معافیت از هرگونه واکسیناسیون در سطح شهر برای صدها کارمند مدارس دولتی


بیش از 500 کارمند مدارس دولتی به طور رسمی معافیت پزشکی یا مذهبی از دستور واکسیناسیون شهر دریافت کرده اند. اما رهبران اتحادیه هشدار داده اند که بسیاری از کارکنان غیر آموزشی وزارت آموزش و پرورش واکسینه نشده اند ، که ممکن است هفته آینده مدارس را کم کار کند.

شهردار بیل دی بلاسیو سیاست سختی را بر کارکنان DOE اعمال کرده است که باید مدرک حداقل یک دوز واکسن COVID-19 را تا پایان دوشنبه 27 سپتامبر ارائه دهند. پس از چالش های قانونی اتحادیه های نماینده کارگران DOE ، شهر مجبور شد معافیت هایی را به دلایل پزشکی یا مذهبی در نظر بگیرد. دی بلاسیو گفت که معافیت های مذهبی نیز محدود به “دو مذهب تثبیت شده ، علوم مسیحی و شاهدان یهوه ، که سابقه این مخالفت مذهبی را دارند” ، خواهد بود. شهردار هشدار داد که این معافیت ها نادر خواهد بود.

“آنچه که ما تا کنون شاهد آن هستیم تعداد بسیار اندکی از درخواست های معافیت پزشکی یا مذهبی است. د بلاسیو روز جمعه به برایان لرر از WNYC گفت: “فقط صدها مورد تأیید شده است.” و باز هم ، بیش از 100،000 معلم و کارمند وجود دارد و ما با هرکسی که نیاز به واکسیناسیون دارد در مهلت مقرر کار خواهیم کرد. “

ممکن است هنوز معافیت های بیشتری اعطا شود زیرا DOE گفته است که هنوز برنامه ها را بررسی می کند.

KOE O’Hanlon ، سخنگوی DOE ، در بیانیه ای گفت: “از روز جمعه ،” 81 all از همه کارکنان DOE حداقل یک دوز واکسن دریافت کردند. “

وی افزود: “اکثریت قریب به اتفاق کارکنان واکسینه شده اند و تعداد آنها در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.” “ما هفته گذشته 7000 واکسیناسیون را در محوطه مدارس شهر انجام دادیم ، هزاران معلم و کارمند جدید استخدام کردیم و گروه بزرگی از کارگران ماهر داریم که در صورت نیاز آماده پر کردن هستند.”

به گفته DOE ، تقریباً 11000 معلم جایگزین در دسترس هستند و تعداد نامشخصی از مربیان در دفاتر مرکزی DOE مشغول به کار هستند که ممکن است در مدارس نیز استخدام شوند. معلمان و کارکنان جایگزین مرکز حداقل یک دوز واکسن خواهند داشت.

اوهانلون فوراً به س aboutالات مربوط به تعداد درخواست های معافیتی که DOE دریافت کرده است یا اینکه اداره از چه دستورالعمل هایی برای تأیید برنامه ها استفاده می کند ، پاسخ نداد.

کارکنانی که دارای معافیت های پزشکی و مذهبی هستند ممکن است از کلاس خارج شوند. معلمانی که واجد شرایط این معافیت ها نیستند ، اما هنوز از واکسیناسیون خودداری می کنند ، یا باید مرخصی بدون حقوق بگیرند و بتوانند بیمه سلامت خود را حفظ کنند ، یا می توانند استعفا دهند و غرامت دریافت کنند.

اتحادیه های معلمان و مدیران در شهر همچنان در برابر ضرب الاجل روز دوشنبه به عقب نشینی می پردازند و می گویند اگر هزاران معلم و کارکنان واکسینه نشده مجبور به ماندن در خانه شوند ، این مهلت کوتاه هفته آینده بسیاری از مدارس را با کمبود نیروی کار مواجه خواهد کرد.

مارک کنیزارو ، رئیس هیئت امنا و مدیران مدارس می گوید: “در حال حاضر ، مدیران و سرپرستان دائماً در تماس بوده و به ما می گویند که نگران هستند که کارکنان کافی صبح سه شنبه ، 28 سپتامبر را نداشته باشند.” کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه “من از چندین مدرسه شنیدم که در حال حاضر بین 30 تا 100 نفر در یک لیست غیر مطابق هستند.”

Cannizzaro گفت ، یکی از بزرگترین نگرانی ها از دست دادن تعداد بسیار مهمی از پرسنل پشتیبانی ، از جمله کارگران غذاخوری و نگهبانان مدارس بود.

“ما فقط به معلمان و مدیران در مدارس نیاز نداریم. ما باید پرسنل سرپرستی ، متخصصان حرفه ای ، کارکنان آشپزخانه ، دستیاران و البته عوامل ایمنی مدارس خود را داشته باشیم. “

اکثر مدارس ممکن است هفته آینده فقط یک مامور ایمنی مدارس داشته باشند. وی گفت: “دیروز به مدیران گفته شد که نگهبانان مدرسه مجددا توزیع می شوند و مدارس احتمالاً یک افسر حراست مدرسه دریافت می کنند.”

گرگوری فلوید ، رئیس Local 237 ، که شامل افسران ایمنی مدارس و مدیران خدمات غذایی است که بر کارگران غذاخوری نظارت می کنند ، تخمین زد که نیمی از اعضای اتحادیه هنوز واکسینه نشده اند.

او از اعضای مردد خواست که به آتش بروند. فلوید به WNYC / Gothamist گفت: “همه باید یک انتخاب شخصی داشته باشند.” “آیا می خواهید به همکاران خود که واکسینه شده اند و در کنار شما کار می کنند بپیوندید؟” سالم هستند. به آنها نگاه. “

دی بلاسیو ، که مدام استدلال می کند که مدارس دولتی نیویورک در پاییز امسال به دلیل واکسن به طور ایمن باز خواهند ماند ، گفت که کارکنان DOE هنوز زمان لازم برای واکسیناسیون را دارند. DOE می گوید هفته آینده کلینیک های واکسیناسیون پاپ آپ در مدارس با دانش آموزان 12 سال به بالا وجود خواهد داشت.

وی گفت: هر روز یکشنبه ، حتی تا دوشنبه ، مهلت واکسیناسیون وجود دارد. اکثریت قریب به اتفاق معلمان و کارکنان تصمیم می گیرند واکسینه شوند ، بخشی از راه حل باشند و به کار خود ادامه دهند. “

دیدگاهتان را بنویسید