لایحه بودجه ۲۰۲۳ آمریکا و کمک امنیتی ۴۵۰ میلیون دلاری به اوکراین – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، لایحه بودجه نظامی آمریکا حاوی بندی در مجلس نمایندگان آمریکا است که خواستار ارائه ۴۵۰ میلیون دلار کمک امنیتی به اوکراین است.

به گزارش این خبرگزاری، پیش نویس ۵۷۴ صفحه ای بودجه نظامی آمریکا برای سال مالی ۲۰۲۳ توسط کمیته نیروهای مسلح کنگره ارائه شد و بر اساس آن، به درخواست سفیدپوستان، ۱۵۰ میلیون دلار کمک اضافی به اوکراین اختصاص یافت. خانه

در بیانیه ای از اعضای کنگره در مورد نیروهای مسلح کنگره آمده است: “این لایحه ای از ابتکار کمک امنیتی ایالات متحده به اوکراین (USAI) است که به دنبال ارائه ۱۵۰ میلیون دلار کمک و کمک به نیروهای مسلح اوکراین بیش از بودجه است. . ضروری.” او در کنار دولت بایدن خواهد بود.

آدام اسمیت، رئیس کمیته نیروهای مسلح کنگره گفت: «مخالفان استراتژیک مانند پکن و مسکو در تلاش برای سرنگونی نظام بین‌المللی مبتنی بر حاکمیت قانون، امنیت، آزادی و رفاه مردم در سراسر جهان هستند. او تهدید کرده است!

وی افزود: “این نشان می دهد که ایالات متحده باید در اتحادیه ها و مشارکت ها سرمایه گذاری کند. چالش ها شامل بیش از ۶ میلیارد دلار بودجه برای ابتکار بازدارندگی اقیانوس آرام و نزدیک به ۴ میلیارد دلار برای ابتکار بازدارندگی اروپا است.”

شایان ذکر است که محور غربی به رهبری آمریکا سال هاست که برای مقابله با چین و روسیه به بهانه های مختلف متوسل شده و از تحولات اخیر اوکراین و موضوع تایوان علیه مسکو و پکن سوء استفاده کرده است.