومان محدود می شود و این قیمت به معنای رقابت سرسخت این کامیون معروف با خودروهای چینی است.

تویوتا هایلوکس با توجه به قابلیت های فنی و البته اعتباری که در طول چند دهه به دست آورده، یکی از پرطرفدارترین و پرطرفدارترین کامیون های بازار ایران است و نسل های مختلف آن همچنان جزو پرفروش ترین کامیون های وارداتی کشورمان هستند. بنابراین به راحتی می توان وضعیت خرید و فروش این کامیون ژاپنی را نسبتا پررونق و مناسب ارزیابی کرد.

البته ناگفته نماند که افزایش قیمت ها در بازار کشور باعث شده تا برخی از مشتریان متمول به جای خرید یک خودروی نسبتا لوکس به سراغ کراس اوورهای چینی رفته و خرید آن را به تویوتا هایلوکس ۲۰۱۶ ترجیح دهند.