معترضان پس از اشغال لابی وزارت کشور دستگیر شدند


معترضان در ساختمان وزارت خارجه واشنگتن در مرکز شهر نشستند و در اعتراض به پروژه های سوخت فسیلی و درخواست وضعیت اضطراری آب و هوا با پلیس درگیر شدند. چندین بازداشت گزارش شده است.

APTOPIX_Climate_Protest_Washington_46579 معترضان با تجمع اعتراضی از دولت بایدن خواستند در مبارزه با تغییرات آب و هوایی و ممنوعیت سوخت های فسیلی در خارج از کاخ سفید در واشنگتن در سه شنبه 12 اکتبر 2021 تلاش بیشتری انجام دهد.

عکس AP / پاتریک سمانسکی

اقلیم_اعتراض_واشینگتون_69795 کلمات “منتظر ما باشید” بر اساس مجسمه سوارکاری اندرو جکسون ، رئیس جمهور اسب در پارک لافایت ، نقاشی شده است ، در حالی که معترضان تجمع می کنند تا از دولت بایدن بخواهند برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و ممنوعیت سوخت های فسیلی در خارج از کاخ سفید تلاش کند. واشنگتن ، سه شنبه ، 12 اکتبر 2021. این کلمات بخشی از عبارت “به ما احترام بگذارید یا منتظر ما باشید” است که توسط زنان بومی در اعتراض در خط 3 شرکت نفتی انبریج در مینه سوتا استفاده شده است.

عکس AP / پاتریک سمانسکی

واشنگتن (AP) – معترضان روز پنجشنبه در ساختمان ساختمان مرکزی وزارت خارجه واشنگتن نشسته و با پلیس درگیر شدند و پروژه های سوخت فسیلی را به چالش کشیدند و خواستار وضعیت اضطراری آب و هوا شدند. چندین بازداشت گزارش شده است.

سخنگوی وزارت داخله گفت که گروهی از معترضان با عجله وارد لابی شدند و دست کم یک افسر امنیتی را مجروح کردند که به بیمارستان مجاور منتقل شد. سخنگوی گروه معترض گفت ، پلیس و معترضان در مقابل ساختمان درگیر شدند و افسران از تاسر علیه چندین معترض غیر مسلح استفاده کردند.

دب هالند ، وزیر کشور روز پنجشنبه در سفر بود و در جریان اعتراض در ساختمان نبود.

ملیسا شوارتز ، سخنگوی هالند در بیانیه ای گفت: “رهبری وزارت داخله به احترام و حمایت از حق آزادی بیان و اعتراضات مسالمت آمیز اعتقاد دارد.” “تمرکز بر صدای معترضان قانونی پایه مهمی از دموکراسی ما بوده و خواهد بود. همچنین وظیفه ما است که همه را ایمن نگه داریم. ما به هر کاری که می توانیم برای رد صلاحیت اوضاع و در عین احترام به حقوق متمم اول ، ادامه خواهیم داد. ”

وی گفت که معترضان برای رزرو به آنجا منتقل شدند.

جنیفر فالکون ، سخنگوی شبکه محیط زیست بومی ، ائتلافی از بومیان آمریکا و فعالان محیط زیست ، تعداد افراد بازداشت شده را 50 نفر اعلام کرد.

او گفت که این اعتراض بخشی از “افزایش تاریخی مقاومت بومی” در پایتخت کشور بود که از روز دوشنبه ، روز مردم بومی ، خارج از کاخ سفید آغاز شد. بیش از 100 نفر در حالی دست به دست شدند که معترضان سلاح های خود را بسته و در امتداد خط حصار کاخ سفید صف کشیده بودند تا از دولت بایدن بخواهند برای مقابله با تغییرات آب و هوا و ممنوعیت سوخت های فسیلی اقدامات بیشتری انجام دهد.

مجسمه اندرو جکسون در مرکز پارک لافایت روبروی کاخ سفید با عبارت “منتظر ما باشید” تهمت زده شد – بخشی از فریاد تجمع بومیان که علیه خطوط لوله سوخت فسیلی مبارزه می کردند. جکسون ، رئیس جمهور برده دار ، چروکی ها و بسیاری دیگر از بومیان آمریکا را مجبور به راهپیمایی های مرگبار در سرزمین های جنوبی خود کرد.

معترضان همچنین از قطبی خارج از دفتر مهندسین ارتش بالا رفتند و خواستار توقف خط 3 ، توسعه خط لوله نفت در حال ساخت در مینه سوتا شدند. این خط لوله نفت را از ماسه های قیر کانادا به ویسکانسین منتقل می کند.

فالکون در مصاحبه ای اظهار داشت که گروه او هیچ نقشی رسمی در این اعتراضات ندارد ، به گفته وی “رهبران خودمختار ، خط مقدم” و “حفاظت از آب” آنها را رهبری کردند.

این گروه خواستار پایان پروژه های سوخت فسیلی مانند خط 3 و خط لوله نفتی داکوتا و همچنین لغو وزارت خانه هند و بازسازی میلیون ها هکتار زمین مصادره شده توسط بومیان آمریکا شد.

هالند ، از اعضای قبیله لاگونا پوئبلو در نیومکزیکو ، اولین منشی کابینه بومیان آمریکا است.

شوارتز گفت ، معترضانی که از اطاعت از قانون امتناع می ورزند و پس از اخطارهای متعدد ساختمان را ترک می کنند ، ممکن است دستگیر شوند.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید