قطعه هنرمندان شیراز به زودی مورد استفاده قرار خواهد گرفت


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، علیرغم اینکه پایتخت فرهنگ و ادب و یکی از وجوه ممتاز این شهر است، حضور شاعران و هنرمندان نامی در عرصه های فرهنگی و هنری از گذشته تا کنون ثابت و همراه است. حجم زیادی به آرامش هنرمندان محدود نمی شود و این امر شایسته را در اختیار هنرمندان شهر شیراز قرار می دهند.

رئیس بدنه فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز در این خصوص در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فارس، گفت: در گذشته قطعاتی از هنرمندان در مقبره حافظیه وجود داشت و برخی از هنرمندان و مشاهیر سرشناس به خاک سپرده شدند. در آن مکان و به دلایل دیگری در آن مکان دفن شدند و گفت: مکانی در کنار دارالسلام برای قطعات هنرمندان شیراز در نظر گرفته شد که به زودی به یک اثر تاریخی تبدیل می شود.

رضا محمدیان توضیح داد که موضوع قطعه هنرمندان در شورای پنجم در حال پیگیری است و تصمیم نهایی برای ساخت آن در سال جاری گرفته شد و تا پایان سال ۱۴۰۱ شمسی می توان مراحل آماده سازی اثر هنرمندان را انجام داد. تکمیل و به مرحله اجرا درآمد. فرآیند

وی افزود: مشاهیر شهر شیراز بر اساس مقررات مربوطه شامل کلیه افرادی است که در رشته ها و رشته های مختلف هنری، فرهنگی، ورزشی، مذهبی، ادبی و علمی فعالیت می کنند از نویسندگان، شاعران، نویسندگان و ناشران. . مجریان هنرهای نمایشی، صنایع دستی، قهرمانان ورزشی، علما، رجال مذهبی و همه کسانی که با کار خاص و مهمی برای شهر شیراز افتخارآفرینی کرده اند و در صورت دارا بودن ویژگی های مندرج در این آیین نامه و تصویب هیأت مدیره. متولیان، تایید خواهند شد.

رئیس انجمن خیرین فرهنگی شیراز در این خصوص اظهار داشت: پیگیری های زیادی در اسرع وقت برای ساخت قطعه نهایی قطعه هنرمندان در شیراز انجام می شود که تجلیل از مشاهیر این امر خواهد بود. کشور. وی گفت: پیش از این زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع در بهشت ​​احمدی برای این منظور در نظر گرفته شده بود اما مقرر شد مکانی جداگانه تحت عنوان حرم المشعر و پارک المحفاخر شیراز احداث شود.

داریوش نوباجوی ادامه داد: در حال حاضر قبرهای زیادی آماده است اما منظر این مکان هنوز تکمیل نشده است و انتظار می رود با چشم اندازی که به قطعات هنرمندان اختصاص داده شده است، در آینده این مکان تبدیل به یک گردشگر شود. مرکز، نه فقط یک قبرستان.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید