عملیات ارتش سوریه علیه داعش در الرقه و دیرالزور آغاز شد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه روز پنجشنبه عملیاتی را در جنوب شرق استان رقه در شمال این کشور علیه عناصر تروریستی داعش آغاز کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع میدانی گزارش داد که ارتش سوریه عملیات زمینی را برای پاکسازی مناطق بیابانی و روستایی بین استان های رقه و دیرالزور (شرق سوریه) آغاز کرد. این عملیات بر صحرای جبل البشاری متمرکز است.

به گفته این منابع، ارتش سوریه تعداد زیادی از نیروهای پیاده خود را بسیج کرده و با پشتیبانی هوایی جنگنده های سوری و روسی عملیات را آغاز کرد. این حملات بیشتر بر تحرکات عناصر داعش در مناطق باز و مناطق تحت اشغال تروریست های آمریکایی در شرق سوریه به ویژه در مرز سوریه، عراق و اردن متمرکز است.

با شروع این حملات تعداد زیادی از عناصر داعش کشته و زخمی شدند. لشکرهای ۱۷، ۲۵ و ۵ زرهی در این عملیات حضور دارند. این عملیات در منطقه صحرای الرصافه در رقه آغاز شد.

در اواخر ژوئن، عناصر داعش به یک اتوبوس ارتش سوریه در حومه رقه حمله کردند. در این حمله ۱۳ سرباز سوری کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

در ۱۲ ژوئن، عناصر تروریستی به یک اتوبوس مسافربری در استان دیرالزور در شرق سوریه حمله کردند که در نتیجه آن سه غیرنظامی کشته و بیش از ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته منابع میدانی تحرکات داعش با حمایت نیروهای تروریستی آمریکایی صورت می گیرد. این عناصر به نوعی در حال آموزش تروریست های داعش در شمال شرق سوریه هستند. ارتش آمریکا آموزش های گسترده ای را برای شناسایی عناصر داعش با استفاده از آرپی جی و نارنجک های راکتی آغاز کرده است.

این رزمایش ها برای گروهی از عناصر داعش است که توسط عناصر آمریکایی در زندانی در جنوب الحسکه زندانی شده بودند. این زندان در پایگاه آمریکایی در شهر شدادی قرار دارد.

به گفته منابع محلی، نیروهای آمریکایی همچنین در حال آموزش عناصر داعش برای استفاده از موشک های ضد تانک هستند تا به زودی آنها را به صحراهای دیرالزور و پالمیرا منتقل کنند و سپس به مواضع ارتش سوریه، ساختمان ها و منازل دولتی حمله کنند. .

در ماه‌های اخیر، گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از آن است که آمریکایی‌ها صدها تن از عناصر داعش را از زندان‌های عراق و الحسکه به اطراف پایگاه غیرقانونی خود در منطقه التنف در مرز سوریه و اردن منتقل کرده‌اند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید