مستندسازی اراضی کشاورزی/ لزوم حمایت از کشاورزان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجه الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندر دیر با اشاره به اعزام زائران خانه خدا به حج، گفت: حج کنفرانس بزرگ امت اسلامی و اعلامیه اتحاد، همبستگی و اقتدار مسلمانان.

و امام جمعه دیر افزود: در این همایش بزرگ، مسائل فرهنگی جهان اسلام، مبارزه با شبیخون فرهنگی، برائت از مشرکان و افشای چهره پلید صهیونیسم و ​​توطئه های آنان علیه جهان اسلام مطرح شد. به آن پرداخته خواهد شد.”

وی مهمترین فلسفه حج را تحول اخلاقی و تحول روحی و روانی دانست و گفت: زائر خانه خدا از ابتدای سفر تا زیارت تا پایان آن باید نیت او باشد و نیت الهی است. و به جاش. بازار یابی از فرصت های معنوی آنجا استفاده کنید.

وی تاکید کرد: مسئولان، مدیران و مددجویان حج در قبال خود وظیفه دارند میهمانان مهربان کشور میزبان باید مصالح امت اسلامی را در نظر گرفته و امنیت زائران به ویژه زائران کشورمان را تامین کند و این اتفاقات تلخ تکرار نشود و زائران ما سفیران شایسته باشند. آه تو با نظام اسلامی باشید و از هر کاری جدا باشید هیجان انگیز برای جلوگیری.

کشاورزی باید از اهمیت بالایی برخوردار باشد

خطیب جمعه دیر با اشاره به سالروز تاسیس جهاد سازندجی و روز جهاد کشاورزی گفت: همه وزارتخانه ها و دستگاه ها در نظام اسلامی مسئولیت بزرگی دارند اما وزارت جهاد کشاورزی و مجموعه های آن. خاکستر آنها وظیفه سنگینی بر دوش دارند زیرا استقلال، امنیت غذایی و خودکفایی کشور به این وزارتخانه بستگی دارد.

وی افزود: امروز فقط نان و غذا نیست، بلکه یک موضوع سیاسی هم هست و اگر جامعه ای از نظر امنیت غذایی و غذایی مشکل دارد باید در مقابل دیگران استرس سیاسی هم داشته باشد.

حسینی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی یک وزارتخانه راهبردی است، به لزوم اولویت دادن به کشاورزی اشاره کرد و گفت: اگر کشاورزی را احیا کنیم، مشکل اشتغال حل می شود و آثار مختلف بیکاری برطرف می شود.

وی با تاکید بر روحیه جهادی در بحث کشاورزی گفت: در دولت سیزدهم از سال گذشته کارهای خوبی آغاز شده و یکی از رویه ها بحث سندسازی زمین های کشاورزی است.

امام جمعه اواخر روز جمعه افزود: اگر زمین کشاورزی مستند باشد تا کسی نتواند کاربری آن را تغییر دهد این موضوع مهمی است و از طرفی مشکلات دریافت تسهیلات بانکی کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه یکی از کارهایی که در حال انجام است دقت آمار و اطلاعات کشاورزی است، گفت: از همه مهمتر کشاورزی قراردادی است که در آن دولت محصولات را خریداری می کند و شما نگران نگه داشتن محصول در دسترس نباشید، چیزی که او دارد. آغاز شد و امیدوارم ادامه پیدا کند.”

حسینی با اشاره به سالروز بمباران حرم رضوی در عاشورای سال ۷۳ گفت: مردم ما نباید چهره منافقین، جنایات آنها و شهادت ۱۷ هزار نفر از شهروندان کشورمان را به دست این گروهک فراموش کنند. “

وی با تقدیر از زحمات دستگاه قضایی، همکاران و دستگاه قضایی شهرستان دیر خاطرنشان کرد: البته ما و مردم گلایه و انتقاد داریم و امیدواریم تغییراتی که در مرکز کشور رخ می دهد. شما در همه جا پخش خواهید شد و شاهد این تغییر در همه جا خواهید بود.»

باید حذف کنم پناه پناهگاه مستضعفان است

و امام جمعه دیر تایید کرد: قوه قضائیه باید پناه باید پناه مظلوم باشد و هر که آنجا می رود احساس امنیت کند.

وی با اشاره به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: این سازمان یکی از نهادهای وابسته به رهبر معظم انقلاب است و دستگاه دولتی نیست که بعضاً برخی درخواست انحلال کنند، هرچند وجود دارد. نقاط ضعف و ممکن است انتقاداتی وجود داشته باشد، باید به نظرات توجه کرد.»

حسینی با اشاره به محدودیت بودجه سازمان تبلیغات در استان و شهرستان، افزود: برخی تصور می کنند بودجه های کلان در دست دستگاه های فرهنگی است و این درست نیست.

وی با تبریک روز اصناف تاکید کرد: نقش اصناف در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس تا به امروز به ویژه در دوران کرونا پررنگ بوده است.

حسینی با بیان اینکه بازارهای ما همیشه حامی نظام اسلامی بوده و هستند، افزود: اخیرا اعتراض بازاریان و کسبه در بحث مالیاتی که البته یک مسئولیت اجتماعی است اما باید بر اساس آن دریافت شود. از علم و انصاف».

وی با اشاره به تلاش دشمنان و ضدانقلاب برای سوء استفاده از گلایه بازاریان گفت: بازاریان مانند گذشته با هوشیاری و رحمت نسبت به این فراخوان ها چشم پوشی کنند البته مسئولان کشور نیز باید به گلایه بازاریان گوش فرا دهند و پاسخگو باشند. عمل.”

تقویت روابط با کشورهای دوست و متحد

الخطیب جمعه دیر گفت: سیاست راهبردی کشورمان تقویت روابط با کشورهای دوست و همسایه به ویژه همسایگان است که در این دولت تجدید خواهد شد.

یادآور می شود: در سفر اخیر روسای جمهور ونزوئلا و ترکمنستان به ایران اسلامی، قراردادهای همکاری خوبی امضا شد که دستاورد بزرگی است.

حسینی با اشاره به استقبال وزیر امور خارجه ایران در نماز جمعه اهل سنت حیدرآباد هند گفت: علیرغم تبلیغات دشمنان که ایران را منزوی می دانند، مسلمانان ایران اسلامی را دوست دارند و کشور ما همچنان محبوب مسلمانان، شیعیان و سنی هاست. کشورها.”

وی با اشاره به تهدید اخیر نخست وزیر اسرائیل علیه ایران تاکید کرد: شما این اشتباهات را مرتکب نشدید. اوه گویی در حال مرگ هستید و مرگ قریب الوقوع شما در انتظار ماست.

امام جمعه آخر وقت افزود: البته آنها از فشار مردم فلسطین به ویژه در سرزمین های اشغالی عصبانی هستند که از روی عصبانیت حرفه ای صحبت می کنند. باکرگی گرفته شده و.