محدودیت مصرف انرژی برای ۹۲ درصد مشترکان صنعتی اعمال نمی شود – مهر نیوز | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، علی اکبر محرابیان در نشست تخصصی مدیران عامل شرکت های توزیع و برق منطقه ای سراسر کشور افزود: امیدواریم بتوانیم برق مورد نیاز این بخش را بدون مشکل تامین کنیم. . “

و ادامه داد: برق حدود ۴۹ هزار مشترک این صنعت همه روزه از ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب قطع شد اما در سال جاری این محدودیت ۱۲ ساعت در هفته است و فقط در طول روز از ساعت ۱۱:۰۰ صبح تا ۱۱:۰۰ شب اعمال می شود.

وزیر نیرو با تاکید بر علاقه مندی به شبکه برق در تابستان گرم سال جاری، گفت: ۹ ماه برنامه ریزی و تلاش صنعت برق ما را بر آن داشت تا خرداد ماه را با حداقل مشکلات سپری کنیم.

محرابیان استفاده از همه ظرفیت ها برای موفقیت در این برنامه ریزی را مهم دانست و افزود: امروز شاهد همکاری و حمایت ارزنده ای از دستگاه ها هستیم که نتایج مثبتی در کنترل مصرف برق در کشور دارد.

وی ادامه داد: بخش بزرگی از شرکت های توزیع برنامه مدیریت مصرف را به خوبی اجرا کرده اند، انضباط در کار و برنامه ریزی برای مدیریت مصرف در کشور بسیار مهم و ضروری است.

وزیر نیرو مدیریت مصرف اعمال شده در سال جاری را متفاوت از سال های گذشته دانست و خاطرنشان کرد: این برنامه دقیق و با محدودیت های کمتری است که رضایت و منفعت دوجانبه را به همراه دارد و این امر در کاهش مصرف مشهود است.

محرابیان دلیل رضایت مشترکان از طرح مدیریت مصرف وزارت نیرو را وجود برنامه دقیق و اطلاع رسانی مناسب در کشور عنوان کرد.

او تکمیل کرد: بر اساس آمار تعداد زیادی از مشترکین شامل جوایز مصرف شده است، به این ترتیب لازم است شرکت ها در اجرای برنامه های مدیریت مصرف در بخش های مختلف جدیت داشته باشند.