فعالان رسانه ای باید مسئولیت انتشار و بازنشر مطالب خود را بر عهده بگیرند


به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ظهر امروز در دیدار اصحاب رسانه و خبرنگاران با محوریت «اخلاق رسانه ای با رویکرد تبیین جهادی» در اشاره به خاص جایگاه فعالیت مطبوعاتی و رسانه ای، فعالیت در این حوزه را بسیار جدی و حساس توصیف کرد و در مثالی خاطرنشان کرد: فاصله کفر و توحید در این زمینه بسیار کم است و اگر فردی کشش فکری نداشته باشد. ، او نباید وارد این عرصه شود. .

وی با بیان اینکه فضای مجازی در عصر حاضر علاوه بر رسانه های مکتوب در حوزه رسانه نیز فعال است، با اشاره به توصیه های دین مبین اسلام در این زمینه، گفت: این یک کلمه توحیدی است، اما انجام خواهد داد. . در قیامت به درد او نمی خورد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی افزود: اظهارات بی اساس، غیرمنطقی، غیرمنطقی و غیرمستند که از عظمت و منزلت فرد می کاهد محکوم شد.

حجت الاسلام والمسلمین نوری خواستار بازنشر هر کلمه و عبارتی قبل از تأیید آن به عنوان مصداق گناه و عمل گناه شد و ادامه داد: اگر گفتار و گفتار علمی و تربیتی بود پس پسند است اما اگر. موضوع آبروی شخص بود و قبل از اینکه از انتشار خبر مطمئن شویم اشتباه کردیم.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه صحبت از برخی اخبار باعث خوشحالی من می شود و ممکن است در جهت تخریب و تحقیر شخصی باشد، این لذت را به گناه تعبیر کرد و گفت: تربیت شده مکتب اسلام از آن لذت نمی برد. این نوع اخبار

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی بر رفع میل به اخبار مخرب، تحقیرآمیز و تحقیرآمیز در خود تاکید کرد و افزود: باید بدون اطمینان از صحت و سقم خبر، هر چه می بیند و می شنود، برعکس کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین نوری با بیان اینکه باید در قبال حرفی که می زند احساس مسئولیت کرد، تصریح کرد: خبرنگاران و فعالان رسانه ای باید مسئولیت گفته های خود را بر عهده بگیرند و بازنشر کنند.

وی افزود: خبرنگار باید بتواند در قبال کارهایی که رسانه انجام می دهد مسئولیت پذیر باشد، مثلاً اگر چیزی به طور مطلق گفته می شود و خلاف آن ثابت می شود، شما باید مسئولیت پذیر باشید، بنابراین در استفاده از کلمات باید بسیار مراقب باشید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی در پایان گفت: حتی اگر حرف حق را منتشر کردید، منتظر بوسه نباشید، زیرا گفتن حرف حق، ثواب تمام پیامبرانی است که با گفتن حق قربانی شده اند. “

انتهای پیام
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید