مردم استان تهران در شب ثعاء شعار «ابوالفضل» یا «فرید» سر دادند.


خبرگزاری فارس از تهران. تاریخ هر لحظه می‌چرخد و نسل‌ها می‌آیند و می‌روند، اما آنچه در دل‌ها هر لحظه رشد می‌کند، محبت حسین (علیه‌السلام) و اولاد حسین (ع) است.

عاشقان و ارادتمندان اباعبدالله الحسین(ع) در شهرستان های استان تهران به عزاداری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و برادرش ابوالفضل العباس(ع) پرداختند.

شور حسینی در شب وفات امام حسین (ع) در جای جای استان تهران نمایان بود و نوای حسین (ع) یا ابوالفضل (ع) همراه با نوای حزن انگیز طبل و سنج در فضای پایتخت.

مردم مؤمن استان تهران اعم از پیر و جوان، زن و مرد، نوجوان و خردسال پس از دو سال محدودیت مسافتی و ویروس کرونا، امشب با حضور در مساجد، تکایا، حسینیه ها و هیئت های مذهبی، از پخش این شعار غمگین و اندوهگین شدند. .

عزاداران همچنین یاد و خاطره لشکر پاسدار حسین (علیه السلام) را در قالب زنجیر و سینه زنده نگه داشتند و برای مظلومیت شهدای دشت کربلا اشک ماتم ریختند.

به رسم عزاداران شب نهم محرم به نام عالم کربلا حضرت ابوالفضل (علیه السلام) نامگذاری شد و در این شب مداحان برای ادب، هوش، شور و شوق، مداحی و مدیحه سرایی کردند. جوانمردی و شجاعت و شجاعت ابن ام البنین سلام الله علیها ای اهل حرم میرو الامدار به پای من نیامد حسین سیدوسالار نیامد.

تعدادی از کارشناسان دینی و اساتید حوزه و دانشگاه نیز در تسلیت ایام محرم، عاشورا و عاشورا بر تقویت فرهنگ شهادت و مقاومت در جامعه با گرامیداشت حماسه حسینی تاکید کردند.

بوسه تهران در ماتم فرو رفت

اماکن مذهبی از جمله امام زاده و بقاع متبرکه نیز رنگ عزا داشتند و میزبان عزاداران حسینی بودند.

کربلای ایرانی حرم حضرت عبدالعظیم (علیه السلام) نیز در شب تساوی حسینی پذیرای عاشقان و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) بود.

به روایتی کهن، دسته ها و دسته های عزادار در شب هجرت با حضور در آستان حضرت عبدالعظیم (علیه السلام) در صحن های مطهر به عزاداری شهادت حضرت سیدالشهدا و یاران باوفایش می پردازند. و راهروها

انتهای پیام/ ۶۷۰۶۲
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید