مدیرعامل بانک ملی ایران با آیات عظام و مراجع تقلید دیدار کرد


مدیرعامل بانک ملی ایران در راس هیاتی از مسئولان ارشد این بانک در سفری یک روزه به استان قم، با ارائه گزارش عملکرد، تشریح شرایط نظام بانکی و رهنمودهای آیات عظام بیت المقدس، به استان قم سفر کرد. چندین آیات عظام و مرجع تقلید به تفکیک، با آنان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرعامل بانک ملی ایران با آیات عظام و مراجع تقلید دیدار کرد

به گزارش خبرخبر به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر فرزین پس از زیارت حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) در حرم به همراه جمعی از مدیران ارشد بانکی به شهر مقدس قم سفر کرد. حرم بانوی کرامت، دیدار با آیت الله سید محمد السعیدی، تولیت حرم حضرت معصومه (س).

مدیرعامل بانک ملی ایران ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت معصومه (سلام الله علیها) از دیدار با حضرت معصومه (سلام الله علیها) ابراز خرسندی کرد و گفت: همواره از رهنمودها و دعوت‌های علمای بزرگ قم برای رسیدن به موفقیت بهره‌مند بوده‌ایم. اهداف ما.”

وی گفت: بانک ملی بزرگترین بانک کشور است و سهم زیادی در حوزه قرض الحسنه، تسهیلات کوچک و بیشتر کار با مردم و افراد دارد.

وی پس از شنیدن گزارش مدیرعامل بانک ملی ایران با قدردانی از زحمات مسئولین این بانک برای تولیت آستان مقدس خانم کرامت آرزوی موفقیت کرد.

آیت الله سید محمد سعیدی با بیان اینکه لنگر انداختن خدمات بانکی ما میله های قبل از انقلاب است و به همین دلیل اجرای پروژه ها را در بسیاری از موارد سخت می دانیم و نمی توانیم با آن همگام باشیم، گفت: باید به فکر بانکداری اسلامی باشیم و راه چاره یابی کنیم. از مشکلات و راه آهن جدید.

آیت الله سید محمد سعیدی در این دیدار اظهار داشت: انسان همان گونه که برای امور دنیوی صندوق دارد باید برای امور دنیوی هم صندوق داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید کارهایی را انجام دهیم که ثواب داشته باشد، حتی اگر کوچک باشد، گاهی عباداتی وجود دارد که طولی نمی کشد، اما بسیار ثواب دارد و نباید از آنها غفلت کرد.

در ادامه این سفر دکتر فرزین و هیئت همراه با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفتگو کردند. در این جلسه مدیرعامل بانک ملی ایران گزارشی از خدمات بانک ملی ایران برای تحقق بانکداری اسلامی ارائه کرد.

پس از ارائه گزارش دکتر فرزین، آیت الله العظمی جوادی آملی در سخنانی با اشاره به آغاز دهه کرامت گفت: پیام دهه کرامت برای همه ما این است که خداوند انسان را «معظم» آفریده است. قرآن کریم همواره انسان را به وقار و حیا دعوت کرده است و در فرهنگ قرآن کریم موضوع مجازات آخرین مرحله است به شرطی که تربیت و انضباط کارساز نباشد پس برای انسان مهم است. اعتقاد به این اصل که خداوند متعال. همیشه ما را تماشا می کند. خودت را اصلاح کن

آیت الله جوادی آملی در بخشی دیگر از سخنان خود به توجه فرهنگ قرآنی به موضوع قرض الحسنه اشاره کرد و گفت: بر درب بهشت ​​نوشته شده که صدقات ده مرتبه و قرض الحسنه است. هجده برابر است پرداخت کنید، زیرا هر که شرافتمندانه قرض کرد آن را پس می دهد. اساس در فرهنگ قرآن و اسلام عزت و کرامت انسان است و این در قرض الحسنه است نه صدقه. پس بانک ها به جای احتکار پول آن را صرف تولید و سرقفلی کنند.

منبع روایت بر این نکته تاکید کرد: اقتصاد اسلامی بر اساس کار و تولید است نه بر اساس قرض و ربا. برخی کشورها در جنگ جهانی دوم خاکستر شدند، اما امروز جزو کشورهای پیشرفته هستند، زیرا بدون یارانه پول چاپ نکردند، بلکه در واقع کار و تولید را به دست گرفتند و با پول خود یارانه دادند.

مدیرعامل بانک ملی ایران پس از دیدار با آیت الله جوادی آملی در منزل ایشان با آیت الله صادق (علیه السلام) دیدار و با آیت الله سبحانی دیدار و با این مرجع تقلید گفتگو کرد. فرزین در این جلسه با اشاره به آخرین مورد بانک ها در زمینه بازپرداخت تسهیلات دوخت خوب، تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۴۰ درصد تسهیلات دوخت خوب توسط بانک ملی ایران به بانک ها پرداخت شد. شبکه شبکه یکی از مهم ترین سیاست های ما در سال جاری است و همچنان به ارائه تسهیلات کوچک به افراد و همچنین تامین مالی و کمک به کارآفرینان و تولیدکنندگان برای توسعه واحدهای تولیدی در کشور ادامه می دهد.

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به اینکه با اعطای تسهیلات قرض حسنا در تلاش هستیم تا بخشی از نیازهای مالی شهروندان را برطرف کنیم، گفت: در تمامی امور بانک جاری و معتبر، قوانین بانکداری اسلامی را رعایت کنید.

دکتر فرزین در دیدار با آیت الله سبحانی گزارشی از شرایط مطلوب بانک در حوزه ریالی و ارزی ارائه کرد.

در این دیدار آیت الله سبحانی پس از استماع گزارش مدیرعامل بانک ملی ایران، طی سخنانی از تلاش های صورت گرفته در خصوص لزوم توجه بیشتر به موضوع بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه و کلان قدردانی کرد. تسهیلاتی برای ارائه آنها. معیشت و بهبود شرایط واحدهای تولیدی و با تاکید بر اینکه این امر باعث رونق زندگی مردم می شود، گفتند: با ایمان به خدا مشکلات مردم را حل خواهیم کرد.