“ما نیاز به شنیدن داریم”: زنان تگزاس برای سقط جنین سفر می کنندSHREVEPORT ، لا. (AP)-زن 33 ساله تگزاسی برای رسیدن به لوئیزیانا شبانه چهار ساعت تنها رانندگی کرد …

SHREVEPORT ، لا. (AP)-زن 33 ساله تگزاسی برای مشاوره با پزشک خود به مدت چهار ساعت شبانه به کلینیک سقط جنین در لوئیزیانا رفت. در ابتدا ، او قصد داشت در ماشین بخوابد ، اما یک گروه حمایتی به ایجاد اتاق هتل کمک کرد.

به تنهایی و با داشتن سه فرزند بین 5 تا 13 سالگی ، می ترسید که افزودن فرزند به زمان ، غذا ، پول و فضای دور از سه فرزندش نیاز داشته باشد. او گفت که او هیچ شغلی ندارد و بدون کمک گروه هایی که سقط جنین ایمن را ارائه می دهند ، احتمالاً به دنبال راه دیگری برای پایان دادن به بارداری بوده است.

“اگر نمی توانید نوزاد را از بین ببرید ، کار بعدی شما چیست؟” شما سعی می کنید خودتان از شر آن خلاص شوید. بنابراین من فکر می کنم ، “چه کاری می توانم انجام دهم؟ برای رهایی از شر این نوزاد ، سقط جنین یا سقط جنین ، چه درمان های خانگی می توانم انجام دهم؟ و نباید اینطور باشد. من نباید این کار را بکنم. من نباید اینطور فکر کنم ، چنین احساسی داشته باشم ، هیچ کدام.

“ما باید شنیده شود. این باید تغییر کند. درست نیست.”

او یکی از ده ها زنی بود که روز شنبه به گروه پزشکی Hope برای زنان آمدند ، یک ساختمان آجری یک طبقه با پنجره های سرپوشیده در جنوب مرکز شهر Shreveport. برخی تنها آمدند. دیگران با یک دوست یا شریک همراه بودند. برخی فرزندان خود را آوردند زیرا نمی توانستند مراقبت از کودکان را دریافت کنند.

همه آنها به دنبال پایان دادن به بارداری خود بودند و بیشتر آنها از همسایه تگزاس آمده بودند ، جایی که محدود کننده ترین قانون سقط جنین در این کشور همچنان وجود دارد. هنگامی که فعالیت قلبی تشخیص داده می شود ، پس از حدود شش هفته ، قبل از اینکه بسیاری از زنان حتی حامله شوند ، سقط جنین را ممنوع می کند. هیچ استثنایی برای تجاوز جنسی یا محارم قائل نشوید. در نتیجه ، کلینیک های سقط جنین در ایالت های اطراف مملو از زنان در تگزاس است.

زنان موافقت کردند با شرط ناشناس ماندن با آسوشیتدپرس صحبت کنند تا بتوانند علناً از تجربیات خود صحبت کنند.

مانند بسیاری دیگر ، مادر 33 ساله تگزاسی گفت که سعی کرده است سقط جنین را نزدیک خانه برنامه ریزی کند ، اما این خیلی دور بود. هنگامی که او روز شنبه به کلینیک سقط جنین رسید ، نه هفته داشت و به جای استفاده از دارو مجبور به سقط جنین شد. او گفت که این مصیبت سیاستمداران تگزاس را که این قانون را تصویب کردند ناراحت کرد.

“اگر قرار بود این کودک را نگه دارم ، نمی دانم چه اتفاقی می افتاد. من احتمالاً دیوانه شده بودم و آنها این را نمی فهمند “، او با صدایی سرشار از احساسات گفت.

یک زن 25 ساله 70 مایل را در جنوب تگزارکانا ، در مرز تگزاس و آرکانزاس ، طی کرد. او گفت که هنوز پنج هفته مانده بود تا متوجه شد که باردار است و می داند که برنامه ریزی دو ویزیت لازم برای درمان در تگزاس غیرممکن است. وقتی او موفق شد در Shreveport قرار ملاقات بگذارد ، بارداری او تقریباً برای سقط پزشکی بسیار پیشرفته بود.

او گفت: “خوشبختانه وقتی این کار را انجام دادم متوجه شدم ، زیرا در آن زمان می توانم قرص را بخورم تا عمل.”

در حالی که در کلینیک بود ، شوهرش ساعت ها در ماشین به همراه پسر خردسالش منتظر ماند که کودک کوچکی است و هنوز در حال شیر دادن است. آنها کسی را نداشتند که او را دنبال کند.

قانون تگزاس هفته هاست که در دادگاه است. دولت بایدن روز دوشنبه مجدداً از دادگاه ها خواست تا آن را تعلیق کنند. این تلاش سه روز پس از آن صورت گرفت که دادگاه تجدیدنظر فدرال به دنبال حکم دادگاه بدوی که هفته گذشته یک پنجره کوتاه 48 ساعته ایجاد کرد که در آن ارائه دهندگان سقط جنین در تگزاس برای آوردن 9 بیمار عجله کردند ، این قانون را بازگرداند.

هدف کمپین ضد سقط جنین که به این قانون دامن زد ، رسیدن به دادگاه عالی ایالات متحده است ، جایی که مخالفان سقط جنین امیدوارند ائتلاف محافظه کار که تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ متحد شده است به حق سقط جنین مشروطه که در سال 1973 در حکم رو علیه وید وضع شده بود ، پایان دهد.

با ورود اکثر زنان به پارکینگ کلینیک ، معترضان ضد سقط جنین ، عمدتا اهل شرق تگزاس ، که به طور مرتب به Shreveport سفر می کردند ، مورد استقبال قرار گرفتند.

جان پاورز ، 44 ساله ، راننده ای از جکسونویل ، تگزاس ، می گوید که او معمولاً دو بار در ماه رانندگی می کند تا نظر هر زنی را وادار کند. او می گوید در 13 سالی که او در خارج از کلینیک ها تظاهرات کرده است ، دو زن را متقاعد کرده است که سقط جنین را انجام ندهند ، که او آن را “تغییر” می نامد.

پاورز که شش فرزند دارد و از هر قانونی که باعث سقط جنین برای زنان مشکل شود ، می گوید: “من نمی گویم که اتفاقات زیادی در حال رخ دادن است.” “فرض کنید من هرگز تغییر دیگری ندارم ، آن کودکی که اکنون می تواند بزرگ شود و ازدواج کند و فرزندان خود را داشته باشد ، می تواند به مدرسه برود و روزنامه نگار شود. ارزشش را دارد ، به راحتی برای من ارزش آن را دارد. ”

به محض ورود به درمانگاه ، زنان مورد استقبال کارکنان قرار می گیرند که به آنها اطمینان و درک می دهند. مدیر کلینیک بازوی خود را دور زنی گذاشت و او را در پشت درمانگاه همراهی کرد. تلویزیون در گوشه ای از اتاق انتظار با Black Entertainment Television تنظیم شده است. یک “اتاق آرامش” جداگانه با موسیقی سبک و مبل های چرمی بزرگ به بیماران فرصتی برای استراحت قبل از عمل می دهد.

بسیاری از داستانهای زنان برای کاتالین پیتمن ، مدیر کلینیک که 30 سال پیش در کلینیک سقط جنین کار خود را آغاز کرده است ، نگران کننده است. او گفت به تازگی با یک مادر تگزاسی صحبت کرده که قصد سقط جنین برای دختر 13 ساله اش را داشته که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

پیتمن گفت: “او یک بچه است.” “لازم نیست ساعت ها در جاده باشید تا به اینجا برسید. کاملا دلخراش است ”

قبل از تصویب قانون تگزاس ، پیتمن گفت که حدود 20 درصد از مشتریان وی از تگزاس هستند ، بیشتر در قسمت شرقی ایالت ، در نزدیکی یک منطقه سه ایالت به نام Ark-La-Tex ، با حدود 1.5 میلیون نفر ، با Shreveport در مرکز جغرافیایی آن. اکنون این تعداد به 60 درصد نزدیک شده است و زنان صدها مایل از آستین ، هوستون یا سان آنتونیو می آیند.

بر اساس آخرین داده های موجود از موسسه گوتماخر ، یک سازمان تحقیقاتی که از حقوق سقط جنین حمایت می کند ، در سال 2017 حدود 55440 سقط جنین در تگزاس انجام شد ، اگرچه برخی از این بیماران ممکن است زنان خارج از ایالت باشند. سقط جنین تگزاس بیش از 6 درصد از کل سقط جنین های ایالات متحده را تشکیل می دهد.

با توجه به اینکه حدود 1000 زن در هفته در تگزاس به دنبال سقط جنین هستند ، کلینیک های ایالت های نزدیک می گویند که آنها خسته شده اند.

کلینیک زنان Trust در شهر اوکلاهما ، که حدود سه ساعت با ماشین از دالاس فورت ورث فاصله دارد ، در ماه آگوست حدود 11 بیمار را در تگزاس مشاهده کرد. ربکا تانگ ، مدیر اجرایی Trust Women ، که همچنین در کلینیک ویچیتا ، کانزاس کار می کند ، گفت که در ماه سپتامبر ، پس از اجرایی شدن قانون تگزاس ، این تعداد به 110 نفر رسید و تلفن های کلینیک همچنان زنگ می خورد.

تانگ می گوید: “بسیاری از آنها سعی می کنند شب به معنای واقعی کلمه رانندگی کنند و سپس ساعت 8 صبح برای ملاقات خود بدون استراحت حاضر می شوند.” “وضعیت خوبی نیست که بعد از رانندگی عصرها به جراحی سرپایی بروید و فکر کنید می توانید بلافاصله بعد از آن به خانه بروید.”

تانگ گفت ، قانون تگزاس و مشکل در تعیین وقت ملاقات های خارج از ایالت ، زنان را مجبور می کند تا بیشتر منتظر بمانند ، که به معنی هزینه بیشتر ، ریسک بیشتر و گزینه های کمتر برای سقط جنین است.

قانونگذاران در برخی ایالت های اطراف تگزاس امیدوارند که برای جلوگیری از سقط جنین ، قانونی مشابه را اجرا کنند. در اوکلاهما ، سناتور جمهوری خواه ایالت جولی دانیلز چهار اقدام جداگانه برای محدود کردن بیشتر این روش نوشت یا از آنها حمایت کرد. هر چهار قانون در دادگاه مورد اعتراض است.

وقتی از دنیلز خواسته شد به زنان در تگزاس پاسخ دهد ، محاسبه او پیچیده نیست.

“محاسبه ساده و ساده است: یک کودک متولد نشده یک کودک است. این یک زندگی است. فقط همین است و بنابراین پیچیده تر از این نیست. ” “من در درجه اول نگران زندگی کودک متولد نشده هستم.”

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید