ماجرای دیدار رهبر انقلاب با سپاه سیدالشهدا در سال ۷۷ / معروف به عقب نشینی فتنه در زمان ما.


خبرگزاری فارس – تهران. بیانات مقام معظم رهبری همواره برای همه امور، در همه عرصه ها و برای همه گروه ها، راهگشا و پیشگام بوده است، زیرا حضرت آیت الله خامنه ای در تمامی دیدارهای خود همواره با بیانات ارزشمندی بر احیای امید و اعتماد مردم تاکید دارند. . آنها با راهنمایی های مبتکرانه خود راه برون رفت را نشان دادند.

۲۴ سال پیش در چنین روزی

یکی از این دیدارها که اعمال و برکاتش پس از ۲۴ سال، همچون چراغی فروزان، هدایت رزمندگان است، به گونه ای که هر ساله به پاس گرامیداشت این روز فرخنده، مراسم نگهبانی برگزار می کنند. حضور رهبر معظم انقلاب در پنجم مهرماه ۱۳۷۷ در مراسم صبحگاه دهم سید الشهدا علیه السلام.

فرمانده معظم کل قوا صبح بیست و ششمین روز از پاییز سال ۱۳۵۶ در مراسم صبحگاه لشکر دهم ارتش سیدالشهدا(ع)، رزمندگان دلیر اسلام، مؤمنان حضور یافتند. جوانان و انقلابیون آنها که به عنوان قهرمانان سرافراز، گواهی دیگران و خاطره ای ماندگار از یک روز نام برده می شوند، خاطره ای فراموش نشدنی را در بین رزمندگان این ارتش به یادگار گذاشتند.

نماز نظامی به امامت حضرت آقا

روز ۲۶ محرم ۱۳۷۷ برای نیروهای لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) روزی متفاوت بود، کسانی که در مراسم صبحگاه این روز تاریخی حضور داشتند از خاطرات شیرین آن روز می گویند و آنچه را که با علاقه به خاطر می آورند بیان کنند.

در این روز ۱۰ نفر از سربازان لشکر طیبه نماز صبح را به امامت رهبر مسلمین جهان اقامه کردند و سپس در میدان صبح حاضر شدند. فرمانده کل قوا در ابتدای این مراسم از یگان های مستقر در میدان صبحجه بازدید و با قرائت فاتحه از مقابل یادمان شهدا یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند.

برای تکمیل این مراسم، عملیات رژه پدافند شخصی، رزم سرنیزه و پرواز با پاراموتور انجام شد و تعدادی از چتربازان ارتش دهم در سید الشهدا (علیه السلام) میدان سبحاجا و در قسمتی دیگر پیاده شدند. منطقه در مراسم افتتاحیه یگان های مستقر در میدان مقابل کلام الله مجید فرمانده کل قوا قدرت نظامی وی را به نمایش گذاشتند.

تفسیر بیانات رهبری پس از ۲۴ سال

رهبر معظم انقلاب اسلامی که همواره جهاد را لازمه ایستادگی در مقابل حرکت های خطرناک دنیای سیاست و اقتصاد می دانند، در دیدار با سربازان لشکر دهم، الگوهای ناب و درخشان جهاد را بر شمردند. در جهان. برای اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مایه افتخار سپاه باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار تأکید کردند: بدون جهاد چیزی به دست انسان نمی‌رسد، نه دنیا و نه آخرت، حتی نمی‌توانی در مقابل گرگ بی‌پناه صحرا ایستادگی کنی؛ نه از گرگ‌های بسیار خطرناک دنیای سیاست و دنیای اقتصاد و پنجه های خونینی که درید و ویران کرد و میلیون ها نفر را خورد و کشاند! آیا ملتی بدون جهاد می تواند سرش را بلند کند؟

آیا ملتی بدون جهاد می تواند سر خود را بلند کند و در میان ملت های جهان عزت و اعتبار بیابد؟

گروه های جهادی که مقام معظم رهبری مدت هاست در بیانات ۲۶ مهر ۱۳۷۷ آنها را تایید و به آنها اشاره کرده اند، امروز ثمره آنها را می بینیم. فعالیت بیش از ۴۲ هزار گروه جهادی در سراسر کشور در راستای فرمایشات حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) تشکیل شده است که در استان های محروم در همه زمینه ها فعالیت های بسیاری را انجام می دهند که بارزترین آنها تمرین کمک صادقانه است که در طول در دو سال گذشته نزدیک به ۳۰ میلیون بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است.

رهبر معظم انقلاب تحت هیچ شرایطی از دشمنی دشمنان غافل نبودند و هر لحظه نسبت به آنها هشدار دادند. ایشان در بخشی از گفتگوی خود در صبح روز دهم عسکر الطیبه به موضوع فتنه پرداختند و اظهار داشتند: جهاد اکبر در زمان پیامبر سخت بود. زیرا ابرهای اختلاف ناشناخته بودند. اما امروز اینطور نیست. امروز در زمان ما ابرهای نزاع شناخته شده و جهاد مایه رحمت است.

امروز ابرهای نزاع شناخته شده و جهاد مایه رحمت است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی که همواره نسبت به توطئه های دشمنان هشدار می دهند، به سران و نیروهای ارتش دهم یادآور شدند که دشمن مستاصل نیست و در کمین است و قرارگاه دشمن هر زمان که بتواند ضربه می زند. اگر دشمن بتواند از ابزارهای اقتصادی، فرهنگی، تبلیغاتی، سیاسی و غیره استفاده کند، به این پرچمی که ایران اسلامی و ملت ایران برافراشته است آسیب می رساند و به آن هویت مسلمین جهان می بخشد. همانطور که با گذشت ۲۴ سال، امروز نیز شاهد تفسیر سخنان فرمانده توسط جنگ های مشترک دشمن هستیم.

حضرت آیت الله خامنه ای در مراسم صبحگاه مراسم عسکر سیدالشهدا (علیه السلام) سرلشکر فضلی را که فرمانده سابق این ارتش بود نمونه ای از پیروزی انقلاب اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: امام ما. گفت پیروزی انقلاب اسلامی یک حادثه نظامی نیست بلکه یک حادثه انسانی است یعنی ظهور این جوانان و خلق این افراد فهیم فتح الفتوح اینها جوانان هستند همان رهبران شهید که این لشکر را تشکیل دادند؛ همان سپهبد علی فضلی اینها مایه مباهات و احترام هستند، داشتن اینها افتخار بزرگی است».

مقام معظم رهبری پس از اقامه نماز صبح در مراسمی که در آن فرماندهان مختلف رده های لشکر سیدالشهدا(ع) در حسینیه برگزار شد، بیانات گسترده و مهمی را در خصوص قرآن بیان کردند. آموزه ها

حفظ حافظه دائمی بیست و چهارم

در دین اسلام به قدم ها احترام می گذارند و احترام می گذارند. به همین منظور و به مناسبت گرامیداشت بیست و چهارمین سالگرد زعامت لشکر دهم سیدالشهدا علیه السلام و در راستای اجرای فرامین ایشان و اطلاع رسانی اهداف و عملکرد گردهمایی مراسم یادبود رزمندگان ارتش برگزار شد. سخنرانی سردار فضلی و امروز بیست و ششم مهرماه ۱۴۰۱ با حضور مدیران و مردان بسیج و پیشکسوتان دفاع مقدس در ستاد سیدالشهدا (علیه السلام) برگزار شد.

سردار «علی فضلی» از فرماندهان لشکر دهم است که در دوران دفاع مقدس، عملیات انتقال مجروحان را با بالگرد به تهران انجام داد که با وجود جراحات وارده تنها یک مکان برای انتقال مجروحان وجود داشت. . هلیکوپتر با ترکش ۶۰ خمپاره روی سرش فرود آمد و راه را برای مصدوم دیگری باز کرد که بینایی یک چشمش را برای همیشه از دست داد.

تعبیر حضرت آقا از لشکر دهم سیدالشهدا (علیه السلام).

سردار فضلی درباره تبدیل تیپ به ارتش دهم می گوید: بعد از عملیات فقیه و همزمان با آمادگی برای عملیات کربلای ۱، با حضرت آیت الله خامنه ای که البته رئیس جمهور وقت بودند، دیدار کردیم. و او گفت؛ شما ژنرال نیستید، شما یک ارتش هستید. شما بیش از یک ارتش را اداره کرده اید و باید یکی باشید. لذا در عملیات کربلای اول، تیپ به نام لشکر ۱۰ رسما وارد عملیات شد.

این یگان در فروردین ۱۳۶۱ تحت عنوان تیپ دهم سیدالشهدا تشکیل شد و در شهریور ۱۳۶۱ به لشکر ارتقا یافت و در عملیات بیت المقدس، الفجر، خیبر، بدر، الفجر شرکت کرد. ۸، کربلای ۴، کربلای ۵، کربلای ۸، بیت المقدس ۲ و بیت المقدس ۶ که یگان عملیاتی در آن شرکت داشت نبرد از سال ۱۳۸۶ تحت عنوان سپاه سیدالشهدا به عنوان سپاه دوم فعالیت می کند. استان تهران.

انتهای پیام/ ۶۷۰۶۲
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید