مردم در فتنه اخیر موضع هوشمندانه گرفتند – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین علی رضا بناهیان شامگاه چهارشنبه در جمع کثیری از مردم منتظر که در شب نهم ربیع الاخر برگزار شد. اولین سالروز آغاز امامت حضرت ولیصر(ع)یک جی) در حرم جمکران آمده است: جمکران جایگاه بسیار مهمی در جهان اسلام و آینده جهان خواهد داشت.

گفت مؤمنان این خانه را برای پیامبر ساختند بودن این تصدیق مؤمنانی است که به این مسجد توجه دارند، فرمود: عصر غیبت گرد برای بلوغ شیعیان بود و با این که مؤمنان به علمای دین مراجعه می کنند، خوب را از منکر تشخیص می دهند.

این استاد دانشگاه گفت: فقه محصول قوت تبعیض دینی و پس از شهادت امام حسن عسکری(ع) است.آ) مردم به بلوغ رسیدند و به همین دلیل دوره زوال آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه اعتبار مؤسسات به قوت عقل و قدرت تشخیص مردم بستگی دارد، افزود: امام خمینی (ره) به مردم فرمودند به زمان شناسان مراجعه کنند.

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به اینکه در غیبت روزگار سختی است، با بیان اینکه نمی توان ظلم را از دنیا ریشه کن کرد و البته زمان سرافرازی محسوب می شود، تصریح کرد: این همه ارادت به امام زمان(عج) سن. (یک جیحضور خیل زائران در مسجد مقدس جمکران ثمره حکمت است. جشن تجدید وفا، جشن قدردانی از کسانی است که ظاهرشان مهم نیست و دین و اخلاق این افراد بر اساس عقلانیت است.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه علما همواره در عرصه های مختلف درخشیده اند، گفت: اعتبار علما بر اساس قوت شعور مردم است.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک امتحانات زیادی برای فتنه و آخرین جایگاه برگزار خواهد شد گرفتن وی با اشاره به درایت مردم در برابر این فتنه گفت: برخی نخبگان علمی و سیاسی زود ضرر می کنند اما بسیاری نشان داده اند که صلاحیت و درک لازم را دارند.

حجت الاسلام بناهیان با اشاره به اینکه دعای خروج، دعای نجات بشریت است، گفت: اجتماع منتظران نجات مردم دنیاست.