ماجرای معاون اول قوه قضاییه از حضور برخی بدعت ها در عزاداری ها


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت الاسلام محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه در اجتماع عزاداری حسینی در زنجان ضمن تسلیت ایام سوگواری به عموم شیعیان و ابلاغ صلوات. از آیت الله. رئیس من برای مردم زنجان زنجان است و سلام گرم خود را به مردم زنجان می رسانم.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به برگزاری مراسم ختم اهل بیت در زنجان و تقدیم مردم به اباعبدالله الحسین (علیه السلام) گفت: زنجان را به حق پایتخت شور و شعور حسینی می نامند.

وی با اشاره به اینکه این حسین کیست که چنین نقشی در ذن و تاثیرگذار ما دارد، گفت: محرم ماه بسیار باشکوهی است و شما عزاداران حسینی ماه هاست که منتظر این ماه هستید و لباس مشکی برایتان آماده کرده اید. بچه ها همه منتظرین و وارد ماه محرم شدیم.

مصدق گفت این ماه مهمان ویژه ای دارد و میزبان آن شما مردمی هستید که برای حسینی غمگین هستید. نوه ی پیامبر گرامی که منتظرش هستیم اما خصلتی که امام حسین علیه السلام را از سایر ائمه و پدران جدا کرد را باید در سفر کربلا جستجو کرد.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه تمام اسماء و صفات الهی در حسین (علیه السلام) محقق شد، گفت: هیچ پیامبری به مقام امام حسین (علیه السلام) نرسیده است.

وی تصریح کرد: اگر نتوانیم امام حسین (علیه السلام) را آن طور که باید بشناسیم در زندگی روزمره دچار انحراف می شویم و به اهداف خدمت به امام حسین و دین خدا نمی رسیم.

مصدق گفت: باید امام حسین (علیه السلام) و هدفش را درست بشناسیم و اگر امام را درست بشناسیم در برنامه های زندگی ما تغییراتی ایجاد می شود، باید از مجالس عزاداری بهره ببریم، اما نه در ظاهر و اگر بدان که اهداف امام سطحی است و ضرری ندارد.

معاون اول رئیس کل دادگستری با بیان اینکه اقرار باید به گونه ای باشد که قدم به قدم با امام پیش برویم زیرا می تواند زندگی ما را تغییر دهد، تصریح کرد: اگر امام را درست بشناسیم این روش مسیر زندگی ما را تغییر می دهد. زندگی می کند.

وی با بیان اینکه اگر درک ما از اباعبدالله سطحی باشد در زندگی دچار انحراف می شویم، گفت: کوفیان ۱۲ هزار نامه به امام نوشتند و گفتند ما سهم شما هستیم اما مسلمانان را پس از چند روز تنها گذاشتند. . همین جمعیت هستند که چرا، چون راه امام را نمی دانستند و شناختشان از امام سطحی است.

مصدق با بیان اینکه آنچه ما را به هدف می رساند معرفت امام است، افزود: معرفت واقعی به امام حسین (علیه السلام) چیزی است که انسان را در زندگی هدایت و کمک می کند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: آنچه امام حسین علیه السلام را از سایر ائمه متمایز می کند. آنیا سفر کربلا را شرح داد و گفت: امام حسین (علیه السلام) در این سفر چه کرد تا اینکه صلواتش به خود و عزادارانش رسید.

وی با اشاره به اینکه امام جعفر صادق (علیه السلام) می فرمایند ما همه کشتی های نجات هستیم اما کشتی امام حسین (علیه السلام) فرق می کند، ایشان عزاداران را خطاب به حسینی ها می فرمایند: ما باید. بدانید که هدف امام حسین از آفرینش عاشورا احیاء است. دین خدا.

و مصدق افزود: خدای ناکرده در عزاداری بدعتی نیست. مجالس، چون مجالس گاهی به نام ابا عبدالله برگزار می شود، مرکز اندیشه انگلیسی و نقشه دشمن را او می دانند.

معاون اول قوه قضائیه خطاب به جوانان گفت: الحمدلله که در راه اهل بیت قدم می گذارید، گفت: گاهی نوحه می خوانید که وقتی به سینه می زنند می گویند که ما رقصنده های عباسی هستیم، شما.» تو رقاص عباسی هستی، عباس نمی خواهد رقاص باشد و عباس می خواهد از حرم دفاع کند.

او گفت که چالش ها و مسائلوقتی به حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) حمله کردند و خواستند حرم را خراب کنند، عباس مدافع حرم می خواهد و تو باید بروی آنجا، گفت: من رقصنده عباس هستم، یعنی چه؟

مصدق با انتقاد از گل آرایی خودرو به نام حضرت قاسم (علیه السلام) گفت: جوانان عزیز مراقب باشید گمراه نشوید، منطقی است که عروسی در روز عاشورا باشد.

معاون اول قوه قضائیه به عزاداری مردم زنجان اشاره کرد و با بیان اینکه هیئت های زیادی ریشه در این شهر دارند، تصریح کرد: الحمدلله خداوند این نعمت را به شما داده که در این راه قدم بردارید.

پایان پیام / ۲۳۰۸
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید