محمدصادق فیروزپور قهرمان کشتی آزاد جهان شد


نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم ایران مدال طلای مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال را از آن خود کرد.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت های دسته ۵ وزن دوم مسابقات قهرمانی سبک های آزاد زیر ۲۳ سال جهان در اسپانیا، محمدصادق فیروزپور نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم در فینال به مصاف حاجی مورات گجی اف از آذربایجان رفت و در پایان به مصاف قالیبافی رفت. نمایش بسیار خوبی داشت و با نتیجه ۵ بر ۲ پیروز شد، ایران دومین مدال طلای خود را در این مسابقات کسب کرد.

و پیش از این در دور مقدماتی این وزن که شنبه گذشته برگزار شد، فیروزپور در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر آتامیرات چارلو از ترکمنستان را شکست داد و در دور دوم نیز با نتیجه یک بر صفر عصمت گیتوی از ترکیه را شکست داد. ۶ بر ۴ و در دیدار سوم وادیم کوریلنکو اوکراینی را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مقطع به مصاف تیموری براشویلی از گرجستان نیز رفت که حریف گرجستانی به دلیل مصدومیت به فرش نرسید، فیروزپور پیروز شد و راهی فینال شد.

در ادامه روز پایانی رقابت های کشتی زیر ۲۳ سال اسپانیا، امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم تا دقایقی دیگر برای کسب مدال طلا به مصاف حریفان خود می روند.

آزادکاران ایرانی در ۵ وزن اول یک مدال طلا برای شاهزاده علی آذربرا در دسته ۹۷ کیلوگرم و یک مدال نقره برای شاهزاده محمد یزدانی در دسته ۷۰ کیلوگرم کسب کردند.