مصاحبه با AP: کری می گوید مذاکرات آب و هوایی ممکن است نقطه عطفی را از دست بدهدجان کری ، نماینده اقلیم ایالات متحده ، انتظارات برای نشست آب و هوایی سازمان ملل را که گاهی اوقات می تواند به عنوان تغییری در آینده کره زمین تلقی شود ، کاهش داد و اذعان کرد که مذاکرات ماه آینده با عدم دستیابی کشورها به هدف کاهش انتشار گازهای زغال سنگ و نفت به پایان می رسد. برای اجتناب از سطوح مخرب گرمایش جهانی مورد نیاز است.

واشنگتن (AP) – جان کری ، نماینده تغییرات آب و هوایی ایالات متحده ، پس از تقریباً یک سال دیپلماسی آب و هوا که به عمیق تر شدن آن کمک کرده است ، گفت: مذاکرات مهم سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا در ماه آینده به احتمال زیاد خارج از هدف جهانی کاهش انتشار گازهای زغال سنگ ، گاز و نفت به پایان می رسد. کاهش متفقین ، اما تاکنون نتوانسته است برخی از بزرگترین آلاینده های جهان را به سرعت عمل کند.

در مصاحبه با آسوشیتدپرس ، کری به ایالات متحده ، اتحادیه اروپا ، ژاپن و دیگر کشورهایی که در یک سال گذشته وعده داده اند کاهش بیشتری و سریعتر در انتشار گازهای فسیلی تخریب کننده آب و هوا را پیش از مذاکرات وعده داده اند ، اعطا کرد. در گلاسکو ، اسکاتلند ، ادامه دارد. از جان کری و دولت بایدن وی ابراز امیدواری کرد که ملت های کافی در چند سال آینده به آن ملحق شوند. وی گفت: “تا زمانی که گلاسکو به پایان برسد ، ما می دانیم چه کسی کار درست را انجام می دهد و چه کسی این کار را نمی کند.”

کری همچنین در مورد تأثیر کنگره آمریکا – تحت اکثریت ضعیف دموکراتیک – در تصویب قوانین مربوط به اقدامات مهم آب و هوا توسط ایالات متحده صحبت نکرد ، زیرا دولت بایدن قصد دارد رهبری خود را در اقدامات اقلیمی به دست آورد. کری گفت: “مثل این است که رئیس جمهور ترامپ دوباره از توافق پاریس خارج شود.”

کری روز چهارشنبه با AP در یک اتاق کنفرانس در لابی دفتر وزارت خارجه خود صحبت کرد ، در راهروهای بالای آن که هنوز از مردم در همه گیری کرونا خجالتی هستند. اظهارات کری پس از 9 ماه دیپلم هوایی در هواپیما ، تلفن و صفحه کامپیوتر با هدف اجرای جامع ترین تعهدات اقلیمی ممکن قبل از اجلاس آب و هوایی سازمان ملل متحد در 31 اکتبر در اسکاتلند انجام شد.

کری در حال برنامه ریزی برای توقف نهایی در مکزیک و عربستان سعودی است ، جایی که انتظار داشت تعهدات جدید آب و هوایی در آخرین لحظات قبل از اجلاس قبل از استقرار در گلاسکو برای دو هفته مذاکرات انجام شود.

تلاش های کری در خارج از کشور ، همراه با وعده های میلیاردها دلاری در قانون رئیس جمهور جو بایدن و حمایت از انرژی پاک تر در داخل ، پس از خروج دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا از توافق آب و هوایی پاریس صورت می گیرد.

کری پیشنهادی را که به دنبال کاهش انتظارات برای اجلاس بود ، که به یک مهلت تبدیل شده است – اما نه آخرین ، رهبران شروع به تاکید کرده اند – برای اعلام این که کشورها چقدر تلاش خواهند کرد تا اقتصاد خود را تغییر دهند ، به آلودگی تا احتراق پاک تر اعلام کنند. به کری و دیگران در آغاز اجلاس گلاسکو “آخرین ، بهترین فرصت” برای افزایش شتاب برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ، سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر و کمک به کشورهای کمتر ثروتمند بودند تا به آنها اجازه دهند از سوختن زغال سنگ و نفت در طول زمان دور شوند تا محدودیت ها را محدود کنند. حرارت دادن به 2.7 درجه فارنهایت (1.5 درجه سانتیگراد).

دانشمندان هشدار می دهند که این خسارت برگشت ناپذیر است و در صورت عدم کاهش شدید انتشارات ، به سطوح فاجعه باری نزدیک می شود.

وقتی نوبت به بستن شکاف بین کاهش های وعده داده شده توسط کشورها و کاهش های لازم می رسد ، “ما امیدواریم که به این موضوع بسیار نزدیک شویم … اگرچه شکافی ایجاد می شود و … ما باید در مورد شکاف صادق باشیم و ما باید از شکاف به عنوان انگیزه اضافی برای ادامه هر چه سریعتر شتاب استفاده کنیم. “

وی گفت: در عین حال ، سرمایه گذاری برای توسعه فناوری پاک تر ، مانند ذخیره سازی باتری ، باعث پیشرفت می شود که بهبود کشورهای عقب مانده را تسهیل می کند.

یک مقام ارشد سازمان ملل متحد روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت همچنین روز چهارشنبه نیز کمتر از رهبران بین المللی در مورد دستاوردهای مورد انتظار در گلاسکو کمتر عصبانی شدند. این مقام مسئول که خواست نامش فاش نشود ، این واقعیت را باز گذاشت که برخی از کارگران برای رسیدن به هدف بین المللی کاهش 45 درصدی انتشارات تا سال 2030 ممکن است این کار را تا پایان مذاکرات آب و هوایی گلاسکو انجام ندهند. این مقام مسئول تاکید کرد که توافق پاریس به کشورها اجازه می دهد در هر زمان قول های قوی تری بدهند.

از نظر انتقادی ، سفرهای مکرر کری به چین و تلاش های دیپلماتیک سایر کشورها تاکنون نتوانسته است وعده های عمومی درباره کاهش سریعتر انتشار گازهای گلخانه ای از سوی این عامل کلیدی آب و هوا را به دست آورد ، اگرچه چین اخیراً متعهد شده بود که بودجه خود را متوقف کند. نیروگاه های زغال سنگ در خارج از کشور. اشتیاق چین برای سوزاندن انرژی زغال سنگ در داخل و خارج از کشور ، این کشور را به بزرگترین آلاینده فعلی آب و هوا در جهان تبدیل کرده است. چین ، تحت ریاست جمهوری شی جین پینگ ، هیچ علاقمندی ندارد که از مسیر آب و هوای ایالات متحده پیروی کند یا هر چیز دیگری.

کری از انتخاب نام چین به عنوان یکی از دلایلی که ممکن است گلاسکو آنقدرها که ممکن است موفق نباشد امتناع کرده است – اگرچه اعلامیه های غافلگیر کننده چین همچنان امکان پذیر است.

او گفت: “اگر همه بیایند و همه به 1.5 درجه برسند بسیار خوب است.” “این بسیار عالی خواهد بود. اما برخی از کشورها هنوز ترکیبی از انرژی را ندارند که بتواند این کار را انجام دهد. ”

برای بایدن در خانه ، مسئله ترکیبی از قانونگذاران است. محافظت از حزب خود رئیس جمهور تاکنون میلیاردها دلار از قوانین مربوط به آب و هوا از دولت را مسدود کرده است ، اقدامی که برای تحقق وعده های آمریکا در مورد کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 مورد نیاز است.

کری در پاسخ به این س howال که مشکلات دولت در تحقق وعده های اقلیمی خود چگونه بر کار آن برای جمع آوری اقدامات اقلیمی در خارج تأثیر می گذارد ، گفت: خوب ، این درد دارد.

“من ادعا نمی کنم که این بهترین راه برای ارسال بهترین پیام است. منظور من این است که ما باید این کارها را انجام دهیم. ”

کری افزود خوش بین است که کنگره تشدید شود. وی گفت: “من نمی دانم چه شکلی خواهد بود … یا چه قانونی خواهد داشت ، اما من فکر می کنم ما در خانه مسئولانه عمل خواهیم کرد.”

——

ست برنشتاین از واشنگتن کمک کرد.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید