مجمع اقتصادی سن پترزبورگ دروازه جدیدی برای توسعه قرقیزستان است


به گزارش خبرنگار منطقه ای خبرگزاری فارس،نورلان علی افاین اقتصاددان معتقد است که برگزاری بیست و پنجمین مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ از ۱۵ تا ۱۸ ژوئن فرصت خوبی برای یافتن شرکای جدید برای توسعه پروژه های محلی در کشورهایی مانند قرقیزستان است.

این اقتصاددان خاطرنشان کرد که غرب روسیه را تحت فشار قرار داد تا به دنبال شرکای جدید و قابل اعتمادتر باشد. این یک جنبه مثبت برای کشورهای منطقه مانند قرقیزستان است.

وی ادامه داد: اکنون کشورهای اتحادیه اروپا که در دام تحریم‌ها گرفتار شده‌اند، متوجه شده‌اند که بازار اصلی غلات، آنطور که فکر می‌کردند، اصلاً در اوکراین نیست، بلکه در روسیه است.

علی اف افزود: آنها برای توجیه خود روسیه را مسئول بحران غذایی می دانند و این تنها نشان دهنده سیاست کوته فکرانه اتحادیه اروپا و ایالات متحده است.

این کارشناس اقتصادی افزود: این نشست بستری برای تعامل در زمینه اجرای پروژه‌های زیست‌محیطی و اقلیمی، همکاری‌های صنعتی و تحول اقتصادی دیجیتالی خواهد بود و آکی‌بیک جباراو، نخست‌وزیر قرقیزستان و نماینده این کشور از این مجمع خبر دادند. همه اینها نشان می دهد که مجمع بین المللی اقتصاد سن پترزبورگ می تواند کمکی جدی برای کشورهای ما در این برهه سخت باشد و فرصت هایی را برای غلبه سریع بر مشکلات موجود فراهم کند.

شایان ذکر است در این مجمع ۴ روزه ۱۳۵۰۰ شرکت کننده از ۱۴۱ کشور و نمایندگان بیش از ۱۰۰۰ سازمان رسانه ای از ۴۶ کشور جهان حضور دارند.

این انجمن یکی از بزرگترین و مهم ترین رویدادهای تجاری در جهان است. به مدت ۲۵ سال، انجمن پیشرو جهانی در بحث درباره موضوعات کلیدی اقتصاد جهانی و تبادل بهترین شیوه ها و شایستگی های جهانی برای تضمین توسعه پایدار بوده است.

امسال این مجمع به بستری برای توسعه مسیرهای جدید همکاری های بین دولتی تبدیل خواهد شد، زیرا در شرایط فعلی، اکثر کشورهای جهان به دنبال نقاط تماس جدید و روابط اقتصادی با فدراسیون روسیه هستند.

پایان نامه / h
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید