علمای بیروت: روابط لبنان با رژیم صهیونیستی هرگز عادی نخواهد بود


به گزارش گروه بین الملل فارس، شورای علمای بیروت عصر امروز یکشنبه (دوم مردادماه) با صدور بیانیه ای هرگونه ارتباط لبنان با رژیم موقت صهیونیستی را محکوم کرد.

شبکه خبری المیادین با استناد به این بیانیه اعلام کرد که هیچ پل انسانی و مذهبی بین لبنان، رژیم اشغالگر و غاصب تحت هیچ عنوانی وجود ندارد. زیرا رژیم اشغالگر طبق قانون اساسی دشمن لبنان است.

این سازمان لبنانی خاطرنشان کرد که با وجود این دشمنی، کسانی هستند که قصد دارند قانون اساسی را براندازند تا زمینه را برای عادی سازی روابط با این دشمن هموار کنند.

علمای بیروت تصریح کردند که آنچه در یک نهاد دینی می گذرد قرار است ملی و فراگیر باشد نه محلی برای جمع آوری ابزار فتنه و لعن و نفرین به مقاومت.

بر اساس این بیانیه عادی سازی روابط با دشمن هرگز صورت نخواهد گرفت و قانون بالاتر از هر چیزی است و همه باید بر اساس آن قضاوت کنند.

در همین راستا، روزنامه الاخبار اخیرا فاش کرده است که ایسون کوپمنز، فرستاده اتحادیه اروپا به تازگی طرحی با عنوان «راه حل نهایی» به رهبران لبنان و مقاومت این کشور برای عادی سازی روابط ارائه کرده است. با رژیم صهیونیستی

بر اساس این گزارش، مفاد این طرح این است که برای عادی سازی روابط و چشم پوشی از حقوق، اروپایی ها به لبنانی ها نان، دارو و برق می دهند و مقاومت لبنان در رژیم جدید این کشور امتیازات گسترده ای خواهد داشت. جزئیات).

در این میان، حزب الله لبنان از تصویب قانون جرم انگاری برای عادی سازی روابط عراق با رژیم صهیونیستی استقبال کرد.

حزب الله با قدردانی و تشکر از تصویب این قانون “تاریخی” و “مهم” و افتخار خود به این اقدام، تاکید کرد که جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گام بزرگ و مهمی برای مقابله با عادی سازی شرم آور روابط با رژیم صهیونیستی است. رژیم صهیونیستی رژیم صهیونیستی که برخی کشورهای عربی به او روی آوردند.

مقاومت لبنان نیز این اقدام را موضعی تندروانه در حمایت از ملت فلسطین و مقاومت قهرمانانه آنها در برابر تجاوزات و تروریسم صهیونیستی دانست و افزود: این موضع شرافتمندانه و شجاعانه به وضوح بیانگر جهت گیری ملت عزیز عراق، متدینین است. مرجع.” و احزاب سیاسی در این کشور. این موضع دائمی و باثبات عراق در کنار مسئله فلسطین را تایید می کند. ملتی که نه اشغال آمریکا و نه شرایط سخت اقتصادی و سیاسی این کشور در سالهای اخیر بر آن سایه افکنده است و این مردم به حقیقت آنها تعلق دارند. [جامعه] عرب و حامی مقاومت در برابر اشغالگران وفادار ماندند.

حزب الله در پایان از احزاب سیاسی کشورهای عربی و ملت عرب خواست تا عراق را الگوی خود قرار دهند و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در همه زمینه ها را جرم انگاری کنند.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید