ماجرای سیاه پوشان امام / از دعای پیر خمینی تا خلیفه ای که دردی را درمان می کرد


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، رحلت حضرت امام خمینی (ره) یکی از بزرگترین وقایع تاریخ ماست و بررسی خاطرات علاقه مندان به آن حضرت جالب است.

*لباس مشکی آلوده کننده

امیر پروالا، متولد ۱۳۳۹، اشاره کرد که اواخر سال ۱۳۵۶ با امام آشنا شده و در حال انتقال بیانات امام در مشهد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب در جامعه اسلامی و پایگاه مقاومت در منطقه، ما فعال و در حال مبارزه با ضدانقلاب بودیم و آنها پاسدار بودند و آمل حضور یافت.

پاریائوله فلاح از بحث های مختلف و ندامت برخی مخالفان انقلاب اسلامی و حمایت و حضور آنان در دفاع مقدس خبر داد.

در سالگرد رحلت امام راحل، رسانه ملی سه روز قبل از رحلت امام از مردم خواست تا برای سلامتی امام دعا کنند. من در روستا هستم اهن من در شهر بودم، معلم بودم و امتحان ریاضی داشتم، با مینی بوس می رفتم سر کار که خبر اخراجم اعلام شد و شوکه شدم. در آن زمان همه دغدغه ما این بود که بعد از رحلت امام چه بر سر رهبری می آید و وقتی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رفتیم و بعد از اعلام مقام معظم رهبری خوشحال شدیم و دغدغه جانشین امام این بود. برای ما حل شد .

پاریائوفلاح از اعزام به تهران و تشییع امام نیز گفت و خاطرنشان کرد: ساعت ۳ بامداد سوادکوه را به مقصد تهران ترک کردیم. یادم می آید در مراسم خاکسپاری خاکی که با چرخاندن پره های هلیکوپتر لباس سیاه ما را پوشانده بود. ما حتی پایان در تشییع جنازه امام بودیم و وقتی برگشتیم قول دادیم بعد از امام راحل با حمایت مقام معظم رهبری به وظایف خود عمل کنیم.

* عزای عمومی

سلمان کاشی متولد ۱۳۳۸ سوادکوه شصتمین سالگرد قیام ۱۵ خرداد را که پایه گذار انقلاب اسلامی بود جشن گرفت و آنها را در پتوی دانش آموزانی که صبح از خواب بیدار می شدند گذاشتیم و آن را خواندیم.

کاشی روز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود امام راحل را یکی از بهترین خاطرات خود عنوان کرد و تصریح کرد:

*امام خمینی مرجع عالیقدر بود

وی با بیان اینکه همه گروه ها در دانشگاه فعال بودند و دیوارها از روزنامه دیواری و مطالب مقوله های مختلف جدا شد، عشق و علاقه خاص خود را به امام راحل بیان کرد و گفت: همه حرف ها به عنوان وظیفه انجام شد. شهادت دوستان به دست منافقین را نیز شاهد بودیم و از امام راحل که فرمودند، چیز زیادی نمی توان گفت. ارجاع دادن من بودم.

کاشی از همان لحظه ای که خبر رحلت امام خمینی (ره) را داد گفت: وقت امتحان است و آقای حیاتی از صدا و سیما خبر فوت ایشان را دادند و هر جا که می رفتیم مردم شهر گریه می کردند و همه در ماتم بودند. و ما ماندیم در شهر در حالت آماده باش

وی از نقش مردم، رهبری امام خمینی (ره) و مکتب اسلام به عنوان مثلث طلایی پیروزی انقلاب اسلامی یاد کرد.

* آهنگر پیاده

مهرعلی اسفندیاری متولد ۱۳۴۱ است. با یادآوری این حکومت امام راحل در سال ۱۳۴۲ وقتی از امام راحل درباره حمایت هایی که انجام می دهید سؤال شد، امام فرمودند: «سربازانم در گهواره هستند»، فرمود: «مفتخرم که هستم. سربازی در گهواره.» امام راحیل در راستای تعالیم «ما در انقلاب اسلامی هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر مسئولیت جامعه راویان دفاع مقدس انقلاب اسلامی در صفدکوه را بر عهده دارم که ۱۷ عضو دارد. در آن عضو در این میان زن و مرد هستند و من روایتگر عرصه های دفاع مقدس هستم و در مناسبت های مختلف پیام شهدا و رزمندگان را به علاقه مندان می رسانیم.

این فعال فرهنگی گفت از زمانی که انقلاب در کشور ما زمزمه کرد شرگاه ما فعال بودیم و با تصمیم انجمن اسلامی و مذهبی مبنی بر اخراج شهردار سفاکی با فعالیت های معاند و با همکاری انجمن اسلامی که معتقدان به انقلاب اسلامی را گرد هم آورد، مخالفت کردیم. شرگاه اوایل انقلاب اعلام کرد و گفت: ما محترمانه از شهردار خواستیم از پشت میز استعفا دهد و یکی از انقلابیون را جایگزین کردیم و مدت ها جایگزین انقلابی ایشان کار شهرداری را انجام داد.

وی از ورود خود به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای انجام فرایض دینی و انقلابی خبر داد و درباره سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گفت: صبح روز ۱۴ خرداد در محل کار و در حال نماز بودیم که دوستان پاسدار خبر فوت را دادند. از امام». با شنیدن این خبر همه بر سر و سینه می زدند و ما با پای برهنه از سپاه تا امام زاده عبدالحق راه افتادیم تا غصه بخوریم که این مرهم ما بود.

اسفندیاری گفت: این خبر برای ما سنگین بود و از طرفی هوشیاری و بدرفتاری دشمن مانع از بیدار شدن وی توسط نیروهای انقلاب شد.

پایان نامه / ۸۶,۰۱۵ / h
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید