معاونت قضایی: تکمیل بانک اطلاعات جرایم و صدمات


به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه سفرهای منطقه ای مسئولان قضایی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در قوه قضائیه به استان قم سفر کرد و از نزدیک در جریان آسیب ها و مشکلات قضایی این استان قرار گرفت.

اصغر جهانگیر برای اولین بار از نمایشگاه فرهنگی، اجتماعی و پیشگیرانه عدالت در استان قم بازدید کرد و حجت الاسلام یزدی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم به تشریح محتوای غرفه ها و سبک کارگاه ها پرداخت.

در ادامه فعالان حوزه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی استان با جهانگیر دیدار و به ارائه عملکرد خود در حوزه پیشگیری پرداختند.

معاون اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در جمع مسئولان قضایی و فعالان حوزه پیشگیری در استانداری قم گفت: معاونت وزارت پیشگیری برای مقابله با آسیب ها ابتدا باید آسیب ها را تشخیص دهد. بیماری باید به گونه ای باشد که در نهایت کل مجموعه صدمات و بدشکلی ها حاصل شود.

جهانگیر افزود: به جای جمع‌آوری آمار کلی از تعداد زیاد عفونت‌ها، باید گروه‌های محدود و مشخصی از عفونت‌ها را شناسایی کرده و به طور ریشه‌ای با آنها برخورد کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به اهمیت بانک اطلاعاتی اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات جلوگیری از نبود بانک اطلاعاتی واحد در اختیار ارگان ها و سازمان های فعال و مسئول است که این مشکل منجر به ایجاد یک بانک اطلاعاتی می شود. تنوع آماری و در نتیجه منجر به خطا یا کاهش دقت در پاتولوژی خواهد شد.

وی بیان کرد: قم شهر همت و قیام است و این باعث ایجاد دین مضاعف می شود و باید بیش از هر جای دیگری در این شهر تلاش کنیم و برای رفع آسیب ها و جرایم حفظ کنیم چرا که این شهر الگویی برای جهان اسلام است.

در خاتمه دادستان مرکز استان، دادستان مرکز، دادستان اجتماعی استانداری قم، مدیرکل بهداری استان، قاضی زندانهای قم و دادستان جرایم غیرعمد و اجرای احکام قم بیان کردند. نماینده پلیس پیشگیری دبیر طرح استانداری گزارشات خود را ارائه کرد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید